keyboard_arrow_up

2020 TYT Türkçe Kitap Önerileri 📚

TYT Türkçe Kitap Önerileri

Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 TYT için “2020 TYT Türkçe Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Yayın Denizi Yayınları – TYT TEK Serisi Türkçe Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları - TYT TEK Serisi Türkçe Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve Yaşar Tatlıtürk ve Hatice Cabir tarafından yazılan “TYT TEK Serisi Video Çözümlü Türkçe Soru Bankası” toplam da 304 sayfa sayısına sahip. Mantıksal, düşünme becerisini geliştiren ve sözel ağırlıklı sorulara yer verdiğini belirten yayıncı soruların tamamının video çözümlü olmasıyla dikkat çekiyor. Yapısı ise çek-kopar testler bulunmakta. Kitabın sonunda ise deneme sınavları mevcut. İçeriğindeki testler ise müfredat sistemi ve kazanımlar dikkate alınarak hazırlanmış. Kendini geliştirmek ve zor seviye kitaplara geçmeden önce bir tık daha kolay seviye kitaplarla kendini geliştirmek isteyenler için önemli bir kaynak. Kitabı alacaklar için ISBN kodu ise 9786051971148.

-

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayıncılık – Anlam ve Paragraf Soru Kitabı

Palme Yayıncılık - Anlam ve Paragraf Soru Kitabı

Palme Yayınları” tarafından hazırlanan ve Taylan Tatlı ile Kıymet Dolaner‘in yazdığı “Anlam ve Paragraf Soru Kitabı” toplam da 279 sayfa ile adaylara dolu dolu bir içerik sunuyor. TYT sınavının yanında AYT, KPSS, ALES ve DGS gibi sınavlara hazırlıkta da sıklıkla tercih edilen soru bankası içerisinde çok çeşitli sorular barındırıyor. Kitap çözenin memnun kalacağı ve pek çok yeni soru tipi ile karşımıza çıkıyor. Kitabı satın alacaklar için ISBN kodu 9786052822210.

Karekök Yayınları – TYT Türkçe Soru Bankası

Karekök Yayınları - TYT Türkçe Soru Bankası

Karekök Yayınları” tarafından çıkarılan ve alanında uzman komisyon hocalarının yazdığı “TYT Türkçe Soru Bankası” toplam da 416 sayfa ile adaylara tamamı kalite bir içerik sunuyor. Kitap aynı zamanda ÖSYM soru tarzına yakın sorular barındırıyor. Ek olarak ÖSYM’nin de üzerinde durduğu takip yeteneğini ölçen ve paragraf ağırlıklı bir kitap olmuş denilebilir. Sayfa sayısına baktığımızda ise 414 sayfadan oluşuyor. Kitabı satın alacaklar için ISBN kodu 9786059433501.

Üç Dört Beş Yayınları – TYT Türkçe Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları - TYT Türkçe Soru Bankası

Son zamanların en popüler yayıncıları arasında yer alan “Üç Dört Beş Yayınları” tarafından piyasaya sunulan “TYT Türkçe Soru Bankası” kitabı TYT adaylarının gerçekten çok seveceği bir kitap olmuş. Müslüm Kaplan tarafından yazılan kitap toplam da 440 sayfa sayısına sahip. Kitaptaki soruların cevapları ise video çözümlü olarak hazırlanmış ve tamamına yakını ÖSYM tarzında. Kazanım odaklı sorular ile de kitap aynı zamanda konuları daha iyi kavramayı size sunuyor. Kitabı alacaklar için ISBN kodu 9786058116221.

-

Arı Yayıncılık – X-RAY TYT Türkçe Denemeleri

Arı Yayıncılık -  X-RAY TYT Türkçe Denemeleri

Arı Yayıncılık” tarafından hazırlanan ve Hamza Kaya tarafından yazılan denemeler son zamanlardaki çıkan en iyi Türkçe deneme setlerinden birisi olmuş denilebilir. İçerisinde yer alan soruların video çözümlü olmasıyla da dikkat çekiyor. Böylelikle çözemediğiniz veya aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Özellikle deneme setinin içerisinde yeni nesil sorulara yer vermeye çalıştıklarını ve klasik soruları sormadıklarının altı çizilmiş. Toplamda ise 192 sayfadan oluşuyor. Kitabı almak isteyenler için ISBN kodu 9786052330708.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları – TYT Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası

Limit Yayınları - TYT Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası

Limit Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve Feyzullah Çelikbağ ile Mehmet Saylan tarafından yazılan “TYT Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası” hedefi yüksek olanlar ve TYT dil bilgisi üzerine soru kaçırmak istemeyenler için hazırlanmış denilebilir. Toplamda ise 280 sayfaya sahip. Özellikle dil bilgisi üzerine hataları olan ve bunları düzeltmek için çalışmak isteyenlere güzel bir kaynak olabilir. İçerisindeki soruların yeni sınav sistemine uygun olmasıyla, tablolu konu özetlerinin bulunmasıyla ve soruların tamamının video çözümlü yapılması güzel bir ürün olduğunun göstergesi. Kitabı satın alacaklar için ISBN kodu ise 9786052034804.

Limit Yayınları – TYT Türkçe El Kitabı

Limit Yayınları - TYT Türkçe El Kitabı

Alanında en iyilerden olan ve genellikle derece isteyen öğrencilerin tercihi olan “Limit Yayınları” tarafından hazırlanan ve Feyzullah Çelikbağ, Mehmet Saylan tarafından yazılan “TYT Türkçe El Kitabı” toplamda 448 sayfaya sahip. TYT Türkçe için ÖSYM’nin konu dağılımları dikkat alınarak pek çok bilgiye kitabın içerisinde yer verilmiş. Kitabın boyutları her zaman yanınızda bulundurabileceğiniz şekilde tasarlanmış ve bu sayede otobüste, dinlenirken veya boş vakitlerinizde kullanabilme imkanı elde edeceksiniz. Kitapta bulunan QR kod sistemi sayesinde de ders çalışmayı daha interaktif şekilde kullanabileceksiniz. Kitabı almak isteyenler için ISBN kodu ise 9786054385140.

Limit Yayınları – TYT Türkçe Soru Bankası

Limit Yayınları - TYT Türkçe Soru Bankası

Limit Yayınları” tarafından hazırlanan ve Feyzullah Çelikbağ, Mehmet Saylan tarafından yazılan “TYT Türkçe Soru Bankası” toplamda 287 sayfaya sahip. Seviye olarak piyasadaki diğer kitaplara göre daha zor soruları içerisinde barındırdığını söyleyebiliriz. Her konuya hakim olup ve her soruyu çözmüş olan öğrenciler için yararlı bir kitap olabilir. Kitabın özelliklerine baktığımızda ise video çözümlü ve kazanım odaklı olduğunu, aynı zamanda da yeni nesil soruları içerisinde barındırdığını söyleyebiliriz. Kitabın ISBN kodu ise 9786052751008.

Endemik Yayınları – TYT Türkçe Soru Bankası

Endemik Yayınları - TYT Türkçe Soru Bankası

Endemik Yayınları” tarafından çıkarılan ve 376 sayfadan oluşan “TYT Türkçe Soru Bankası” içerdiği kaliteli sorular ile farklı tarzda sorular görüp, Türkçe’den hata yapmak istemeyenler için birebir olmuş. Piyasadaki diğer kitaplara göre biraz daha zor olan TYT türkçe kitabına düzenli çalışmayla derece yapabilir duruma gelebilirsiniz. Kitabı almak isteyenler için ISBN kodu 9786052091814.

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT Türkçe Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - TYT Türkçe Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve Mehmet Durmaz ile Serbay Yiğit‘in yazdığı “TYT Türkçe Soru Bankası” dolu dolu 549 sayfaya sahip. Hedefi yüksek olan öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen kitap TYT Türkçe adına piyasada bulunan diğer kitaplardan bir tık daha zor olduğu söylenebilir. Kitabı satın alacaklar için ise ISBN kodu 9786057532374.

Arı Yayıncılık – Reset Serisi Arı TYT Dil Bilgisi Denemeleri

Arı Yayıncılık - Reset Serisi Arı TYT Dil Bilgisi Denemeleri

Arı Yayıncılık” tarafından çıkarılan “TYT Reset Serisi Arı Dil Bilgisi Denemeleri” yayıncı kuruluşun diğer ürünleri gibi güzel bir çalışma olmuş. TYT Türkçe’de dil bilgisi hatası yapmamak ve bol bol dil bilgisi sorusu görerek kendinizi sınamak istiyorsanız yararlı bir kaynak olabilir. Kitabı satın alacaklar için ISBN kodu 9786052330678.

Data Yayınları – TYT Duble Zor Türkçe Soruları

Data Yayınları - TYT Duble Zor Türkçe Soruları

Data Yayınları” tarafından çıkarılan “TYT Türkçe Duble Zor Soruları256 sayfaya sahip. Dereceye oynayan öğrenciler için artık en son seviye bir kitap haline gelmiş. Kitabın kapağında da belirtildiği gibi ÖSYM’den bir tık zor olduğunu iddia ediyor. Kitabı alacaklar için ISBN kodu 9786057701282.

2020 TYT Türkçe Kitap Önerileri 📚” Hakkında Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir