İlahiyat İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

2021 YKS için “İlahiyat İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “İlahiyat 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “İlahiyat İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

İlahiyat İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (Burslu)0,12481,841531,2517,516,515,75248,7569,7511126
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12461,8924126,2516162174,566,759,7586
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12461,0399315,59116,753,753,755,594,52,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12449,90119523,515,250,7517,7554,754,759,755,752,25
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12443,1413032,51425,753,2517,757,754,756118,256
Marmara Üniversitesi (Arapça)0,12440,6924131,2516,513,752,25245,254,756,257,259,55
İstanbul Üniversitesi (İngilizce)0,12435,71131301914,25217,755,54,756,758,54,53,5
Sakarya Üniversitesi0,12431,28620524,2513,256,752185,254,753,7556,751,25
Gümüşhane Üniversitesi (İÖ)0,12430,56814413110,25130,252,53,255,541,75
Marmara Üniversitesi0,12430,55228730,7515,759,753,7517,756,254,7568,574
Trabzon Üniversitesi (İÖ)0,12427,0137220,511,50,52,7512,754,752,2525,543,75
Marmara Üniversitesi (İÖ)0,12426,957231,515,58,2515,57,754,756,56,57,53
Kastamonu Üniversitesi (İÖ)0,12425,5123912,5-0,751,7510,53,5124,58,752,5
Fırat Üniversitesi (İÖ)0,12424,94413422,57,75133,52,755,55,754
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12424,30320521,7513115,7543,566,257,253,5
Fırat Üniversitesi0,1842423613,2510,2582,58,2543,75295,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12420,34220518,7514,25-1,254104,252,253,757,256,55
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İÖ)0,12419,714416,258,5916,256,750,253,57,531,25
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12418,3216288,25-0,75131,53,57,256,257,253,5
İstanbul Üniversitesi0,12417,8451852213,7511,55,7515,56,754,757,57,53,754,75
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12416,87730815,511,53,256,759,533,56,258,51,751,25
Hitit Üniversitesi0,12414,41232015-1,25110,251,252,252,57,257,254,75
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12414,251341210,750,515,752,752,253,57,2543,5
Ordu Üniversitesi0,12410,92310323,2511,75-0,2512,7534,752,757,757,54
Harran Üniversitesi (İÖ)0,12410,311317,511,257,7539,251,52,256624,75
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12409,815417,2510,5-0,50,7515,752,753,57,258,756,751,5
Pamukkale Üniversitesi0,12407,51612331,25119,25113,253,53,54,56,751,54
Pamukkale Üniversitesi (İÖ)0,12406,9931013,75-0,25-0,2512,25517,58,53,252,75
Kırklareli Üniversitesi (İÖ)0,12406,910313,757,5-0,2510,2523,52,57,255,752,5
İnönü Üniversitesi (İÖ)0,12405,3513417,2510,53,250,7518214,255,572,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İÖ)0,12405,2510314,256,75-0,2513,253,752,257,254,754,51,25
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12404,79714422,512,51111,543,53,58,510,755
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12404,211332,751298,25-1,52,2577,7581,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12402,120522,514321,54,253,55,59,757,252,5
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12397,8512317,25124,7513,250,752,55,57,754,251,5
Süleyman Demirel Üniversitesi (İÖ)0,12396,916419,25152,7514-0,252,253,758,55,75-0,25
İstanbul Üniversitesi (Arapça)0,12396,335312417,52,5121,55,254,758,59,756,53,5
Balıkesir Üniversitesi0,12394,96112321,512,75-0,51,75116,253,568,57,51,25
Siirt Üniversitesi0,12394,712314,2512,5-12,515,253,753,54,7563,253,5
Erciyes Üniversitesi0,12392,8520531,2512,54,751,2514,2522,75198,54
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12392,512319,2513,758,5111,53,75559,753,53,75
Düzce Üniversitesi0,12391,31231514,258,5513,51,753,52,58,542,75
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12390,459324,2513,7510,2513,253,54,753,757,2531,25
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (İÖ)0,12388,358220,514,250,750,758,2544,753,756,254,752,5
Mardin Artuklu Üniversitesi (Arapça)0,12388,1515412,510,2510,53,53,56,2545,752,25
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12387,11919525,2511,751,253,2510,56,2556,257,2531,5
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12385,5519521,7512,57,5114,55,253,56,257,254,53,75
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12383,32112324,512,754,752,259,75235,53,54,753,75
Necmettin Erbakan Üniversitesi (Arapça)0,12382,254127,59,2581,7516,50,53,56,254,256,56
Gaziantep Üniversitesi0,12380,9512324,2515,255,252115,752,254,25510,752,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (İÖ)0,12380,60214412,58,75-1,51,512,752,753,54,758,55,53,5
Gaziantep Üniversitesi (Arapça)0,12380,54118,251410,75102,52,565,53,751,75
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İÖ)0,12378,551542610,2516,252,556,2554,258,562,25
Sinop Üniversitesi0,12377,8510324,256,751,258,254,752,254,756,5111,25
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (İÖ)0,12377,851442011,52,2510,252,52,253,59,753,52,5
Bayburt Üniversitesi0,12376,6517517,7580,515,50,752,2544,756,751,5
Kafkas Üniversitesi (İÖ)0,12375,16310313,758,7526,52,52,252,7554,256
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12374,651031211,25-0,51,7513,251,53,51,258,75102,25
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12373,2513420,25100,753,75133,7513,75673,5
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12370,52718525,510,25-0,2515,54,2514,7565,752,25
Atatürk Üniversitesi (İÖ)0,12370,42914423,2510,55,250,510,50,752,254,55,258,753
Dicle Üniversitesi (İÖ)0,12369,551542011103547,510-1,25
Bingöl Üniversitesi0,12368,80220520,514,754,50,54,7552,2537,563,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İÖ)0,12367,810318,25120,750,25103,253,56,754,7562,75
Trakya Üniversitesi0,12367,6511323,75156,75113,255,253,53,753,50,75
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (İÖ)0,12366,0358217,5110,751,57,52,752,255,256,58,251,5
Siirt Üniversitesi (İÖ)0,12364,4411316,758-1-110,75-0,53,545,257,254
Gaziantep Üniversitesi (İÖ)0,123648222,515,25-0,251653,53,546,251,25
Sinop Üniversitesi (İÖ)0,12362,158215,512,5-11,7510,256,253,53,54,757-0,25
İstanbul Üniversitesi (İÖ)0,12360,610326,2512,59,5120,256,253,57,254,757,252,25
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (Arapça)0,12360,458221,54,7513,2514,251,540,56,7511,75
Dokuz Eylül Üniversitesi (İÖ)0,12360,05144168,75-0,5210,52,75668,57,53,75
Atatürk Üniversitesi (Arapça)0,12358,84122,758,251,7515,752,54,754,57,7551,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12358,7559313,256,252213,256,54,7557,57,752,25
Akdeniz Üniversitesi0,12358,6515425,514,2511,7515,54,251,255,258,758,252,5
Sakarya Üniversitesi (İÖ)0,12357,3415420,2511,25-1,251,7515,252,754,756,257,757,252,5
Ardahan Üniversitesi0,12356,3931593,75383,75-0,257,52,255,753,75
Amasya Üniversitesi0,12356,18511318,2510,25-0,751172,2555,257,256,51,25
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,18355,352132,515,55,53,7513,54,556,256,510,753,5
Hitit Üniversitesi (İÖ)0,12354,91110310,2592,758,256,52,255,57,54,751,5
Iğdır Üniversitesi (İÖ)0,12353,710313,753,5-0,25-0,259,7532,56,7544,752,5
Bayburt Üniversitesi (İÖ)0,18352,15113148,251,25-0,533,752,252,256,543,75
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12350,81232611,250,50,7510,250,252,53,254,259,754
Kilis 7 Aralık Üniversitesi (İÖ)0,12347,910315,59,25130,752,2556,257,250,25
Yozgat Bozok Üniversitesi (İÖ)0,1234412311,259,25-0,751,2512,751,25-0,2564,7573,5
Harran Üniversitesi0,12343,4521621,2512,53,516,5514,757,255,752,25
Çukurova Üniversitesi0,12340,316421,2515,25-20,5126,563,758,58,252,5
Kafkas Üniversitesi0,12339,628205198,25-0,2510,750,753,756,257,755,252,25
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12338,715412,7511,5168,259,53,7554,7594,751
İnönü Üniversitesi0,12338,12416418,7514,2518,251,2512,752,53,52,757,258,254,75
Kastamonu Üniversitesi0,12336,7123156,2512,753,7564,757,2563,75
Karabük Üniversitesi0,12336,512317,512,52,25-0,755,552,257,257,2576
Atatürk Üniversitesi0,12336,120526,512,751,7515,250,753,57,57,254,754,75
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (İÖ)0,12335,851549,7511,253,7514,253,752,258,57,2553,75
Gümüşhane Üniversitesi0,12334,9514422,25133,2514,251,52,254,756,53,750,25
Hakkari Üniversitesi0,12332,0515410,2510-0,25153,752,7516,7540,25
Şırnak Üniversitesi0,12330,514414,2513,250,7514,522,252,755,253,252,25
Dicle Üniversitesi0,1232835921,2511,75-0,7528,543,57,2598,253,5
Çukurova Üniversitesi (İÖ)0,1232814424140,5114,75-1,253,7567,56,75
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12327,60515419,259,252,75-0,511,75445,56,257,750,25
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0,12324,056021,755,752,2512,252,52,254,754,2510,25
Erciyes Üniversitesi (İÖ)0,12322,41415419,7515,57,50,757,754,252,758,7594,51,5
Iğdır Üniversitesi0,12320,614419,513,25118,751,252,555,2563,75
Amasya Üniversitesi (İÖ)0,12320,511313,2516,251,750,56,53,753,568,53,253,5
Ankara Üniversitesi0,12320,45423621,7518,751176,2567,57,55,753,75
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi0,12319,91013,56,5-0,52,75113,255,254,5-1
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İÖ)0,12317,2513417,7510,25415,755,252,55,755,257,54,75
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (İÖ)0,12313,6512317917,755,250,753,7566,757,753,5
Kocaeli Üniversitesi0,12311,51132818,75-0,517,53,52,2557,758,253,75
Karabük Üniversitesi (İÖ)0,12308,41231413,751142,52,257,257,253,254,75
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (İÖ)0,12308,2511321,57,7588,751,752,257,2565,751
Bursa Uludağ Üniversitesi (İÖ)0,12297,951541812,756,5220,253,753,57,258,57,251,25
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,18295,8100911,75-0,54,251,753,51,52,253,25-1,5
Trabzon Üniversitesi0,12295,5517527,5141,756,75114,2552,251143,5
Düzce Üniversitesi (İÖ)0,12292,88216,257-1,750,58,7542,56,7587,753,75
Kırklareli Üniversitesi0,12280,251031511,25-1-0,517,751,254,757,258,55,752,25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu