Diş Hekimliği İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

2021 YKS için “Diş Hekimliği Fakültesi İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Diş Hekimliği Fakültesi 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Diş Hekimliği İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Diş Hekimliği İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Kapadokya Üniversitesi (Burslu)0.12499,7720,2510,532,751735,259,25137
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12498,8615925,2517,522,7515,25307,2510,7510,75
İstanbul Üniversitesi (İngilizce)0.12496,4753132,511,2537,518,753411,51311,75
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0.12492,58862341534,7512,535,2510,2511,759,25
İstanbul Kent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12492,2933,7515,531,2515,536,25810,759,5
Trakya Üniversitesi0.12489,959331,2512,7528,751436,259,2511,7511,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (Ücretli)0.12488,257425,513,2522,515278,59,58,25
Atatürk Üniversitesi0.12487,8515434,516,526,2515,7529,51411,759,25
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12487,351233512,7530,2513,753511,511,759,25
Bingöl Üniversitesi0.12486,5634126,2514,533,51332,759,7511,7512
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0.12486,363482711,2526,514,25351010,58,5
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0.12486,3341234,2517,7532,7515,533,759,2510,759,5
İstanbul Üniversitesi0.12486,216430,251427,516,7536,511,751310,75
Ankara Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12486,15932,516,7535,517,7535,511,7510,56,25
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12485,49325,7515,7529,7515,2537,7511,511,7510,5
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12485,153232,7514,253114,2528,758,5135,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12482,153724,5132812,7531,756,511,758
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0.12481,89330,513,2536,511,7536,511,5138,25
Ege Üniversitesi0.12481,78815430,2515,528,513,75381310,510,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0.12480,81519,512,7526,251438,7511,751310,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Uolp-Sağlık Bilimleri Üniversitesi) (Uolp) (Ücretli)0.12480,05102611,2519,751230,257,58,255
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0.12479,61031,512,532,51837,755,75137,5
İnönü Üniversitesi0.12479,4049335,2515,2535,7513,2534,259,2510,59,25
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12479,2191037,517,5322037,51411,759,25
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0.12479,153131,2514,253312,75397,7511,7511,75
Çukurova Üniversitesi0.12478,8510330,510,253017,7536,59,51311,75
Lokman Hekim Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12478,74226,759,751911,7535,579,57
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12478,263331,2515,2531,516,7532,7510,2511,759,5
Başkent Üniversitesi (Burslu)0.12478,2933,7513,2530,7515,754011,510,59,25
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12477,51137,514281533,2510,511,758,25
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12477,4351237,515,536,516,7530,7510,510,510,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12477,17228,7510,2527,51438,7511,51310,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12477,11332,514,253015,25358,2510,758
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12476,5622,7512,5291038,7510,511,7511,75
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0.12476,4389326,2513,7534,2516,2537,56,51310,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Ücretli)0.12475,77533014,252914,536,58,5137,25
Girne Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12475,75662411,25247,7532,254,2511,755,75
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12475,5163013,528,7513348139,25
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0.12475,1381832,513,753317,7537,757,759,2510,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12475,1230,513,7527,2515,530,510,75139,5
Akdeniz Üniversitesi0.12474,8511331,2516,535,2515,2535,2510,5138,25
Dicle Üniversitesi0.12474,3751132912,7530,751538,7512,75135,5
Ada Kent Üniversitesi (Ücretli)0.12474,35419,2510,7517,515,252610,259,58,5
Pamukkale Üniversitesi0.12472,1510331,2516,252814,532,51211,7511,75
Adıyaman Üniversitesi0.12472,026822516,2532,513,753511,5138
İstanbul Galata Üniversitesi (Burslu)0.12471,27392816,7530,751438,7510,25135,5
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12470,8453321,59,2522,511,7535,59,2511,754,25
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0.12470,83111331,7515,7524,515,7533,513129,25
Karabük Üniversitesi0.12469,772301437,7512,537,7510,2510,56,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12469,4757431,25153716,2530,7512,759,255,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12469,4582251030,75153591311,75
Ordu Üniversitesi0.12469,3593221335,515387,2511,759,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12469,35129,251531,515,2536,758,2510,759,25
İstanbul Okan Üniversitesi (Ücretli)0.12469,056223,513,7521,751432,55,759,758,5
Ankara Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12468,76925,75182916,536,2511,5139,75
Erciyes Üniversitesi0.12468,61132516,2533,7513,7536,2511,5139,25
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12468,3510332,516,527,517,537,510,759,2510,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12468,3411531,7513,7531,251435,2511,751312
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0.12467,97227,751534,511,253511,511,7510,5
Ankara Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12467,7364827,511,753411,2535,2511,59,2510,5
Biruni Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12467,257631,517,752914,2529,2588,58,25
Kapadokya Üniversitesi (Ücretli)0.12467,253921,2511,7517,2512,753469,2512
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Ücretli)0.12466,4195929,5162814,2532,25910,55,75
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0.12465,856228,757,752816,2538,7512,7511,755,75
Ankara Üniversitesi0.12465,7514422,512,534,2513,7538,7512,751310,5
Kocaeli Üniversitesi0.12465,38233,752032,2517,537,56,511,758
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12464,359325,7510,2532,2516,2533,7514139,25
İstanbul Atlas Üniversitesi (Burslu)0.12464,129933,751334,751336,2510,7510,59,25
Gaziantep Üniversitesi0.12462,259332,2510,530,2514,25389,75129,5
Antalya Bilim Üniversitesi (Ücretli)0.12461,854221,756,528,259,75309,25118
İstanbul Galata Üniversitesi (Ücretli)0.12461,851291422,51437,56,7584,25
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Uolp-Sağlık Bilimleri Üniversitesi) (%50 İndirimli)0.12461,051026,759,524,25183512,7510,510,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Ücretli)0.124611124,2511,526,251524,59,259,259,25
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12460,76623516,528,515,536,7511,511,758
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0.12459,9051127,5123311,536,2512,75139,25
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12459,0351433,7512,533,7518,7538,7510,2510,59,25
Karadeniz Teknik Üniversitesi0.12457,99328,7511,2529,2515,536,7512,7510,59,25
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Erkek) (İçişleri Bakanlığı Adına)0.12457,75326,51436,51538,7511,7510,55,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12456,69328,7516,530,516,539811,759,25
Altınbaş Üniversitesi (Ücretli)0.12455,7662125,751325,2512,527,755,7510,510,5
Gazi Üniversitesi0.12454,813427,513,7535,51540911,7510,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12454,7979359,2536,7513,7536,510,510,59,25
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0.12454,656220,511,7532,7516,7538,7511,510,510,5
Sakarya Üniversitesi0.12454,27222,511,530,516,2538,7512,7511,7510,5
Selçuk Üniversitesi0.12454,0512327,7510,753815,7537,58,51310,5
Hacettepe Üniversitesi0.12453,9514431,25144016,5389,5129,5
Harran Üniversitesi0.12453,758231,515,536,7515,2531,759,25138,5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0.12453,25832,2511,52616,7536,58,511,7510,5
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0.12452,913437,513,2537,515,538,757,7511,758
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12452,752030,257,7522,759,7535,53,7510,759,25
Kafkas Üniversitesi0.12451,856226,2513,532,51437,510,2511,759,25
Ankara Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12451,65327,512,253511,53511,5134,25
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12451,4452331235,511,7537,510,5136
Ada Kent Üniversitesi (Burslu)0.12449,882915,25341436,258,2511,759,25
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12449,6152512,253613,7536,2512,7510,58
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0.12449,49331,2514,7538,7514,2536,510,59,2510,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0.12448,3657227,59,53214,75381310,59,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Uolp-Sağlık Bilimleri Üniversitesi) (Burslu)0.12448102817,7528,7512351410,59,25
Beykent Üniversitesi (Ücretli)0.12446,53525,2515,2528,51426,59,510,59,25
Fırat Üniversitesi0.12446,49325,513,5261538,7511,511,7510,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0.12446,25933014,253716,5359,2511,7511,75
Mersin Üniversitesi0.12445,9269327,51538,751340611,7510,75
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12445122,751338,7511,2536,2511,59,255,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12444,4543014,52114,2528,755,758,510,5
İstanbul Kent Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12443,8675127,751216,2513,2531,59,758,59,75
Altınbaş Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12443,82428,755,7516,7514,2530,759,2511,758
Antalya Bilim Üniversitesi (Burslu)0.12442,9826,25143116,2536,2510,251310,5
Girne Üniversitesi (Burslu)0.12442,851228,7513,753515407,7510,58
Yakın Doğu Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12442,158527,511,2531,517,536,255,259,256,75
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)0.12441,81130,2514,537,57,54011,59,256,75
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0.12441,31131,2515,7525,515,2537,510,510,510,75
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12440,7343229,2513,7523,2510,7527,511,59,256,75
Ada Kent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12440,7628,75142212,534,2535,510,75
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12440,65127,7511,2533,2512,536,254,2511,758
İstanbul Kent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12440,055933,7516,7521,7515,2531,59,2579,25
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0.12439,997623013,7532,515,75408,25139,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0.12439,581143516,753117,7537,7511,51210,5
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0.12439,279831,251238,7516,253910,58,259,5
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0.12438,4691532,751337,512,7536,2510,511,758,25
İzmir Demokrasi Üniversitesi0.12436,557231,51334,7515,537,512,7511,756,75
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi0.12436,11531,2516,2535,2515,25339,589,25
Uşak Üniversitesi0.12436932510,753517,537,5911,7511,75
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0.12435,729932911,531,751438,7511,510,59,25
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0.12435,655027,517,537,51527,596,7511,75
Biruni Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12434,9342515,252213,7532,57,7510,58
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (Burslu)0.12434,757351426,751434,511,510,510,5
Ankara Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12433,454823,758,2537,514399,2511,756,75
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0.12432,5510327,7513,7533,2517,538,7511,5137
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İngilizce)0.12430,554135,2513,7531,2516,537,7511,759,259,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12429,87626,751233,515,7538,759,510,58,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12428,8122,259,7528,7512,536,5141310,75
Ankara Medipol Üniversitesi (Ücretli)0.12428,2532910,2535,512,7536,759138
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0.12427,758227,512,535,518,753511,511,758
Kırıkkale Üniversitesi0.12426,4510336,251430,2512,537,510,2511,759,25
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0.12425,35925,258,526,51938,759,510,59,25
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Ücretli)0.12424,751021,75936,51538,7599,258
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12422,98231,5123315,2537,510,25138
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0.12420,54125,2512,532,518,7537,7512,7511,759,25
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12420,116030,7512,7521,2514,52810,759,256,75
Beykent Üniversitesi (Burslu)0.12416,254931,2511,53315,254012,7510,56,75
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0.12415,25932,7513,2529,516,532,7511,511,7512
Biruni Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12414,794631,513,535144010,759,2510,5
İstanbul Atlas Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12412,451291226142811,58,259,25
Çankırı Karatekin Üniversitesi0.12407,756224,2513,2533,7515,2537,7511,7511,759,75
Biruni Üniversitesi (Burslu)0.12398,351430,2515,2531,516,7536,251411,759,25
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12397,3510318,7533,515,537,759,511,758,5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12388,553721,513,7532,515,535,2511,511,759,25
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0.12377,89327,7516,7534,2515,2536,251411,758
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12370,059329,515,753415,2536,2512,75127,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0.12355,1510331,517,531,51337,59,51310,5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu