2024 TYT Fizik Kitap Önerileri (Güncel Müfredat)

2024 TYT için “2024 TYT Fizik Kitap Önerileri” / “2024 TYT Fizik Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere, güncel TYT fizik soru bankası önerileri 2024, TYT fizik konu anlatımı önerileri 2024 ve TYT fizik deneme önerileri 2024 burada. TYT fizik kaynak önerileri 2024 için en iyiler bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

TYT Fizik Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – Fizik Sıfır

Karekök Yayınları - Fizik Sıfır

Eğer fizikten hiç bir konu bilmiyorsanız veya fizikten konu eksikleriniz varsa hiç korkmayın. Çünkü Karekök Yayınları‘nın hazırladığı bu kitap ile sınavda çıkabilecek neredeyse tüm konuları sıfırdan öğrenebilirsiniz. Sadece düzenli çalışma ve tekrar ile çok iyi yerlere gelebileceğinizi söyleyebiliriz. İçeriği ve anlatım tarzıyla özel ders gibi imkan sunan kitap bugüne kadar pek çok öğrencinin kurtarıcısı oldu. Toplam da 464 sayfadan oluşan kitap seviye olarak oldukça temelde olan kişileri hedef alıyor.

Okyanus Yayınları – 40 Seans TYT Fizik

Okyanus Yayınları - 40 Seans TYT Fizik

Okyanus Yayıncılık tarafından hazırlanan TYT’ye yönelik fizik soru bankası temeli olmayıp hızlı ve düzenli bir şekilde fizik altyapısı edinmek isteyenler için ilaç niteliğinde bir kitap olarak karşımıza çıkıyor. Mehmet Ali Özhan tarafından yazılan “40 Seansta TYT Fizik” toplam da 368 sayfadan oluşuyor ve kitabın içerisinde yer alan soruların çözümlerine de internetten rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Yayın Denizi Yayınları – TEK Serisi TYT Fizik Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları - TEK Serisi TYT Fizik Soru Bankası

YKS’ye yönelik uzun zamandır içerik üreten Yayın Denizi Yayınları‘nın TEK serisinden olan “TYT Fizik Soru Bankası” bir çok adayın çözdükleri veya çözecekleri arasında yer alıyor. Bunun sebebi ise içeriğinde herkese hitap eden sorularının olması ve güncel sınav sisteminden uzak olmaması. Eğer siz de TYT fizikte bir kaynaktan yetinmek yerine bir kaç farklı kaynak çalışmak isterseniz bu kitabı da kullanabilirsiniz. Son olarak video çözümlü olan bu ktiabın sayfa sayısı ise 208.

Eğitim Vadisi Yayınları – TYT Fizik Modüler Soru Bankası

Eğitim Vadisi Yayınları - TYT Fizik Modüler Soru Bankası

Eğitim Vadisi Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Fizik Modüler Soru Bankası” tam olarak orta seviyede olmayıp içerisinde kolay, orta ve zor içerikler bulunduruyor. Böylelikle tek bir kitap sayesinde fizik dersinde seviyenizi ölçmeniz mümkün oluyor. Yunus Güleç tarafından yazılan kitap toplam da 208 sayfadan oluşuyor. Bu kitap için adaylara tavsiyemiz sayfa sayısına bakıp aldanmamaları. Çünkü içeriğinde 100 test için 1647 soru bulunduruyor.

Palme Yayınevi – TYT Fizik Soru Kitabı

Palme Yayınevi - TYT Fizik Soru Kitabı

Uzun yıllardır sınavlara hazırlıkta isminden söz ettiren Palme Yayınevi tarafından fizik dersi için çıkarılan “TYT Fizik Soru Kitabı” toplam da 255 sayfadan oluşuyor. Cemil Ayan, Numan Emre tarafından yazılan kitap piyasadaki çoğu TYT fizik kitabından kat ve kat fazla satış rakamına sahip. Bu da kitabın ne kadar çok sevildiğini gösteriyor.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Çözüm Yayınları – 3D TYT Fizik Soru Bankası

Çözüm Yayınları - 3D TYT Fizik Soru Bankası

Fizik dersinde kendini belli bir noktaya kadar getirmiş ve artık konu çalışmaya ihtiyacı olmayanlardansanız bu kitap tam size göre. Yeni müfredata uygun olan kitabın içeriğinde “3 Düzey Testleri“, “Bire Bir ÖSYM Testleri” ve “Tümevarım Testleri” gibi çok çeşitli testler yer alıyor. Celil Ürün, Alper Emrah tarafından yazılan kitap toplam da 272 sayfadan oluşuyor. Üstelik yayıncı kuruluş tarafından internetin fenomeni olan “Hocalara Geldik” ile işbirliği yapılmış ve kitabın çözümleri “Hocalara Geldik” tarafından anlatılmış. Son olarak kitabın QR kod destekli olduğunu da belirtmekte fayda var.

Üç Dört Beş Yayınları – TYT Fizik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları - TYT Fizik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Fizik Soru Bankası” kitabını orta-zor ile zor seviye fizik soruları arayanlar için öneriyoruz. Ümit Akıncı tarafından yazılan kitap toplam da 368 sayfadan oluşuyor. ÖSYM tarzında yazılan kitap video çözümlü olmasıyla da piyasadaki çoğu kitabın önüne geçiyor. Kitap içeriğindeki kazanım odaklı sorular ile de adaylara fizik konularını iyi bir şekilde öğrenme imkanı sunuyor. İçeriğindeki normal soruların dışında karma sorular ile konuyu pekiştirme imkanı ve orjinal sorular ile de ufkunuzu genişletme imkanı bulabilirsiniz.

Nihat Bilgin Yayıncılık – TYT AYT Fizik Soru Kitabı

Nihat Bilgin Yayıncılık - TYT AYT Fizik Soru Kitabı

Nihat Bilgin Yayıncılık tarafından çıkarılan “TYT AYT Fizik Soru Kitabı” TYT fizik dersinin yanında AYT içeriklerine de sahip. %100 MEB programına uygun olan kitap video çözümlü ve QR kod destekli olarak adaylara sunuluyor. Kitap toplam da ise 480 sayfadan oluşuyor. Eğer fizikten bütün konuları bitirdiyseniz ve kendinizi test etmek istiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Fizik kitap önerileriniz gerçekten güzel seçim olmuş. Sağolun öneriler için.

  2. Sağolun hocam. Bütün tyt fizik kaynak önerileri özenle seçildiği anlaşılıyor. Sayenizde güzel olanı arayıp durmaktan kurtuldum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu