2024 TYT Kimya Kitap Önerileri (Güncel)

2024 TYT için “2024 TYT Kimya Kitap Önerileri” / “2024 TYT Kimya Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere, güncel TYT kimya soru bankası önerileri 2024, TYT kimya konu anlatımı önerileri 2024 ve TYT kimya deneme önerileri 2024 burada. TYT kimya kaynak önerileri 2024 için en iyiler bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

TYT Kimya Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Tonguç Akademi Yayınları – TYT Kimyatik

Tonguç Akademi Yayınları - TYT Kimyatik

İnternetin fenomen ve bir o kadarda yararlı içerik üreticisi olan Tonguç Akademi tarafında hazırlanmış “TYT Kimyatik” kitabı başlangıç ve orta seviyedeki adaylara kendilerini kimyada geliştirmelerine imkan veriyor. 200 sayfadan oluşan bu kitap TYT kimya’da adaylara pek çok açından taktikler öğretmeyi ve TYT’de en çok çıkan soru tipleri ile en sıra dışı soruları göstermeyi amaçlıyor. Eğer sizin de seviyeniz biraz eksikse veya açıklarınızı kapatmak istiyorsanız bu kitabı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Benim Hocam Yayınları – TYT Kimya Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları - TYT Kimya Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları‘nın hazırladığı ve video ders notları serisinden olan “TYT Kimya” kitabı özellikle dershaneye gitmeyip internetten çalışan adayların yararına olabilecek türde. Çünkü kitabın içeriğini aynı zamanda YouTube Benim Hocam kanalından paralel takip edebilirsiniz. Böyelikle dershaneye gitmeden veya özel ders almadan kendinizi rahatlıkla geliştirebilirsiniz. Son olarak sayfa sayısı 128 ve seviye olarak kolaydan zora kadar herkesin kullanabileceği türden.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınevi – TYT Kimya Konu Anlatımlı

Palme Yayınevi - TYT Kimya Konu Anlatımlı

Palme Yayınevi‘na ait “TYT Kimya Konu Anlatımlı” kitabı TYT kimya adına en iyi konu anlatım kitaplarından. Sıkmadan ve güncel müfredatı takip ederek hazırlanmış kitabın sayfa sayısı ise 280. Seviye olarakta orta seviyedeki adaylar ağırlıklı olmak üzere herkesin kullanabileceği türden.

Hız ve Renk Yayınları – TYT Kimya Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları - TYT Kimya Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları‘nın “TYT Kimya Soru Bankası” toplamda sayfa sayısı 287. Yazarları ise Turan Özel ile Fatih Mehmet Özel. Seviye açısından bakacak olursak; Eğer TYT kimya’da yeteri kadar konu biliyor fakat bazı yerlerde eksikleriniz varsa bu kitabı çözmeye başlayabilirsiniz. Yani orta ve orta-üst seviye adaylar için ideal bir kitap. Özellik olarakta içeriğinde kavram haritaları, ÖSYM tarzı soruları, basamaklı zaman yönetimi yer alıyor.

Karekök Yayınları – TYT Kimya Soru Bankası

Karekök Yayınları - TYT Kimya Soru Bankası

252 sayfadan oluşan Karekök Yayınları‘nın “TYT Kimya Soru Bankası” uzun yıllardır üniversite sınavına hazırlanan adayların çözdüğü ve yarar sağladığı bir kitap fakat güncelliğini her senen koruyor. Özellikle özgün ve ÖSYM’ye yakın sorularıyla her sene YKS’de kitabın içeriğine benzer sorulara denk gelebiliyoruz. Bu açından çözmenizde fayda var. Seviye olarakta orta ve orta-üst adaylara yönelik diyebiliriz. Lakin içeriğinde herkesin çözebileceği tarzda soruları da görmek mümkün.

Hız ve Renk Yayınları – 40×7 TYT Kimya Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları - 40x7 TYT Kimya Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları‘nın 40×7 serisinden olan “TYT Kimya Denemeleri” diğer başarılı deneme setleri gibi orta ve orta-üst seviye adaylar arasında çokça kullanılan bir kitap. Video çözümlü ve bir kaç yararlı özelliğiyle de kitap daha da değer kazanıyor. Eğer TYT kimyadan konuları bitirdiyseniz veya bir çoğuna hakimseniz bu deneme setini kullanmanızı öneririz. Çünkü neredeyse TYT kimya’da çıkabilecek bütün soru tarzlarını bu deneme setinde bulmak mümkün.

Çözüm Yayınları – 3D TYT Kimya Soru Bankası

Çözüm Yayınları - 3D TYT Kimya Soru Bankası

Çözüm Yayınları‘nın 3D serisinden olan “TYT Kimya Soru Bankasıvideo çözümlü olması ve her sene bir çok adayın kullanması nedeniyle oldukça popüler bir kitap. Toplamda 264 sayfadan oluşan kitabın orta ve orta-üst adayların kullanması durumunda oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz.

Palme Yayınevi – TYT Kimya Soru Kitabı

Palme Yayınevi - TYT Kimya Soru Kitabı

Palme Yayınevi tarafından hazırlanan “TYT Kimya Soru Kitabı” sayfa sayısı olarak 296 sayfadan oluşuyor, seviye olarak ise orta ve orta-üst seviyedeki adaylara hitap ediyor.

Karekök Yayınları – TYT Kimya Denemeleri

Karekök Yayınları - TYT Kimya Denemeleri

Karekök Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Kimya Denemeleriiçeriğinde 50 denemenin yer aldığı oldukça kaliteli ve özgün soruları olan bir set. Eğer TYT kimya’dan konuları bitirdiyseniz mutlaka çözmenizi öneririz. Seviye olarak orta ve orta-üst adaylara yönelik.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT Kimya Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - TYT Kimya Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları‘nın hazırladığı, 239 sayfadan oluşan ve tamamı video çözümlü soruların yer aldığı “TYT Kimya Soru Bankası” genellikle hedefi yüksek olan kişilerin tercihi oluyor. İçeriğine baktığımızda da eski kalıp soruları göremiyoruz. Bunun tam tersine neredeyse hepsi yeni nesil sorulardan oluşuyor. Eğer TYT kimyadan neredeyse bütün konulara hakimseniz ve kendinizi sınamak için güzel bir kaynak arıyorsanız Bilgi Sarmal Yayınları’nın bu kitabı işinize yarayacak türden. Bu açıdan kitabın yazarları olan Bayram Yıldız ile Bünyamin Aktaş hocalarımıza teşekkür etmekte fayda var.

Çap Yayınları – TYT Kimya Soru Bankası

Çap Yayınları - TYT Kimya Soru Bankası

Derece öğrencilerinin de kulladığı ve Çap Yayınları‘nın hazırladığı “TYT Kimya Soru Bankası” toplamda 336 sayfadan ibaret. İçeriği ise tamamı yeni nesil sorulardan hazırlanmış hibrit testlerden oluşuyor. Sorular ise zorluk seviyesine göre ve kazanım sırasına göre modüler şekilde ilerliyor.

Aydın Yayınları – TYT Kimya Soru Bankası

Aydın Yayınları - TYT Kimya Soru Bankası

Aydın Yayınları‘nın hazırladığı ve 336 sayfadan oluşan “TYT Kimya Soru Bankası” seviye olarak piyasadaki kimya kitaplarından biraz farklı. Kısacası TYT kimyada soru kaçırmak istemeyen adayların kullanacağı türden. Özellik olarakta video çözümlü, konu özetli, yeni sınav sistemine uygun ve beceri temelli yeni sorulardan oluşuyor.

Aydın Yayınları – TYT Kimya Konu Anlatım Modülleri

Aydın Yayınları - TYT Kimya Konu Anlatım Modülleri

Aydın Yayınları‘nın bu kitabı konu konu modüler halinde hazırlanmış ve hepsi oldukça detaylı. Eğer hedefiniz derece ise kullanmanızı tavsiye deriz.

Limit Yayınları – TYT Kimya Soru Bankası

Limit Yayınları - TYT Kimya Soru Bankası

Limit Yayınları‘nın hazırladığı ve 334 sayfadan oluşan “TYT Kimya Soru Bankasıvideo çözümlü olması ve yeni nesil sorulardan oluşmasıyla pek çok adayın kullandığı bir kitap. Eğer TYT kimyada belli bir seviye yol aldıysanız çözdüğünüzde yararınıza olabilecek türden.

2 Yorum

  1. Kimya hocasıyım. Bu sene bu kitaplar popüler. Tercih Koçu yine hakkını vermiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu