2022 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı mı?

5 Haziran 2022 Pazar günü 8.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan sınav sonrası milyonlarca öğrenci LGS soruları ve cevap anahtarına yönelik araştırmalar yapıyor. Peki; 2022 LGS lise Türkçe, İnkılap, Din Kültürü ve İngilizce sınav soruları ve cevap anahtarı kitapçığı ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar..

Bugün liselere geçiş sınavı tüm Türkiye’de sabah saat 09:30 itibarıyla başladı. Binlerce öğrenci 2 oturum halinde düzenlenecek olan sınav için nefeslerini tuttu. Büyük bir heyecanla sınava girip soruları çözdü. Peki, LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı 2022 yayınlandı mı? LGS sınav soruları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar sizlerle…

2022 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı mı?

LGS SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI 2022 YAYINLANDI MI?

LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı MEB tarafından yayımlandı. 

Sözel Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

Sayısal Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

LGS BARAJ PUANI KAÇ?

İyi bir liseye yerleşmek için LGS’den en az 450 puan alınması gerekirken yüzde 2’lik dilime girilmesi gerekiyor. Buna karşın, yüzde 7’lik dilimlere kadar da tercih edilen liseler bulunmaktadır.

2005 yılında Bakanlık, değişiklikler çerçevesinde LGS’ye ilk kez baraj uygulamasını koymuştu. Buna göre, LGS’yi kazanmak için 100-500 aralığına çekilen OKS-TM ve OKS-MF puan türlerinin en az birinden 160 puan almış olmak gerekiyordu.

2022 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı mı?

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

Bakanlık Covid-19 salgını sürecinde başlatılan uygulamada olduğu gibi bu yıl da 8. sınıfta okuyan 1 milyon 236 bin öğrencinin LGS başvurusunu merkezi olarak düzenledi. İsteyenler öğrenciler, sınava girecek. Sınava girmeyen öğrenciler de yerel yerleştirme ile liselere yerleştirilecek.Merkezî Sınav sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu