Sosyoloji İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Sosyoloji İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Sosyoloji 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Koç Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12417,6531,816,329,514,531,8195,36
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12446,26032,51521,31033,8196,84,8
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0,12491,753033,812,519,382320,344,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12450,4431,514,320,381722,87,84,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12413,85433,816,312,59,524,316,56,56
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12449,3603414182,321,5185,56
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12428,25227,31022,32,321,515,54,34
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12473,15331,810,516,82,31611,343,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12409,44000018,320,544,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,124054299176,322223,50,3
İbn Haldun Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12388,4832,317,521,32,515,818,57,83,5
Ted Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12388,6552916,319,3014,3176,56
Maltepe Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12435,0523015,311,51,812,319,35,84,8
Koç Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12450,551221,3159,54,38,820,35,36
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0,12398,12251421014,3153,54
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12459,156026,8712,801317,86,82,5
Başkent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12405,1331,5157,31,812,81843,8
İstanbul Üniversitesi0,12427,3581321413,5112,5134,53,8
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0,12358,7631,311,39,8010,818,856
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12389,755307,513,8211,316,55,54,8
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (Burslu)0,12349,74361919,3012,813,84,86
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12372,4527,811,315,50720,56,53,5
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12394,3533015,590520,56,84,8
Hacettepe Üniversitesi0,12426,258032,513,88,31,51013,56,54,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12390,054309,38,57,812,8132,53,8
Ankara Üniversitesi0,12421,654130,5104,511118,543,8
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0,12433,27129,518,8504177,84,8
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12363,8327,517,511,81,51017,86,56
Ege Üniversitesi0,12433,2683014,39,52,31012,54,53,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12386,25330,39,815,8012,812,33,82,5
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12405,3231,3118,3010,517,52,52,8
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12361,1230,511,8605,519,86,84
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (İngilizce)0,12392,54126,317,512,50517,842,3
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12369,256228,312,512,51,34,8184,33,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12364,5430,313,86,80,84,519,345
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,123555221,814,32,304,820,84,84,8
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12391,7542311,513,81,55164,33,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12386,451527,815,38,51,3713,534,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12431,25418,8942,89,815,55,53,5
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12436,75523,812,57,51,35,51464
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12349,25426113,316,519,55,82,8
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12412,756225,310,87,51715,543
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12452,5571239,55,315,3165,54
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12403,35313,8026,508,810,35,36
Anadolu Üniversitesi0,12354,258226,39,312,805,316,34,83
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0,12421,9326,8122,506,314,854,8
Akdeniz Üniversitesi0,12361,46223,512,85,502,319,32,84,8
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12378,356221,510,510,31,59,311,53,53,8
Dokuz Eylül Üniversitesi (İö)0,12385,056219,813,38,80,34,316,83,83,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12457,65128,54,85,81,84,81512,8
Ted Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12367,115209,85,5-19,5123,84,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12373,6526,3109,32,8910,32,81
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12318,851719,38,820318,32,82,5
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12414,96116,813,32,84,83,316,343,8
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12356,2561155,89,82,3817,31,83,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12330,251030,810,84,302,515,83,84
Bursa Teknik Üniversitesi0,12330,46118,89,811,329,511,81,33,8
Sakarya Üniversitesi0,12370,658226,312,830,53,513,84,52,5
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12388,35120111,8-0,5414,324,8
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12368,156122,511,38,302,511,55,53,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12336,46126,315,55,80,81,513,81,85
Antalya Akev Üniversitesi (Burslu)0,12316,5317,8147,593,59,35,33,8
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,123636231,310-0,5-0,3117,33,32,8
Selçuk Üniversitesi0,12352,358224,56,54,50,55,313,33,33,8
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12405,2125,313,8100,8-1,31044,8
Pamukkale Üniversitesi0,12385,97226,8124,303,811,83,51,5
Mersin Üniversitesi0,12337,156225,3131,515,39,54,54,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12462,825249,8501,5131,33,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12407,656225,85,36,31,54,313,50,52,5
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,123707217,8145,52015,33,33,8
Erciyes Üniversitesi0,12378,157223,310,37,301,312,824,8
Balıkesir Üniversitesi0,12354,85512894,800,810,85,54,8
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)0,12369,956220,56,34,5-0,53,511,51,84,8
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12412,556128,811,33,80,80,89,54,32,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12285,856220,5136,801,3125,54,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12375,95226,86,80,50,81,815,822,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12440,757018,592,523,3103,34
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (İö)0,12352,056218,88,35,502,81334,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12315,42032,511,82,501,810,83,52,3
İnönü Üniversitesi0,12308,056122,815,54,80,8111,52,84,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12326,7622012,810119,3-0,53,8
Mersin Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12297124,39,5-0,811,81552,8
Dicle Üniversitesi0,12377,157025,5102,50210,51,84,8
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12362,056214,510,58,81,56,87,53,51,5
Ordu Üniversitesi0,12356,255214,32,3134,513,34,300,8
Sakarya Üniversitesi (İö)0,12341,16221,85,513,81,51,58,82,83,8
Pamukkale Üniversitesi (İö)0,12434,15623012,8-0,8236,821,3
Atatürk Üniversitesi0,12396,65621895,506,314,3-2,3-0,3
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12297,98021,8106,8-0,5010,55,84,8
Harran Üniversitesi0,12330,655218,311,55,80510,31,82,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12348,5572179,810,30110,83,52,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12347,152016,812,815,813,332,8
Uşak Üniversitesi0,12280,7602010,32,501,512,344,8
Karabük Üniversitesi0,12370,056225,8112,5-0,3-0,375,53,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12324,357220,3132,503,57,53,34,8
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12409,27219,85,31,80013,80,55
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12391,87118,35,526,53,382,82,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12377,162157,33,805,311,8-0,83,8
Fırat Üniversitesi0,12364,457218,513,52,80,8010,824
Adıyaman Üniversitesi0,12306,46211,56,84,32,5211,85,53,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İö)0,12394,254019,53,82,80,8311,30,80,3
Düzce Üniversitesi0,12394,956215,392,82011,52,34
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12393,8516229,83,31,515,33,54,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12303,8621612,86,301,57,34,55
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12375,35213,86302,5103,34,8
Maltepe Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12407,92014,52,36,301,511,32,33,5
Kırklareli Üniversitesi0,12328,455218,35-0,33,8012,33,34,8
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniv.0,12382,05117,53,82,85010,31,54,8
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12398,35118,83,84,50,82,35,54,83,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12400,3562205,53,8-0,318,31,84,8
İnönü Üniversitesi (İö)0,12352,63919,88,83,50-0,8113,32,5
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12378,9727,39,8121,3-0,510,54,5-0,3
Giresun Üniversitesi0,12350,8562146,314,50,85,52,314,8
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12282,28218,36,89,504,39-0,33,8
Sinop Üniversitesi0,12314,256227,51002,501021,5
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12301,7521,56,871,5-0,37,55,52,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12354,55122,36,82,544,34,51,83
Aksaray Üniversitesi0,12304,8551510,34,89,35,552,84,8
Ted Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12346,051015,810,5-0,801,310,53,53,5
Bartın Üniversitesi0,12316,656218,37,83,801,573,56
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12338,856229,520111,531,5
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12341,24120,59,800094,52,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,12347,356212,507,502,38,50,33,8
Mardin Artuklu Üniversitesi0,12368,6551174,511,8011,823,8
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12295,65121,55,33,501,310,80,84,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12292,610187,84,503,88,51,83
Dicle Üniversitesi (İö)0,12355,354110,313,85,52,30,55,843,5
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12319,41175,3111,89,343,8
Uşak Üniversitesi (İö)0,12325,854019,35,3050,39,53,52,5
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12303,96119,512-1,50,8-1,3131,82,5
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12390,551125,510,5-0,30-0,5123,33,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İö)0,12351,155218,35,50,82-0,311,84,32,3
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12320,051718,812,33-0,51,384,5-0,8
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12326,5152211,51,8005,83,53,5
Karabük Üniversitesi (İö)0,12303,353117,814,5-0,3108,384,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12319,3518,31,5-10-0,515,82,32,3
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (İö)0,12331,6311810,8-0,310,513,33,33,8
Bingöl Üniversitesi0,12292,5511513,53,501,34,86,51,3
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12330,46225,5120,5-0,50,89,53,82,8
Üsküdar Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12293,446196,3220,881,84,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12341,652910,36,32,80113,50,32,3
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12340,0562229,5100122,34
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12405,31500002,8706
Bitlis Eren Üniversitesi0,12390,152119102,512,55,85,32,5
Antalya Akev Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12292,15520,57,33,84,55515
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12423,3420,82,52,56,35,3700,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12365,952700002,57,81,83,5
Maltepe Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12431,93012,34,815,5135,81,32,8
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12307,3411755,300,8834
İstanbul Gedik Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12333,3550000-1,55,815
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12335,25521310,50,81,818,55,54
Doğuş Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12335,552215,36,33,8-0,53,312,30,52,3
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12346,54115,56,31001414,8
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12383,15219,311,823,545,33,53,8
Batman Üniversitesi0,12316,755112,810,36,50361,86
Başkent Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12370,557249,35,30-0,57,50,83,8
Munzur Üniversitesi0,12366,32211,58,3101,89,84,33,8
Muş Alparslan Üniversitesi0,12367,517138,34,800,89,333,8
Siirt Üniversitesi0,12305,6462092,32,30,891,53,5
Ardahan Üniversitesi0,123391018,37,51,81,52,38,80,34,8
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,1231318229,82017,332,5
Anadolu Üniversitesi (İngilizce)(Uolp-Abd State University Of New York University At Albany)(Ücretli)0,12321415121,52,5-0,56,54,54,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12294,4534216,80,51,30,86,84,52,5
Gümüşhane Üniversitesi0,12297,953417,57,80,30,5-1,3114,33,8
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12307,5553167,500,318,3-0,54,8
Kırklareli Üniversitesi (İö)0,12317,1279,32,360045,82,3
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12281,354416,39,82,502,890,54
Bayburt Üniversitesi0,12300,652117,380-0,5010,825
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İö)0,122503015,31080,52,562,32,5
İstanbul Üniversitesi (Açıköğretim)0,12329,430417,311,82,87,50,8863,8
Atatürk Üniversitesi (Açıköğretim)0,12276,6512722,512,54-0,313,82,83,8
Anadolu Üniversitesi (Açıköğretim)0,12257,591715,813,800,504,36,84,8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir