Gazetecilik İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

2021 YKS için “Gazetecilik İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Gazetecilik 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Gazetecilik İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Gazetecilik İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
İstanbul Üniversitesi0.1247910326,2510,510,5-0,512,256,254,7567,258,251
Fırat Üniversitesi0.12446,7386211,7591,55,250,25-0,255,54,750,5
Aksaray Üniversitesi0.12443,34628,55,518,75-1,252,51,755,54,51
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0.12443,334127,7513,75-0,250,75113,54,755,2566,752,25
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12419427,516,519,52,7521,56,2568,58,59,54,75
Süleyman Demirel Üniversitesi (İÖ)0.12408,1928211,7541,581,752,25414,751,5
Ankara Üniversitesi0.12401,7116222,59,7519,250,25142,752,255,579,754,75
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12399,35618,256,756,250,252,2535,256,50,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12378,752011,5-0,251145,254,75107,2572,25
Kocaeli Üniversitesi (İÖ)0.12376,28221,7510,252,50,75123,753,752,256,256,51,75
Ege Üniversitesi0.12375,28230,513,25129,254,52,757107,51,75
Mersin Üniversitesi0.12365,9687218,7511,250,252,513,50,252,253,554,50,25
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0.12365,45518,511,757110,5348,756,757,50,75
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12363,58213,512-0,2517,251,51,555,755,51
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0.12361,651218155,58,753,752,257,258,59,52,25
Nişantaşı Üniversitesi (Ücretli)0.12356,2110,59,25-1,52,251,50,542,756-1
Atatürk Üniversitesi (İÖ)0.12354,958210,7510,5-11,560,52,5-0,256,511
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0.12354,658223,7511,2533,514,751,2513,58,574,75
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0.12352,452521,591,250,75192,51,2547,258,252,25
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0.12352,262245,757,751,757,750,752,753,756,57,52,75
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12350,8722113,754,25-0,756,55,253,54,758,561
Marmara Üniversitesi0.1235010827,511,256,51,7510,542,258,57,259,54,75
Üsküdar Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12348,7549,257,5341,75-0,250,55,55,75-0,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12342,7432519,57,514,250,52,253,2547,50,75
Akdeniz Üniversitesi0.12339,354822013,75-0,751,25143,57,259,7571
Atatürk Üniversitesi0.12338,89319,51,5-1,2518,25-0,751,254,55,2551,5
Çukurova Üniversitesi0.12338,3346217,7513,50,2511,250,253,54,75670,25
Kocaeli Üniversitesi0.12338,38226,510,54,752,759,52,7543,56,7542,5
Ankara Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)0.12337,95103128,5-0,251,2562,753,53,255,257,251
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0.12333,17215,257,50,25-0,25101,512,53,757,751,75
Erciyes Üniversitesi (İÖ)0.12331,68813,757,25-0,527,522,251,755,53,250,25
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12328,351514,759-0,25-1,253,751,51,250,755,255,251,25
Sakarya Üniversitesi0.12327,357222,51021113,753,56,257,254,751
Muş Alparslan Üniversitesi0.12326,354712,258,2510,750,750,252,50,56,251,751,5
Yozgat Bozok Üniversitesi0.12323,76276,754,2514,52,5-0,251,256,2571
Erciyes Üniversitesi0.12321,933881211,50,5-0,256,252,552,2594,51
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0.12318,85530,515,258,52,513,754,54,754,259,756,753,75
İstanbul Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)0.12318,334154179-0,258,754,254,752,75652,25
İnönü Üniversitesi0.12317,87220,7582,52,554,52,56,253,255,750,75
Giresun Üniversitesi0.123177218,510,75520,50,52,7571,75
Fırat Üniversitesi (İÖ)0.12316,06762109,2525,751,25-12,56-0,5
Selçuk Üniversitesi0.12315,05821713,25-1,25-0,259,251,752,552,543,5
Kastamonu Üniversitesi0.12314,457216,511,254,751,56,251,252,25242,25
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi0.12313,738,758,7512,541,2513,514,5-0,25
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İÖ)0.12309,458211,257,50,51,2544,750,57,25-0,252,25
Selçuk Üniversitesi (İÖ)0.12308,1828,758-1,53,255,253,752,55,256,52,50,5
Nişantaşı Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12305,65191680,255,751,252,251,56,51,252,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12304,17221,2510438-1,252,254,757,54,52,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0.12302,48215,510,25-0,2510,53,752,253,547,250,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0.12301,6824,512,753,54,7510,753,752,257,258,59,51
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12296,6814,755,250,251,258,751,5-0,750,750,254,5-0,75
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İÖ)0.122965213,258,2560,57,250,513,2567
Uşak Üniversitesi0.12294,4572207,5-0,52,52,753,752,252,253,7572,25
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12293,631210,750,754,250,2511,7545,250,5
Gümüşhane Üniversitesi0.12286,756218,257,750,57,52,251,526,754,250,75
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0.12282,68217,756,52,251,253-0,255,255,54,52,25
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12282,6139,7570,756,50,253,52,257,254,5-0,25
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0.12281,4510,257,51,551,52,52,251-0,55,751,25
Kastamonu Üniversitesi (İÖ)0.12280,345527,757,252,251,53,751,7513,56,56,50,25
Trabzon Üniversitesi0.12275,57219,257,251,50,55,2533,752,757,7562
Erciyes Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)0.12267,3529133,7512,25-0,252,252,7562,251
Uşak Üniversitesi (İÖ)0.12266,656214,56-0,2562,252,251,756,756,50,25
Gaziantep Üniversitesi0.12254,057218,7510,25-0,25-0,259,254,52,2515,53,752,75
Gümüşhane Üniversitesi (İÖ)0.12253,75517,2510,25-0,2510-0,750,5-0,751,54,52,75
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi0.12251,667511,2551,51,50,252,254,752,257

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu