Gastronomi ve Mutfak Sanatları İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

2021 YKS için “Gastronomi ve Mutfak Sanatları İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Gastronomi ve Mutfak Sanatları 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Gastronomi ve Mutfak Sanatları İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Beykent Üniversitesi (Burslu)0.12446,751333,751515,2516,2510,2552,254,757,2574,75
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (İÖ)0.12445,654126,2513,752,2516,52,7543,7595,75-0,5
Akdeniz Üniversitesi0.12438,441722917,519186,53,57,258,564,75
Dokuz Eylül Üniversitesi0.12438,25720,2511,515,751,5192,54,757,2565,753,5
Maltepe Üniversitesi (Ücretli)0.12436,9816,7535,253,251-0,51,5-1,56,255,751
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12436,05622310,755,50,7516,753,515,258,757,253,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0.12435,11324,2514,25256,520,256,52,54,757,257,252,5
Giresun Üniversitesi0.12432,555217,752,53,549,754,751
Başkent Üniversitesi (Burslu)0.12430,7293016,25173,7517,753,7568,59,758,254,75
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12430,4961019,59,51,255,252,53,54,56,756,51,25
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0.12430,3196625,75135,753,516365,57,258,54
Sinop Üniversitesi0.12429,85212,751212,57,513,252,752,255,756,254,752,75
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12428,525722,7518,7512615,58,754,759,758,59,53,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12427,642733,7517,523,2510,2520,253,754,754,758,759,53,5
Selçuk Üniversitesi0.12427,156229,251242,7517,254,53,756,756,513
Doğuş Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12425,2464914,7510,754,5-0,59,253,5127,253,25-0,5
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0.12423,8391031,7514,517,250,75197,7564,759,759,754,75
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12423,4313014,5192,751622,56,256,59,52,5
Ankara Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12423,20492912,2514213,7562,255,59,759,754
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0.12422,3471025,751717,750,7521,55,53,56,757,511,25
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0.12421,1122512,253,750,519,533,755,2555,250,75
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12419,3926,2512,530,512,7515,257,569,75119,53,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0.12415,9331028,757,54,52,25124,253,55,257,2574
Selçuk Üniversitesi (İÖ)0.12415,66226,2513,751411413,535,259,750,75
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0.12415,56221,759,7590,511,754,752,256,2578,52,5
Atatürk Üniversitesi (İÖ)0.12414,2526225,511,5-0,51,5141,52,754,256,759,51,75
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12410,871511145,7512,50,751-0,751,54,51,5
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0.12409,9946225,2511,753,751,7515,54,253,56,258,58,755
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0.1240620138,75-0,25623,51,755,253,51,5
Karabük Üniversitesi0.12404,2795216,51441,75162,53,55117,252,5
Akdeniz Üniversitesi (İÖ)0.12403,958227,510,754,751,515,52,564,258,57,53,5
İskenderun Teknik Üniversitesi0.12403,2845221,510,50,250,514,53,753,54,759,759,53,75
Doğuş Üniversitesi (Ücretli)0.12402,302109,59,50,7513,51,752,50,253,754,75-1,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0.12401,91223,7514,754,25120,753,253,757,758,755,754
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0.12400,75622211,5-0,2519,53,54,256,59,52,5
Ankara Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12400,75519,2510-0,50,7552,252,255,56,52,750,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Ücretli)0.12399,755613,759,5-0,257,750,753,50,52,756,53,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12398,392123515,5720,255,54,756,58,57,54
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İÖ)0.12396,7746223,2589,253,514,2533,56,59,754,50,25
Balıkesir Üniversitesi0.12396,055222,758,759,75114,753,54,753,2599,51,75
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0.12395,85721,2517,526,255,520,258,754,758,51031,25
Mersin Üniversitesi0.12395,356220,251010,251,7512,757,53,568,58,253,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (Ücretli)0.12394,73312,57,751,53,251,52,511,54,250,5
Bahçeşehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12394,051930,511,55,5111,253,55,5830,75
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12393,95113017,7518,50,7522,7554,758,51110,754,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12393,151315,256,755,250,517,754,51,5
Avrasya Üniversitesi (Ücretli)0.123921011,2510,7511,754,75-0,51,25354,750,25
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0.12391,94127,7511,259,757,7542,756,56,573,75
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0.12391,41127,512,755,5617,755,252,2558,758,753,5
Kapadokya Üniversitesi (Burslu)0.12391,351122,51511,253,7516,53,754,753,57,255,752,25
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0.12391,1555222,258,511,750,519,254,566,259,7553,75
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12389,155016,7512,251,750,7517,253,253,52,755,560,75
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12388,213531,7514,750,254,2511,532,53,758,58,53,5
Dokuz Eylül Üniversitesi0.12385,2586223,7514,25-0,53,7519,253,754,7557,2573,5
İstinye Üniversitesi (Burslu)0.12383,98819,251854,7520,758,7566,759,7594
Haliç Üniversitesi (Burslu)0.12383,65927,517,54,75117,756,53,58,5118,252,25
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0.12382,956228,255,512173,253,56,75107,5
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0.12382,7514137,751,753,25241,55,253,251
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi (Burslu)0.12381,61882215,750,5196,557,57,58,752,25
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12377,6921,515-0,75515,256,2568,58,574,75
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (İÖ)0.12375,45522215,251,750,2513,250,7556,258,56,252,5
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12375,35311761,753,2551,754,75
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0.12374,902417,2512,75-0,55,2514,2544,7567,25122,25
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12374,0115219,7515112,75136,5659,758,252,25
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12373,754213,7512,258,752,753,5558,250,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12373,4856832,57,754,752141,53,50,755,51,53,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0.12373,3825,2516,251,7515,57,568,57,258,54,75
Kafkas Üniversitesi0.12372,25271211,751723,7518,754,52,75
Kocaeli Üniversitesi0.12371,96229,512,75120,7516,252,2554,59,755,251,25
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0.12371,21028,2516,51,25118,255,53,58,758,563,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12370,955222,758,256,75-0,512,7534,7556,257,252,5
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi0.12368,453515,7510,251,754,754,52,254,253,758,251
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12368,255137,511,750,513,255,253,250,75
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0.12366,6956221,2517,514,75816,53,753,53,57,255,752,25
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12364,8572326,7516,58,7516,55,52,25-0,25
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0.12364,318527,7516,5207,5174,54,753,759,758,252,5
Beykoz Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12363,956815,752-1,251,52,752,53,753,2555,250,75
Düzce Üniversitesi0.12363,654122,510,2516,7515361,2565,752,75
İstanbul Galata Üniversitesi (Ücretli)0.12363,55114,55,51,50,252,2531,251,55,2541,25
Anadolu Üniversitesi0.12362,096216,517,751,753,522,756,7567,258,57,253,75
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12361,95429,759,58,751,753,53,54,2560,25
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12361,4061025158,755,2521,57,53,57,259,758,254,75
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12359,6876,753,522,753,53,50,254,254,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12359,544388,258,254,25-0,751,752,2511,55,254,25-0,75
Yaşar Üniversitesi (Ücretli)0.12358,751088-0,2564,2512,753,751,250,5
Gaziantep Üniversitesi0.12358,76226,7510,75116,755,53,559,758,53,5
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12358,553921,75115,75-0,2510,754,52,255,56,56,750,5
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12357,72926,511,2561,2511,512,529,758,751,5
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Ücretli)0.12357,125115,757,25-2,5-1,254,5113,7540,75
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12357,122461711-0,52,75312,255,255,52
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0.12355,296225,7514,52,750,5156,254,757,57,2561,25
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12355,097171091,541,253,53,5-0,255,521,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0.12354,9151123,2516,5118268,759,755,753,75
Kapadokya Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12354,8395911,7510,51,25421,251-0,2515,751
Kırklareli Üniversitesi0.12353,8411910,2516,250,7515,56,254,753,58,51,752,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12353,337,759512,251,565,5
Yaşar Üniversitesi (Burslu)0.12353,2582516,256,51,520,257,567,251173,75
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12353,1102711,51,50,25140,752,255,755,757,753
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12352,5627,513,751,7519,257,568,757,2571,25
İstanbul Galata Üniversitesi (Burslu)0.12352,05927,511,2529,758,57,257,567,259,7523,75
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12350,955920,2512,25113,252,50,755,255,51,75
Yaşar Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12350,4389,258,7581,252,55,756,751,51,75
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12349,9292114,758,750,752,7520,752,7544,253,751,75
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12348,42810,56,750,754,52,53,50,54,2540,75
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12348,31658,254,55,252,514,524
Şırnak Üniversitesi0.12347,24122,7560,750,513,50,515,257,561,75
İstanbul Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12346,729507,512,25-0,25-0,258,250,252,251,54,2520,5
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12343,158167,57,251,52,25-0,251,515,25
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0.12342,265102118-0,7520,56,2557,58,756,54
Gümüşhane Üniversitesi0.12342,153126,2516,7510,251,58,255,254,7566,2562,75
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0.12341,53117,75150,751,7517,755,25169,758,252,25
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12341,23216,756,755,750,562,253,55,55,253,750,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12341,0913821,7511,257310,251,752,50,539,750,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0.12340,351217,511,54,51,5912,2557,2563,75
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (M.T.O.K.)0.12338,351719,7511,53216,55,253,556,255,756
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12337,048111,25838-0,753,754,251-0,75
Iğdır Üniversitesi0.12336,95523011,521,751442,252,53,755,751,25
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0.12336,161810-0,52,753,253,54,75563
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İÖ)0.123366224,2516,51,5-0,511,752,753,567,2574,75
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0.12335,4394117,7513,250,751,58,5457,57,256,51,75
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0.12334,55222,2517,58,252145,253,58,58,7510,753,75
Antalya Akev Üniversitesi (Burslu)0.12334,2826,7513-0,759,5145,556,259,7555
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Burslu)0.12334,1933,516,7514,7512,253,253,75597,751,75
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0.12332,75421,7516,25176,253,756,259,75101,25
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12332,7519,563,5-0,257,251,51,25
Atatürk Üniversitesi0.12331,456225,754,252115,253,754,757,259,7563,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12330,6562107,75-1,50,254,512,752,254,50,5
Pamukkale Üniversitesi0.12328,45722213,25-0,7521,755,51,256,59,7562,25
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0.12327,856230,512,750,251,519,256,54,757,59,754,75
Nişantaşı Üniversitesi (Ücretli)0.12327,65110,759-0,50,25100,52,2525,7573,75
Afyon Kocatepe Üniversitesi0.12326,756228,2515,256,50,516456,758,50,754
Altınbaş Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12325,72514,257,75-0,75-0,750,25-1,253,51,254,758,25-1,25
İstinye Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12324,454513,2511,25-0,251,756-0,5-0,250,256,257,251
Munzur Üniversitesi0.12324,255213,759,7516,751,754,757,256,754,753,5
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0.12324,254125,5116,7517,750,51,755,254,256,755
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12323,855721,25811,51,7520,534,755,255,55,754,75
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12321,2163014,7510,2549,25416,257,7552,5
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0.12319,9113,59,750,51,253,5345,59,754,50,25
Antalya Akev Üniversitesi (Ücretli)0.12319,1674133,52,752,751,252,757,752,25
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0.12317,3540175,751,254,254,252,250,545,751,25
Antalya Akev Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12312,53717810,2520,75-0,534,751,5
Akdeniz Üniversitesi0.12310,6510322,5151,7520,52,753,561176
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0.12309,8614,514,2528,2554,756,25105,751,5
Mardin Artuklu Üniversitesi (İÖ)0.12308,2312390,7511,2593,754,25112,753,75
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0.12303,85215154,250,759,255669,7572,25
Kastamonu Üniversitesi0.12302,035223,2511,7511,7514,75556,258,755,252,75
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0.12301,853117,2514,25113,251,53,54,256,2574
İstanbul Rumeli Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12301,553315,2511,7511,753,51,53,51,253,753,75-0,25
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12294,54425,259,2571,75122,54,753,756,258,53,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0.12291,651522,75102,2511,50,252,52,75462,25
İstanbul Galata Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12288,452810,2550,54,50,251,50,7543,51,75
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12281,453114,754,754,751,75114,752
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12277,4358,758,75110,251,251167-0,25
Nişantaşı Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12267,79254202,5-0,50,57,753,752,258,54,7572,25
Beykent Üniversitesi (Ücretli)0.12262,8131811,257,253-1121,758,5
Mardin Artuklu Üniversitesi0.12252,256226,25103216,52,5664,759,51

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu