Gazetecilik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Gazetecilik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Gazetecilik 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12409,123517,529,5319,36,868,59113,8
Ankara Üniversitesi0,12444,45125,310,57,5319,85,84,86,36,37,33,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12405,3322,511,300,517,86,53,58,59,88,36
İstanbul Üniversitesi0,12400,7510229,312,82,3018,36,52,56,37,39,54,8
Marmara Üniversitesi0,12357,151082913,35-0,317,85,53,84,358,55
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12388,242814,34,3116,55,34,865,38,82,5
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12412,6318,812,58,5115,344,869,873,5
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12328,4315,51510,30115,858,8117,33,5
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12347,25324,811,512,80134,33,569,873,5
Ege Üniversitesi0,12413,68228,311,324,519,36,53,53,83,85,82,5
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12281,658119,315,38,529,34,369,88,55,34,8
Akdeniz Üniversitesi0,12376,67118,812,320144,53,55,38,58,52,3
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12341,957112,812,88,308,31,54,87,57,38,51,5
Kocaeli Üniversitesi0,12404,858226,36,52,52,391,33,52,86,39,54,8
Akdeniz Üniversitesi (İö)0,12317,37222,5134,51,5112,32,55,357,33,8
Çukurova Üniversitesi0,12393,656222,311,33,35,3100,82,82,54,58,53
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12339,257214,3141112,32,33,84,89,83,83,5
Sakarya Üniversitesi0,12321,67221,8135,305,35,84,838,84,34
Mersin Üniversitesi0,12394,57228,811,31-0,31442,363,562,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12315,67213,811,34,3-1,39,35,32,33,57,38,52,8
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,12384,058217,313,30,809,55,53,526,561,3
Selçuk Üniversitesi0,12399,58218,3990,32,32,32,877,344
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12326,28212,3100,5013362,87,54,52,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12322,27118,88,80,5-1,394,33,87,3611,5
İstanbul Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)0,12340,415220,37,82,81115,53,81,52,89,82,8
Trabzon Üniversitesi0,12297,172147,31,83,36,34,33,57,39,83,52,3
Erciyes Üniversitesi0,12298,55887,812,501,59,834,86,37,36,31,3
Gaziantep Üniversitesi0,12310,45722270,30,81212,53,547,32,8
İnönü Üniversitesi0,12297,972235,51,304,34,32,36,38,542,8
Uşak Üniversitesi0,12373,357124,391,5-0,37,34,33,51,80,54,84
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12354,4570235,51,501014,82,57,53,80
Atatürk Üniversitesi0,12398,559315,86,3-0,3010,323,56,567,32,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İö)0,12286,25217,56,31,806,55,564,83,57,34,8
Aksaray Üniversitesi0,12318,356217103,53,52,533,54,84,862,8
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12423,582104,510,304,50,34,84,543,84,8
Kastamonu Üniversitesi0,12365,47114,86,33,30,362,84,8653,50,5
Giresun Üniversitesi0,12270,77214,314,3-0,827,3165,36,52,81,5
Maltepe Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12387,85206,812,51,8141,52,34,84,873,5
Fırat Üniversitesi0,12271,357215,810,55,81,8614,81,56,36,81,3
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12393,958821,810,50,3123,32,3445,51,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12318,158215,3110,514,50,84,84,53,58,81,5
Uşak Üniversitesi (İö)0,12356,357115,8721113,31,31,5260,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12298,35115,87,53,30,85,32,83,53,89,84,5-1,5
Gümüşhane Üniversitesi0,12376,76214,39-0,3194,334,84,50,30
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12346,15717,592,30,810,51,82,31,565,81
Kastamonu Üniversitesi (İö)0,12306,16214,55-0,32,56,533,55,5451,3
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi0,12306,65513,50,810,88,80,81,865,361,3
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12289,292127,80,3014,31,82,32,53,84,8-0,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12303,852713,56,32,50444,84,88,552,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İö)0,12358,75828,891,814,324,833,85,32,8
Gümüşhane Üniversitesi (İö)0,12361,75294,33,80,54,35,32,34,83,54,81
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12336,45629,86,3101031,34,31,551,5
Fırat Üniversitesi (İö)0,12428,05728,87,53,52,33,81,52,33,8441,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12382,136136,84,81,84,81,31,54,81,341,5
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi0,12306,4566,89,53,303,34,83,54,37,33,83,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12366,5311,88,8-0,506,83,51,30,50,353,5
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12315,81713,88,32,503,33,512,335,50,3
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12303,62710,86,52,3-0,53,31,52,32,54,83,33,5
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12272,15712,373,3-0,343,83,51,32,82,82,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12302,35188,53,80,832,323,81,56,54,80,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12369,35910,85,512,33,52,8152,830,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12271,3314,32,5006,32,324,52,81,51

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir