Ebelik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Ebelik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Ebelik 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12470,55927,87,51510,8162,343,8
Marmara Üniversitesi0,12422,958022,33,813,86,82204,83,5
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12423,28016126,81,825,50,52,80,3
Ankara Üniversitesi0,12415,7512027,57,518,89,88,31,574
Ege Üniversitesi0,12421,7100287,318,8616,50,51,53,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12421,858023,510,39,815,555,38,82,3
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12382,15733,8123,310,55,55,34,58
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12424,757029,5710,81211,312,56
Selçuk Üniversitesi0,12444,4590248,311,813,312,3233,3
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (Burslu)0,12414,753251012,310,812,33,323,8
İstinye Üniversitesi (Burslu)0,12390,25823,38,314,513132,53,52,5
Çukurova Üniversitesi0,12385,558025,35,812,85,816,51,553
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,1244871204,510,39,5136,34,51,5
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0,12393,057173,816,512,511,82,33,86,8
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0,12463,4624,37,89,5516,30,53,83,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12386,78024,57,514,89,515,811,83,8
Gaziantep Üniversitesi0,12411,258025,316,310,89,31,85,56,55,3
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0,12479,570159,81288,32,87,34,3
İnönü Üniversitesi0,12421,46020,33,523,53,8136,312
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12380,559023,816,3126,593,53,35,8
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0,12425,753512,33,59,34,804,310,5
Biruni Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12434,3417,55,56,88,811,86,52,37
Kocaeli Üniversitesi0,12417,57021,37,85,311,811,542,53,5
Balıkesir Üniversitesi0,12371,88028,814,311,5712,52,31,54
Sakarya Üniversitesi0,12436,78028811,36,89,83,36,51
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12407,97018,81318,39,3112,823,3
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12386,69021,5914,3013,81,83,53,8
Amasya Üniversitesi0,12440,152229,85,34,811,53,55,55
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12420,357026,39,514,58,56,5164,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12457,4812912,59,37,85-0,54,88
Mardin Artuklu Üniversitesi0,12381,47022,591310,316,50,82,51,8
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12392,27125,58,512,310,810,53,52,53,3
Fırat Üniversitesi0,12444,48024,812,311,58822,85,3
Karabük Üniversitesi0,12422,97026,312,38,54,813,53,81,52,5
Kastamonu Üniversitesi0,12423,055223,31015,8411,31,52,84,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12439,659025,313,81011,39,8-0,54,52,8
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12390,05423,37,37,511,314,51,54,52,5
Giresun Üniversitesi0,12441,88220,858,39,5131,32,86
Atatürk Üniversitesi0,12417,11001965,54112,54,85,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12436,956030,39,314,56,315001,3
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12448,87222,881879,303,34,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12461,258021,54,814,39,512,315,80
Kafkas Üniversitesi0,12401,155222714,55,510,31,84,35,5
Munzur Üniversitesi0,12382,254027,511116,39,803,86,5
Lokman Hekim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12337,5627,37,57,39,514,3-0,33,54,8
Avrasya Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12409,93613,51,514,811,511,50,55,54,5
Üsküdar Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12386,754919,35,83,57,510,342,35,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,1241715268,36,5513,51,830,8
İstanbul Kent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,124373023,50,55,86,310,321,85
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12386,458124,85,511,3682,81,32,5
Üsküdar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12383,21415,83,564,510,50,843,5
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,1242127143,887,39,50,32,34
İstinye Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12405,557220,8127,55,37,3-0,82,82,3
Lokman Hekim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12380,352817,55,82,87,86,82,81,56,3
İstanbul Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12366,451514,39,83,8113,3317
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12357,955925,82,36,51,310-0,30,80,8
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12394,714256,89510,30,3-0,52,3
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12425,4528,34,3245,525,30,51,80,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12403,8925,311,3116,8103,565,8
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12430,45523,511,39,58,31225,32,8
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12331,6518,53195,3211,34,51,5
Mersin Üniversitesi0,12352,3570259,313,86,8165,51,50,5
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12439,5525,810,510,811,58,51,335,3
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12442,1561283,515,58,511,823,51,3
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,123868022,58,8125,513,814,34,8
Adıyaman Üniversitesi0,12438,6560138,810,38,56,515,34,5
Kırklareli Üniversitesi0,124175121,36,89,84,814,52,832,3
Haliç Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12427,45827,53,812,5714,5121,5
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12339,6619,57,311,83,815,81,814,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12414,258116,89,33,88,54,53,82,84,5
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12348,75372478,599,8-0,51,31,3
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12420,991810,512,30,812,8000
Kto Karatay Üniversitesi (Ücretli)0,12452,652813,31,310,35,511,820,50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu