Coğrafya İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Coğrafya İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Coğrafya 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
YKS Denemelerinde %90'a Varan İndirim Seni Bekliyor
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Ankara Üniversitesi0,12413,75018,314,310185,566117,33,5
Marmara Üniversitesi0,12323,86021,312,52,80,516,56,84,869,874,8
İstanbul Üniversitesi0,12392,910216,58,80020,3856,58,85,83,8
Ege Üniversitesi0,12364,557113154,50167,84,85,3119,53,8
Akdeniz Üniversitesi0,12335,35022,81412,808,35,53,58,58,56,33,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12339,257023,515,54,801063,85,3108,53,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12387,56127,8148,83,85,52,83,55,37,58,53,5
Sakarya Üniversitesi0,123546120,887,51,8114,32,34,87,37,56
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12298,65116,31530124,34,88,59,85,33,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12359,356220,811,32,3014,34,34,848,58,81,3
Pamukkale Üniversitesi0,12321,556122,5137013,85,82,35,54,86,52,8
Akdeniz Üniversitesi (İÖ)0,12371,655229,5144,8095,82,553,87,33,5
Gaziantep Üniversitesi0,12426,16216,5126,809,55,5457,38,80,3
Balıkesir Üniversitesi0,12317,38219,59,30011,55,866,86,36,83,8
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12333,757223,3105,5295,34,85,38,56,31,5
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12309,756224103,807,543,57,59,87,52,5
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12365,156126,312,51,5011,82,84,81,58,563,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12350,858211,3151,32,511,57,83,59,88,53,34,8
Harran Üniversitesi0,12360,362257,84,32,315,84,32,86,8-0,342,8
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12286,96220,512,81,81,812,87,84,83,553,83,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12359,7721810,31005,84,3663,573,8
Atatürk Üniversitesi0,12385,158223,310,500,3125,53,54,8660,3
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12308,5561187,813,312,34,33,846,37,53,8
Samsun Üniversitesi0,12381,25617,813,88,5014,344,80,57,332,5
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12306,26223,812,8118,85,33,54,87,34,53,8
Fırat Üniversitesi0,12291,25711111,3008,55,358,58,57,32,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12320,156118,3143,8110,84,34,82,39,84,81,5
Uşak Üniversitesi0,12307,956127,511,51,818,56,82,85,36,37,53,8
Giresun Üniversitesi0,12338,66217,37,85,509,31,83,88,57,57,30
Sakarya Üniversitesi (İÖ)0,12363,356119,510,56012,31,83,53,53,55,34,8
Kastamonu Üniversitesi0,12398,056220,894,808,3263,87,351,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12284,36212,313,32,30,83,85,52,37,8116,33,8
Balıkesir Üniversitesi (İÖ)0,12320,757216,88,8-1,30,811,56,54,82,865,33,8
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12392,27219,37,80012,813,82,849,82,3
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12305,75621512,55,30,86,81,83,84,3673,8
Karabük Üniversitesi0,12331,25721791,816,83,54,86,87,37,51,5
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12404,954021,311,30096,54,82,34,88,55
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12328,755217,58,84,501,874,87,39,82,83,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12399,756113,888,50,872,34,87,55,324
Süleyman Demirel Üniversitesi (İÖ)0,12389,7572165,84,31,513,53,31,86,51,54,82,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (İÖ)0,12361,35214,310,5507,82,362,86,57,32,5
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12408,7552161,52018,5313,52,83,53,8
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12406,16219,512107,33,34,81,86,36,32,5
Siirt Üniversitesi0,12304,056215,5115,509,512,32,88,592,3
Bingöl Üniversitesi0,12296,352228109,84,82,52,36,554,8
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İÖ)0,12308,66220,83,33,5013,83,546,35,5-0,33
Atatürk Üniversitesi (İÖ)0,12298,65622111,5-0,5111,53,566,557,30,5
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12305,155211,312,5004,86,54,87,53,85,55
Fırat Üniversitesi (İÖ)0,12311,47220,510,51,82,56,83,555,55,86,5-0,5
Munzur Üniversitesi0,12354,655213,58,32,80,812,342,51,5662,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (İÖ)0,12347,555218,875,8-0,35,52,54,85,57,570
Giresun Üniversitesi (İÖ)0,12377,35212,891,80,89,36,52,36,33,53,52,5
Uşak Üniversitesi (İÖ)0,12309,456218,88,300103,83,85,32,87,52,5
Ardahan Üniversitesi0,12319,855215,810,34,80111,52,83,84,871,8
Karabük Üniversitesi (İÖ)0,12333,156215,5133,5-0,32,81,81,898,85,32,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi (İÖ)0,12342,24114,38-0,306,36,54,84,86,543,5
Iğdır Üniversitesi0,12311,454121,39,5006266,86,360,5
İstanbul Üniversitesi (Açıköğretim)0,12323,6153316500100,83,82,32,851,8

Tüm Kitaplarda %90'a Varan İndirimler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu