Endüstri Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Endüstri Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Endüstri Mühendisliği 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
YKS Denemelerinde %90'a Varan İndirim Seni Bekliyor
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12462,351037,816,536,8183911,51313
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12465,456937,51536,52038,812,811,811,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12499,754536,317,828,816,335,3141311,8
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12492,1563515,325,816,336,811,81313
İstanbul Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12486,256035,314,334,516,337,5911,811,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12391,059229,512,337,818,838,81410,510,8
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,124861232,817,534,317,836,311,510,510,5
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0,12479,151036,316,336,517,532,812,811,88
İstanbul Teknik Üniversitesi0,12442,45803516,337,813,838,8911,88,3
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0,12451,85303511,337,815,536,599,311,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12468,353531,316,53216,337,510,39,39,3
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12491,45143011,833,816,335,310,310,510,5
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12488,351036,311,525,518,834,8810,510,8
Yıldız Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12452,45028,81529,515,335,310,310,88,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12448,81028133112,538,811,510,55,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12480,75621,57,82617,836,57,39,510,5
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12420,1580251330,39,332,312,81110
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12456,65532,515,322,51533,57,810,59,3
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0,12430,6545351525,815299,310,89,5
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0,12459,970321534,816,3352,810,55,5
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,124396032,515,33112,82611,5711,8
Mef Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12450,8573015,524,311,533,3710,59,3
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12467,4635,311,816,816,528,59,8118,5
Gazi Üniversitesi (İngilizce)0,12440,454033,816,32517,525,311,59,56,8
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0,12456,2631,59,823,514,329,8109,88,5
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12457,252525,318,823,813,827,310,5810,8
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12395,8932,512,832,816,330,310,39,33
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12418,98031,513,829,813,831,399,34,3
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12427,1427,815,531,315316,88,55
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12481,954028,816,319,817,52510,39,38
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12439,37022,51227,81527,55,59,89,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12438,65622,818,833,811,324,59,39,88
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12446333,813,326,5827,510,87,56,8
Işık Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12427,6531,39,332,312,531,56,57,35,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12494,972512,31415,524,3129,310,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12472,8834,36,323,311,830,37,87,55,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0,12436,9527,312,82714,3309,365,5
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12497,05325,516,524,312,527,39,36,36,8
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12366,959026,38,52710,534410,58,5
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12461,5426,5102815,325,37,87,39,3
Gazi Üniversitesi0,12455,859028,811,825,312,526,36,57,39,3
Doğuş Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12465,542513,815,513,825,89811,8
Beykent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12448,4529,311,315,316,32589,510,5
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12437,25102911,817,515,325,36,39,89,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12429,55626,511,82312,3239,310,88
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12398,27022,816,822,517,518,3910,810,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12457,4583516,52213,8214108
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12403,78028,314,315,311,5268,310,58,3
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12485,7231,31124,813,823,85,39,85,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,12409,360297,825,312,331,555,37,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12463,751926,81023,315,826,84,36,58,3
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12437,86830102016,323,510,339,3
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12458,551030,8131915,821,35,85,810,8
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12435,9419,39,52413,525,57,58,57,5
Kocaeli Üniversitesi0,12434,78032,8151014216,59,310,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12460,952815,81811,517,39,59,88
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12443,058025,512,330,811,821,87,57,84,5
Üsküdar Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12450,6726,514,323,8927,34,54,88
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12452,783012,8249,322,56,875
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12453,1733,316,3271517,33,88,85,8
Piri Reis Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12403,45428,57,824,811,532,53,872,3
Abdullah Gül Üniversitesi (İngilizce)0,12440,956129,88,515,814,521,310,87,56,3
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12423,15724,39,82214,317,598,59,5
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12443,15402410,81612,52687,35,8
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12469,958928,816,819,87,818,56,87,58
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12429,9515,36,820,39,330,57,39,83,3
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12433,5132,810,511,512246,37,86
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12429,52129,312189,320,36,5114,5
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12397,45301114,511,317,55,5129,3
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12448,05530,39,825,311,8175,36,38
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0,12456,453523,314,31512,817,876,310,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12467,6552614,5249,519,87,56,32,8
Sakarya Üniversitesi0,12435,61003516,512,813,312,55,88,59,3
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İö)0,12344,38021,311,815725,548,810,5
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12456,52020,59,520,51018,89,35,86,8
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,12442,258019,31319,512,821,35,547
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12428,83524,513,39,314,320,56,57,56,3
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12418,7332,51217,312,517,867,34
Bursa Teknik Üniversitesi0,12410,455030,54,825830-0,343,8
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0,12433,85527,59,32111,317,82,886,8
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12417,55328,817,516,31512,57,84,38
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12457,91827,515,51615,316,84,52,37,3
Fenerbahçe Üniversitesi (Burslu)0,12382,640291120,310,818,82,865,5
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12430,320203,823,811,519,8645,8
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12415,9423,59,322,5722,51,85,35,8
Sakarya Üniversitesi (İö)0,12339,959322729,812,3244,33,32
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12423,856031,513149,813,846,87,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12409,756530,311,812,311,318,33,55,86,3
Pamukkale Üniversitesi0,12427,76225,35,517,89,323,33,82,35,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12408,151523917,511,517,35,53,56,5
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12416,71417,57,321,510,317,84,86,34,8
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12456,12225,51415,814131,86,55
Doğuş Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12364,9332201613,321,36,54,54,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12401,76021,321412,3232,84,56
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12398,91827,511,39,813,813,85,36,85,5
Çukurova Üniversitesi0,12357,9572254,524,54,521,56,333
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12387,156020,58,820,34,520,33,35,35,8
Beykent Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12427,73230,512,5189,316,31,53,54,5
Balıkesir Üniversitesi0,12376,9561268,526,83,3201,33,35
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12354,557126,810,3258,318,31,53,54
Işık Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12411,430248169,3164,84,34,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12416,3202810,311,38,313,82,83,58,5
Yalova Üniversitesi0,12445,056220,510,38,813,511,56,85,34,3
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12430,756731,3127,812,88,58,33,53,5
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)0,12422,96116,5919,810,817,52,833,3
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12438,81198,517,5715,84,55,51,5
Konya Teknik Üniversitesi0,12428,858231,310,30,8911,8059,3
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12394,862286,814,55,517,54,523,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,124035423,8911,56,811,854,87,3
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12390,21025,57,5164,316,52,545
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12440,351730,314,348,313,52,52,55,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12424,51124,310,59,5712,33,84,55,3
Doğuş Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12342,4324,5711,87,817,35,54,31,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İngilizce)0,12393,66228,36,816,891243,33
Erciyes Üniversitesi0,12441,98722,32,818,59,890,85,87,3
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12388,657023,8-0,5116144,35,57
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12397,66231,313,3108,512,81,52,34,8
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12406,555921,812,810,5816,35,80,81,5
Piri Reis Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12405,752426,311,5135,811,83,82,84,3
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12460,41029,367,35,815,31,54,52,8
Balıkesir Üniversitesi (İö)0,12393,656217,310,515,37,816,306,52
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12421,95215,85,3167,320,303,82,3
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12383,555918,510,312,38,5161,80,37
Düzce Üniversitesi0,12398,756220,35,810,511,3122,86,53,3
Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi (İngilizce)0,123425219,35,5188,315,53,342
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12424,9582274,515,87,810,322,54,8
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12388,353619,310,8185,510,80,35,54,3
Doğuş Üniversitesi (%75 İndirimli)0,124095719,310,87,597,53,565,5
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12401,34522,81018,5510,34,322,3
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12426,256224,59,312,56,312,53,3-14,8
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce) (İö)0,12401,956223,58,510,36,314,84,50,52,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12355,262258,8174,3151,81,33
Karabük Üniversitesi0,12348,9622012,318,8510,533,83
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12385,4526,312,310,51091,334,8
Doğuş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12422,55520,3109,3714,833,50,5
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12360,551020,5412,5811,80,856,8
Haliç Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12375,653530,310,313,34,57,54,54,51,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12410,452818,87,513,56,8120,33,35,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12474,6554278,510,89,85,81,52,84,3
Beykent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12333,51321,36,39,8129,32,85,84,5
Üsküdar Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12386,65328,89,51189,35,5-1,53,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12434,5924,37,35,810,561,365,8
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12390,6588255,811,83,315,5301
Işık Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12386,81521,55,512,33,5180,82,31,5
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12456,3568259,5111,313,83,30,50,8
Harran Üniversitesi0,12405,85118,311,35,84,814,50,562
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,12399,757226,589,88,89,811,33,5
Toros Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12395,251516,85,3167,811413,8
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12402,34174,3183,8174,80,8-1,8
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12338,21019,5712,8710,33,53,83,3
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12344,25225,811,519,51,38,82,33,52,3
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12473,7315311,32,5162,84-1,5
Bayburt Üniversitesi0,12376,65217,589,8107,81,8010
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0,12359,15239,8202,814-32,33,5
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12453,4716,89,8546,85,34,35,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12401,73629,35,311,85,8813,83,8
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12419,05625,87,811,38,39,81,81,82
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12413,35429,31154,543,83,36
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12394,75124,85,819,51,57,54,82,81
Aksaray Üniversitesi0,12398,56222,54,39,5814,813,50
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12427,8829,817,819,8821,81,3
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12364,8422,5712,87,56,53,834,5
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12429,7552323,53,59,826,84,8
Atatürk Üniversitesi0,12390,6562156,58,34,386,853,8
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12450,9813,8917,35,51,83,31,85
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12371,935237,312,37,313,30,52,31,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12394,451427,33,5129,36,80,83,34,8
Aksaray Üniversitesi (İö)0,124151196,514,34,313,31,8-0,53,8
Üsküdar Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12413,4724,89,575,86,841,84,8
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12415,15426,38,57,86,31003,82,8
Piri Reis Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12407,25318,3113,3810,830,54
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12426,156177,5125,36,36,83,32
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12393,3118,35,57,35,310,8623,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123922623,88,89,56,510,81,31,34
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12405,51226,55,514,32,8110,81,82,8
Hitit Üniversitesi0,12380,6923,311,58,888,3-0,36,51,8
Toros Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12392,651184,315,86,311,32,30,54,3
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12436,753219,835,56,88,82,80,84,8
Karabük Üniversitesi (İö)0,12437,25323,82,8511,39,32-14,3
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12414,45718,57149,810,533-1,3
İskenderun Teknik Üniversitesi0,12434,74120,511,35,53,89,31,816,8
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi (Uzaktan Öğretim) (Ücretli)0,12388,753832,816,83,309,32,813,3
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12408,455517,8018,8016,8000
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12412,82115,59,512,53,812,81,82,81,8
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12367,7563015,55,810,861,532

Tüm Kitaplarda %90'a Varan İndirimler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu