Sanat Tarihi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Sanat Tarihi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Sanat Tarihi 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM‘nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0,12392,18226,815,821,518,55,34,88,57,53,53,8
İstanbul Üniversitesi0,12407,256226154,5010,86,867,39,863,5
Marmara Üniversitesi0,12381,76232,516,56,50,515,35,34,863,53,33,5
Ankara Üniversitesi0,12370,154119,514,590,510,85,54,83,58,58,34,8
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12387,355114,8154,5010,584,858,58,52,3
Hacettepe Üniversitesi0,12409,458219,856,30,59,55,357,53123,8
Ege Üniversitesi0,12330,17220,511,85,324,36,859116,51,8
Anadolu Üniversitesi0,12337,457026,8104,52,812,55,53,53,54,89,82,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12287,05621913,34,517,32,83,57,38,55,83,5
Akdeniz Üniversitesi0,12347,956220,38,8508,55,54,84,88,560
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12328,85621315,30,5-0,365,84,86,37,365
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12322,16116,312,52,507,843,54,865,83,5
Akdeniz Üniversitesi (İö)0,12376,56216,311005,53,84,84,86,57,52,5
Sakarya Üniversitesi0,12378,1622510,83,5243,31,36,54,82,83,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12331,3621710,5107,33,33,86,32,57,32,5
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12368,66222,53,8-20,810,32,83,54,84,861
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12364,66220,810,802,813,815,57,38,81,5
Mersin Üniversitesi0,1240162612,53-0,36,52,84,8664,52,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,123196211,312,56,50,53,54,53,557,34,82,5
Pamukkale Üniversitesi0,12337,57211,831,83,59,30,34,8657,31,5
Trakya Üniversitesi0,12368,762205,50,5-0,363,555,55,350
Selçuk Üniversitesi0,123957212,884,3172,842,34,36,80,8
Erciyes Üniversitesi0,12361,77225,55,50,804,343,5-1,547,35
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0,12357,354116,510,85,8-0,59,51,33,81,82,860,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,1237672175,81,803,53,30,34,34,56,51,8
Pamukkale Üniversitesi (İö)0,12318,357016,39,36,506,53,32,51,56,54,31,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12359,361115,3324,55,352,36,34,81,5
Ordu Üniversitesi0,12343,456210,33,81,527,342,53,36,36,31,5
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12413,256211,542-1,312,50,83,54,33,83,50,5
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12397,97210,55,57,31,84,83,562,83,82,31,5
Uşak Üniversitesi0,12322,762197,85-0,37,521,512,37,81,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12285,762125,31042,54,86,55,56,82
Bartın Üniversitesi0,12286,953117,590091,30,30,85,592
Atatürk Üniversitesi0,12344,1562510,34,352,31,84,847,35,51
Adıyaman Üniversitesi0,12319,36214,860,8-0,56,34,564,32,52,52,8
Karabük Üniversitesi0,12321,257214,897,3-17,323,82,368,31
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12300,26217,34,5008,51,83,825,352,5
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12387,357218,87,51,519,31,53,53,53,52,3-1,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12354,05629,87,85,32,56,51,83,82,3541,3
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12364,78213,575,52,883,52,54,53,80,8-1
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12348,95625110,540,82,33,86,575,51,3
Uşak Üniversitesi (İö)0,12412,0541144,86,308,51,52,52,82,83,30,3
Ordu Üniversitesi (İö)0,12293,852118,30,80,36,82,5446,84,80,3
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12319,8562197,80,805,31,82,85,32,551
Batman Üniversitesi0,12342,15214,85,300,89,83,341,82,38,82,5
Mardin Artuklu Üniversitesi0,12338,755213,39004,83,33,53,81,38,50
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12328,755210,86,5603,35,83,81,84,33,32,8
Karabük Üniversitesi (İö)0,12391,557215,35,300,38,832,33,51,812,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (İö)0,12313,662187,30,806,822,52,854,8-0,8
Ardahan Üniversitesi0,12267,14113,810,3-133,80,863,56,32,52,5
Iğdır Üniversitesi0,12336,354111,33405,30,81,35,53,86-0,8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu