Gıda Mühendisliği İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

Tercih Koçu YouTube Kanalı Yayında!
İzle, Beğen ve Abone Ol!

2021 YKS için “Gıda Mühendisliği İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Gıda Mühendisliği 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Gıda Mühendisliği İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Gıda Mühendisliği İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12476,004415,513,2528,510,55,254,754,75
İstanbul Teknik Üniversitesi0.12462,597721913,524,7512,7533,2510,7510,59,75
Ordu Üniversitesi0.12451,25318,2510,2596,25125,751,254,25
Atatürk Üniversitesi0.12449,3227,58,2513,757,2518,513,5
Bursa Teknik Üniversitesi0.12448,34462298,7510,75912,52,254,254,5
Ege Üniversitesi0.12443,909123287,7510,259,7525,52,563,25
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0.12441,999223,756,56,7513,7517,51,253,5
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0.12441,6410236,753,75116,2536,756,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0.12441,35319,510,251510,7528,2545,256
Kırklareli Üniversitesi0.12436,2712110108,511,2524,53,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12436,256222,259,2517,256,7520-0,251,52,5
Uşak Üniversitesi0.12435,95216714,253,2517,57,52,5
Sakarya Üniversitesi0.12434,6696228,2510154,7516,75-0,251,754,5
Hacettepe Üniversitesi0.12434,2038222,511,52111,529,257,7510,51,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12432,75424710,258,2516,50,58,256,75
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12432,358832,516,2531,2513,2532,58,511,757,25
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0.12429,52862228,59,759,7519,75-0,253,50,75
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0.12421,5958226,2510,75511,2510,7514,55,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12420,256732,759,2518,756,25173,51,254,25
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İngilizce)0.12416,892622710,58,756,2511,52,756,753
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12414,09516249,2513,2510,511,253,751,53,75
Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi0.12413,6422711,2511,2515,25124,25
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0.12413,429524,751225,75726,535,252,75
Mersin Üniversitesi0.12413,336424,56,75159,758,57,253,75
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0.12405,8559321,2510,2513,7511,7516,58,759,55,75
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (İngilizce)0.12405,338922,7510,2515,754,514-0,7516,25
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0.12404,4216,25518,53,2515,7517,252,5
Balıkesir Üniversitesi0.12403,22418,75716,251020,5-2,752,752
Pamukkale Üniversitesi0.12403,1472827,259,7514,759,2580,53,754,5
İnönü Üniversitesi0.12402,75627,757,512,254171,754,751,5
Selçuk Üniversitesi0.12402,2514247,59,752,517,750,52,5
Akdeniz Üniversitesi0.12399,5377220,56,75149,516,255,2563,75
Selçuk Üniversitesi0.12397,3213,751020,59,7513,51,256,52,25
Afyon Kocatepe Üniversitesi0.12395,65321,7511,2510,510,592,53,58,25
Çukurova Üniversitesi0.12395,651917,75820,256,2510,513,55,75
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12394,1328,75832,7510,7529,755,7510,59,25
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0.12388,956226,2510,520,5102354,755,5
Kastamonu Üniversitesi0.12385,426210,25524,254,7521,7532,75-0,25
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12385,25922,257,2517,56190,7531,5
Erciyes Üniversitesi0.12383,414168,7513918,7511,254,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12382,15114218,58,7520,52,55,754,75
Trakya Üniversitesi0.12381,61916,53,510,258,7522,516,250,5
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)0.12377,9961820,25913,251113,75-16,253,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12374,83429,259,258,258,514,510,55
Yıldız Teknik Üniversitesi0.12363,957224,754,518,7513,2530,757,2511,758
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12339,41217,7512,58,2517,255,758
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0.12339,05216,757,7517921,25441,25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu