Coğrafya İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

2021 YKS için “Coğrafya İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Coğrafya 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Coğrafya İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Coğrafya İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0.12460,16215,2511,755,51,513,25-0,752,254,55,254,751,25
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12424,6386217,512,5-1192,514,7564,52,25
Samsun Üniversitesi0.12415,36225,259,758,25-0,2515,25-0,252,526,25-0,251,75
Afyon Kocatepe Üniversitesi0.12410,462189,2510,514,5-1,53,54,252,58,5
Ankara Üniversitesi0.12398,6965232,2513,51,252,75165,252,55,57,256,51,25
Çankırı Karatekin Üniversitesi (İÖ)0.12391,36141177,253,756,250,52,51,51,572
Iğdır Üniversitesi0.12389,44115,257,75-0,750,552,252,256,2572,5
Bingöl Üniversitesi0.12386,95221,25152,251,582,751554,51
Munzur Üniversitesi0.12382,95210,756,5-0,250,55,752,7514,257,254,51,75
Akdeniz Üniversitesi0.12377,4975231,2515,5-0,50,512,523,57,58,55,751,25
Fırat Üniversitesi (İÖ)0.12377,4166216,7510,2513,25-0,54,752,254,755,751,75
Akdeniz Üniversitesi (İÖ)0.12376,84117,7510,75-0,751,7514,754,2514,256,256,53,75
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0.12375,4621512,55,5-0,2511,50,53,54,75112,751,75
Gaziantep Üniversitesi0.12373,36221,7511,757,25216,50,52,251,58,756,250,5
Marmara Üniversitesi0.123716219,75111,758,256,5699,758,53
Sakarya Üniversitesi0.12369,256221,512,54,50,759,52,754,756,259,755,50,5
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0.12369,1675217,7514,57,753,759,7533,53,58,57,51,25
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0.12367,6966216,511,750,50,56,55,252,251,59,758,251,25
Ege Üniversitesi0.12367,657223,2515,255,75-0,5164,252,578,756,75-0,75
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0.12367,5552138,250,511,50,753,50,55,57,51,25
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12366,256227,7511,256,75292,53,75586,751,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0.12364,7626,2510-0,251,56,255,53,56,2568,25-0,25
Süleyman Demirel Üniversitesi (İÖ)0.12363,46216,577,50,254,52,53,7526,755,52
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12361,958212,259,752,7511,752,752,547,55,254
Atatürk Üniversitesi0.12360,25821710,752,50,57,754,253,756,255,255,251,25
İzmir Bakırçay Üniversitesi0.12359,15722612,519,754,52,52,577,751,5
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0.12355,7562231427,755,53,54,752,757,51
Balıkesir Üniversitesi (İÖ)0.12352,239621511,751,250,7572,253,55,2566,5-0,75
Fırat Üniversitesi0.12351,891721012-0,255,534,756,759,757
Harran Üniversitesi0.12351,16217,758-0,250,511,2533,755,256,757,250,5
Ardahan Üniversitesi0.12349,9526,258,752,2582,753,55,254,752,251
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0.12345,6412310,52,56,253157,54,51
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0.12343,6234126,751325121,54,7557,259,53
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12340,56216,7570,252,55,252,54,25674
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (İÖ)0.12339,9594110,2510,530,54,50,54,754,5104-0,5
Sakarya Üniversitesi (İÖ)0.123355217,2512,5-1,256,257,752,54,757,257,258,251
Karabük Üniversitesi0.12332,857212,7510-0,2529-1,253,54,758,570,75
Ankara Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)0.12331,9510311,756,510,54,25-0,53,55,754,752,752,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İÖ)0.12325,75524,7513-0,7515,251,52,258,756,257,250,25
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12325,021722916,52,751,2511,753,252,253,758,58,252,5
Pamukkale Üniversitesi0.12324,4621913,25111,544,7557,55,252,75
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0.12321,95211,5811,759,52,54,752,75671,25
Atatürk Üniversitesi (İÖ)0.12321,654117,258,75-0,552,752,255,258,755,52,75
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (İÖ)0.12319,2541129,251,250,75130,254,7546,257,252,5
Giresun Üniversitesi0.12316,656215,7511,75-0,252,259,2523,52,257,257,752,25
Siirt Üniversitesi0.123166211,258,751,756,51,7551,58,55,51,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0.12312,456219,55111,250,253,753,56,2542,75
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0.12311,55212,7512,750,51,259,50,7511,758,755,753,75
İstanbul Üniversitesi0.12305,52510318,513,752,252,757,55,2567,5118,254,75
Gümüşhane Üniversitesi0.12305,1794715,259,250,75232,754,7529,755,750,75
Uşak Üniversitesi (İÖ)0.12302,735216,514,250,750,751416,255,255,251
Çankırı Karatekin Üniversitesi0.12302,36218,25725,52,752,54,757,2552,25
Giresun Üniversitesi (İÖ)0.12301,254111,59,5-0,250,7543,5547,57,51
Uşak Üniversitesi0.12295,26221,259-0,255,753,753,57,56,255,251,25
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0.12294,579622110,75-0,253,5464,257,756,753,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0.12293,056212,590,510,254,752,7536,54,752,25
İstanbul Üniversitesi (Açıköğretim)0.12291,7514358,511,75221,51,54,253,5-0,5
Kastamonu Üniversitesi0.12286,7621915,54,75-0,254,250,753,547,2571,75
İnönü Üniversitesi0.12278,454119,2512,252,750,7597,753,567,512,5
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0.12277,256213,755,75-0,252105,754,755,258,54,752,75
Karabük Üniversitesi (İÖ)0.12271,055211,510,54,51,254,754,252,252,257,2542,5
Balıkesir Üniversitesi0.12269,558223,2514,25-0,5212,52,2554,5553

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu