Açık lise (AÖL) 2. dönem kayıtları başladı!

Açık lise (AÖL) 2. dönem kayıtları, MEB tarafından yapılan duyuru sonrasında başladı. 2023 AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirecek olan adaylar, kayıt yenileme işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını sorguluyor. Peki, AÖL kayıtları nasıl ve nereden yapılır? Kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

AÖL 2. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin başlamasıyla birlikte, binlerce açık lise öğrencisi kayıt işlemlerini yapmaya başladı. AÖL kayıt yenileme işlemlerinin nasıl ve nereden yapılacağını merak eden adaylar ise MEB tarafından yayımlanan kılavuzu araştırıyor. İşte ayrıntılar..

Açık lise (AÖL) 2. dönem kayıtları başladı!

AÖL 2. DÖNEM KAYITLARI NE ZAMAN BİTECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2022-2023 eğitim öğretim yılı AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri duyuruldu.

Buna göre; AÖL 2022-2. Dönem kayıt yenileme ve ilk kayıt iş ve işlemleri 20 Mart 2023 tarihi mesai bitimine kadar ekteki kılavuzlar doğrultusunda yapılacak.

AÖL İLK KAYIT KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

AÖL KAYIT YENİLEME KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

AÖL İLK KAYIT VE KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık lise (AÖL) 2. dönem kayıtları başladı!

AÖL ilk kayıt sınav katılım ücreti olarak 50 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına 10 TL olarak belirlenmiştir. (50 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Katılım Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacaktır. 10 TL ise halk eğitim merkezi okul aile birliği banka hesabına yatırılacak veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, belirlenen kayıt yenileme Sınav katılım Ücretini ödemek zorundadır. Bu dönem için kayıt yenileme sınav ücret olarak 50 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (50 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav katılım Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü” hesabına 50 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu