2024 TYT Tarih Kitap Önerileri (Uzmanından)

2024 TYT için “2024 TYT Tarih Kitap Önerileri” / “2024 TYT Tarih Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere, güncel TYT tarih soru bankası önerileri 2024, TYT tarih konu anlatımı önerileri 2024 ve TYT tarih deneme önerileri 2024 burada. TYT tarih kaynak önerileri 2024 için en iyiler bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

TYT Tarih Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Delta Kültür Yayınları – TYT Tarih Özet

Delta Kültür Yayınları - TYT Tarih Özet

İbrahim Kaygısız tarafından yazılan ve Delta Kültür Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Tarih Özet” kitabı adaylara kolay ve hızlı bir şekilde tarih çalışma imkanı sunuyor. İçerisinde konu özetleri, çözümlü örnek sorular, tarama testleri, stratejiler ve ipuçları yer alıyor olup toplam 128 sayfadan oluşuyor. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ve ÖSYM soru tarzları dikkate alınarak hazırlanan kitap yalın bir dille özetler sunuyor. Gün içerisinde boş alanlarını hızlı ve dolu bir şekilde değerlendirmek isteyenler için güzel bir çalışma olmuş.

Data Yayınları – TYT AYT Hızlı Tarih Enfes Konu Anlatımlı

Data Yayınları - TYT AYT Hızlı Tarih Enfes Konu Anlatımlı

Data Yayınları tarafından çıkarılan ve 208 sayfaya sahip kitap son zamanlarda popülerliğini arttırmış durumda. Sıkıcı uzun paragraflar yerine şemalı ve tablolu anlatımlar kullanarak konular daha kolay anlaşılabilir kılınmış. Özellikle konu tekrarı yapmak isteyenler için ilaç niteliğinde bir kaynak olabilir. Başlangıç seviyesi için ve orta seviyedeki adaylar için ideal olabilecek bir kitap.

Benim Hocam Yayınları – TYT Tarih Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları - TYT Tarih Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları tarafından hazırlanan ve Sadettin Akyayla‘nın yazdığı kitap toplamda 208 sayfadan ibaret. Eğer tarihten azda olsa çalışmanız varsa ve kendinizi geliştirmek için farklı soru tarzları görmek istiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz. İçeriğindeki sorular çok zor değil. Kolay ve orta-kolay tarz soru arayan herkesin işine yarayabilecek tarzda denilebilir.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Hız ve Renk Yayınları – TYT Tarih Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları - TYT Tarih Soru Bankası

Funda Oğuz tarafından yazılan ve Hız ve Renk Yayınları tarafından çıkarılan kitap toplam 192 sayfadan oluşuyor. ÖSYM tarzı yeni soruların yer aldığı kitapta kavram haritaları ve basamaklı zaman yönetimi gibi çeşitli yöntemler uygulanmış. İçeriği ise kırmızı, turuncu ve mavi testler olarak kurgulanarak her test için farklı bir amaca odaklanılmış. Yayınevinin diğer pek çok kaliteli kitabı gibi TYT tarih kitabı da çözülmeye değer. Seviye açısından orta seviyedeki adaylara göre diyebiliriz.

Palme Yayınevi – TYT Tarih Soru Kitabı

Palme Yayınevi - TYT Tarih Soru Kitabı

Halil Özsu, Nihat Baştürk tarafından yazılan ve Palme Yayınevi tarafından çıkarılan kitap toplam 350 sayfadan oluşuyor. Palme Yayınevi’nın diğer kitapları gibi oldukça özverili hazırlanmış gözüküyor. Seviye olarak orta ve orta-üst seviyedeki adaylara önerebileceğimiz kitapta her tarzda soruyu görmek mümkün. Eğer TYT tarihte daha önce bir kaç kitap çözdüyseniz fakat yine de biraz daha kitap daha çözmek istiyorum derseniz bu kitap onlardan birisi olabilir.

Çözüm Yayınları – 3D TYT Tarih Soru Bankası

Çözüm Yayınları - 3D TYT Tarih Soru Bankası

İbrahim Sertkaya ve Murat Usta tarafından hazırlanan ve Çözüm Yayınları tarafından çıkarılan kitap toplam 296 sayfadan oluşuyor. Kitabın içeriğine baktığımızda özellikle yeni müfredata %100 uygun olduğu, ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu soru tarzlarına göre hazırlandığı belirtilmiş. Kitabın kolay, orta ve zor olmak üzere 3 farklı zorluk düzeyine göre hazırlanması adayların tarih adına çıkabilecek bütün konulardaki soru tiplerini seviye seviye görmesini sağlıyor. Çözüm Yayınları aynı zamanda Hocalara Geldik ile işbirliği yaparak soru çözümlerini Hocalara Geldik’in uzman kadrosuyla beraber gerçekleştirmiş. Bu da dinlemesi zevkli soru çözümlerini adaylara sunuyor.

Hız ve Renk Yayınları – 40×5 TYT Tarih Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları - 40x5 TYT Tarih Denemeleri

Funda Oğuz tarafından yazılan ve Hız ve Renk Yayınları tarafından hazırlanan deneme seti, alan denemesi arayanlar için alınabilecek yeterli seviyede bir set olmuş. Kitabı incelediğimizde içeriğin ÖSYM tarzında olduğunun ve kazanım analiz tablolu olduğunun altı çizilmiş. En önemlisi de video çözümlü olmasıyla adaylara büyük kolaylık sunulmuş.

Üç Dört Beş Yayınları – TYT Tarih Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları - TYT Tarih Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları‘nın yeni çıkarttığı ve oldukça kaliteli olan “TYT Tarih Soru Bankası” kitabı özgün ve ÖSYM tipi sorular arayanlar mükemmel bir kaynak. 300’e yakın sayfası ve 1200 civarındaki soru sayısı ile gayet yeterli seviyede olmuş. İçeriğine baktığımızda ise kitap, “Klasikleşmiş Sorular“, “ÖSYM Tadında Sorular” ve “Orijinal Tipte Sorular” olmak üzere 3 kısma ayrılmış. Soru sayıları ise klasikleşmiş sorular kısmında 400 civarında, ÖSYM tadına sorular kısmında 600 civarında ve orjinal tipte sorular kısmında ise 200 civarında. Zorluk seviyesi olarak ortalama seviyede denilebilir. Aşırı zorlanacağınız soru sayısı çok az. Soruların tamamı video çözümlü ve çözümleri ise “Üç Dört Beş Video Çözüm” uygulamasında mevcut.

Limit Yayınları – TYT AYT Tarih El Kitabı

Limit Yayınları - TYT AYT Tarih El Kitabı

Eğer sokakta, yolda, otobüste ve boş zamanlarımı da değerlendirmek istiyorum diyorsanız en ideal olabilecek kitaplar şüphesiz el kitaplarıdır. İşte bu noktada da Limit Yayınları‘nın el kitaplarını öneriyoruz. Çünkü içeriği hem dolu dolu, hem de gayet uygun bir boyutta. Bu kitap içeriği sayesinde TYT tarihte çoğu atladığınız veya unuttuğunuz yeri size hatırlatılacaktır. Seviye olarakta orta seviyede ve herkesin kullanabileceğini düşünüyoruz. Sayfa sayısı ise toplamda 443 sayfa.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT Tarih Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - TYT Tarih Soru Bankası

Son zamanlarda adından oldukça sık söze ettiren yayınevi olan Bilgi Sarmal Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Tarih Soru Bankası” toplamda 272 sayfadan oluşuyor. Kitabın yazarları ise Ali Demirhan ve Mutlu Yaman. Eğer TYT tarih adına tüm konuları bitirdiyseniz ve tarih dersinden soru kaçırmak istemiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz. Bu sayede içeriğindeki orta-zor ile zor seviyedeki sorular ile tarih adına görebileceğiniz çok çeşitli soruları görebilirsiniz. Video çözümlü, yeni öğretim programına uygun olması ise kitabın ekstra güzel özellikleri arasında sıralanabilir. Kitapta piyasadaki diğer kitaplardan farklı olarak bilgi kupürleri, kazanım sıralı ve akıllı kağıtlar gibi yenilikler de mevcut.

Karekök Yayınları – TYT Tarih Soru Bankası

Karekök Yayınları - TYT Tarih Soru Bankası

YKS adına piyasadaki en iyi yayıncılardan olan Karekök Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Tarih Soru Bankası” içerdiği kaliteli sorularla adından söz ettiriyor. Toplam da 336 sayfadan oluşan kitap orta-zor ile zor seviyedeki adaylara hitap ediyor. İçerdiği karekod sistemi ile aynı zamanda App Store ve Google Play Store üzerinden de video çözümlere ulaşmak mümkün.

Karekök Yayınları – TYT Tarih Denemeleri

Karekök Yayınları - TYT Tarih Denemeleri

Karekök Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Tarih Denemeleri” tarih dersi adına deneme ihtiyacınızı giderebilecek en iyi ürünlerden birisi olmuş. İçerdiği 50 çözümlü deneme ile de dolu dolu gözüküyor. Özellikle piyasadaki branş denemelerinin azlığını göz önünde bulundursak içeriğiyle şüphesiz gayet yeterli olmuş. Seviye bakımından da eğer konu eksiğiniz yoksa orta ve orta-zor seviyedeki tüm adaylara öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu