Okul Öncesi Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Okul Öncesi Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Okul Öncesi Öğretmenliği 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12385,356032,517,512,80,821,55,34,89,88,5126
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12445,45325,312,822,31,522,87,84,87,39,89,53,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,18452,855027,315,516,5014,35,356,3119,85
Ted Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12423,6543015,514,8019967,87,510,83,8
Hacettepe Üniversitesi0,12412,28020,814,35,53,819,37,869,8119,86
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12327,5934,316,32,5216,87,869,8118,36
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12396,05533,315,881195,53,8107,59,84,8
Ege Üniversitesi0,123966027,813,372,520,35,566,39,810,84,8
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12393,16029,316,55,8119,57,856,37,3125
Gazi Üniversitesi0,12447,058932,517,55,80,816,86,54,86,39,88,56
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12362,86030,313,814,50196,84,86,38,810,83,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12421,05527,3188,8017,36,52,8118,885
Marmara Üniversitesi0,12441,27923,813,57,84,5167,8669,810,84,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12392,5628,815,59020,35,567,38,88,34,8
Ankara Üniversitesi0,12413,37035,315,36,3219,35,82,56,399,54,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12392,75421149,8-0,320,55,566,31110,84,8
Anadolu Üniversitesi0,12417,256026,512,56121,56,84,87,39,87,55
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12413,9703016,35,8020,36,84,87,38,58,53,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12429,15526,517,8123,815,56,54,869,88,83,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12455,4562812,52,8020,35,51,88,589,83,8
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0,12384,15627,31510,8219,33,33,58,58,58,86
Çukurova Üniversitesi0,12431,25925,312,5100,819,36,54,87,39,89,82,3
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12408625,515,581,5196558,8123,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12413,55932,512,514,82,519,51,8567,59,53,8
Akdeniz Üniversitesi0,12398,557028,816,59,3018,55,366,39,88,53,8
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12375,4428,312,58,3117,844,88,59,810,84,8
Dicle Üniversitesi0,12445,155027,513,88,5-0,315,37,869,87,38,33,5
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12382,54021,316,311,3217,87,84,87,3114,56
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12402,056032,514,32,32,819,36,557,57,566
İnönü Üniversitesi0,12389,2702015,315,3016,56,84,88,59,85,86
Mersin Üniversitesi0,12392,757027,515-0,81,8186,867,5109,54,8
Kocaeli Üniversitesi0,12400,256024,313,86,51,818,36,867,38,59,83,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12363,85702711,5131,520,35,558,58,563,8
Pamukkale Üniversitesi0,12349,857031,516,30,80,5196,54,89,88,88,33,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12434,15602815,37,8017,56,856,37,510,82,5
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12407,0560000022,893,569,89,52,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12435,556023,812,57,32,517,86,567,38,58,33,8
Adıyaman Üniversitesi0,12357,45503016,33,30185,569,88,874,8
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12438,5562416,350,314,56,54,88,58,58,84,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12414,37026,815,57,8216,36,84,89,89,87,51,3
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12402,9603013,815,3-1134,3668,510,84,8
Balıkesir Üniversitesi0,12416,356033,8155,81,316,56,83,56,38,56,36
Sakarya Üniversitesi0,12351,2560241510017,85,857,38,876
Fırat Üniversitesi0,12429,156028,813,80119,87,84,88,5666
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12353,75525,8140017,3768,5119,84,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12454,85928,810,815,50,518,8544,3104,84
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12429,155527,515,31,8017,35,557,38,89,85
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12302,74027,516,55,5015,5768,5119,83,5
Trabzon Üniversitesi0,12414,45602414,59,31,819,56,84,87,39,85,32,8
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12400,556021,513,810,815,3969,8117,34,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12447,76026,515,37,5320,36,557,59,822,5
Atatürk Üniversitesi0,12412,056023,311,30020,594,89,87,56,35
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12406,45031,81313,8016,34,853,88,88,35
Trakya Üniversitesi0,12392,55602713,572,820,34,357,59,85,53,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12423,756025,814,582,516,53,365,37,89,86
Amasya Üniversitesi0,12464,55022,510,36,8017,85,367,59,88,33,8
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12358,94031,316,36111,87,84,88,5118,33,5
Aksaray Üniversitesi0,12374,35026,815,310,50,820,56,82,566,37,34,8
Düzce Üniversitesi0,124055022,812,82-0,3224,83,86,37,88,54,8
Muş Alparslan Üniversitesi0,12321,5503013,88,80197,84,88,57,34,84,8
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,124057023,817,557,316,54,34,89,88,54,84,8
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12435,156031,3107,3020,3465,567,85
Uşak Üniversitesi0,12408,4503013,55,5119,86,537,35,38,54
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12396,36031,313,83,80,821,55,34,87,37,34,84,8
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12418,755032,517,54,80136,5567,58,56
Ordu Üniversitesi0,12403,1602710,82117,3559108,35
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İö)0,123736026,312,50,80,821,57,84,89,88,510,84,8
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (İö)0,12438,35028145118,36,81,557,88,56
Biruni Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12340,55331,3108,5221,5264,38,510,83,5
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,124266025,316,53-0,317,35,34,86,38,58,56
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12315,05602313,80,8-0,321,56,54,89,87,59,52,3
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12366,056021,5152015,86,568,89,88,84,8
Balıkesir Üniversitesi (İö)0,12457,65028,813,813,5017,85,363,56,39,81
Giresun Üniversitesi0,12384,86026,517,56,5017,85,34,83,59,89,54,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12458,5602415,36015,56,54,86,37,374,8
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12403,156018,513,55,3018,56,856,89,87,34,8
Kastamonu Üniversitesi0,12390,35602512,54,8015,34,566,597,36
Sinop Üniversitesi0,12419,956031,81340185,83,53,87,5123,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,12401,85503013,820,320,3467,36,37,54,8
Ted Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12394,9562011,53,8913,32,84,86,38,87,54,8
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12388,86024,817,55,33186,83,85,37,89,82,8
Kafkas Üniversitesi0,12350,856033,818,85,81,513,86,8667,39,82,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (İö)0,12307,24929,314,310,821,883,8589,83,5
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12259,756027,512,50120,55,569,88,58,54,8
Giresun Üniversitesi (İö)0,12367,46019,8175,31,820,56,863,58,87,35
Bayburt Üniversitesi0,12411,85028,814,33015,85,54,84,89,8113,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12356,652032,8142,8018,54,55897,82,8
Kastamonu Üniversitesi (İö)0,12353,45592413,811,3012,86,568,5117,33,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12370,75528,311,54,3318,34,54,85,59,88,34,8
İstanbul Kültür Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12422,85430,313,85,51145,32,38,89,87,53,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12416,2824,314,54,3115,374,86,39,88,52,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12403620,31580,817,85,366676
Maltepe Üniversitesi (%75 İndirimli)0,18405,753422,314,8-0,30144,32,36,3108,53,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12410,21525,396,8118256,34,810,85
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12353,05823,3123,8018,854,87,87,58,83,8
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0,12374,651028,816,50,8016,56,54,859,87,32,5
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12400,75727,514,32,5112,34,566,35,37,83,8
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12429,152028,811,53,80135,34,84,87,39,52,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12333,15420,312,81,8115,86,83,56,58,86,34,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12342,62026,518-0,3-0,321,84,33,83,56,37,31
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12360,652521,8132,30,815,84,53,82,88,5103,5
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12405,451532,510,50,30,8193,83,54,524,83,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12399,1212012,50111,52,867,368,33,5
Ted Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12413,653019,311,31-0,317,824,85,38,54,82,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12371,91217,5153,30,510,35,567,364,53,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12285,5549229,32,8013,54,33,86,35,88,54
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12358,552612,58,56016,35,81,86,347,83,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0,12327,51030,3137,317,35,82,846,37,52,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12426,95351491,80175,52,336,37,52
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12304,82016,512-0,81,518,54,854,87,34,52
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12354,44221,311,36,31,317,85,33,53,84,522
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0,12404,1322,813,811,309,56,54,86671
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12418,9102512,30,8015,52,30,55,82,56,52,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Ücretli)0,12452,65122,511,57114,51,82,342,34,82,3
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12368,551723,810,51016,5317,31,57,30,3
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12332,354618,3911,3010,342,33,86,554,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12361,252010,86,51,846,54,565116,33,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12363,65818,35,51,81863,87,53,86,54
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0,12332,55117,56,540,3136,54,82,54,862,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12417,8522612,53,816,51,53,82,56,57,81,8
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12393,853624,511,81,50,38,343,83,57,560,3
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12282,81020,89,31,58,34,84,53,86,37,863
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12368,21322,57,81,80,513,53,53,8437,55
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12360,6548,812,52-0,511,844,86,364,33,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12341,95328,310,810,89,82,32,34,347,82,5
Girne Amerikan Üniversitesi (Ücretli)0,12397,75126,39,58,5014,8-0,30,52,3361,8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir