2024 TYT Biyoloji Kitap Önerileri (Güncel) (ÖSYM)

2024 TYT için “2024 TYT Biyoloji Kitap Önerileri” / “2024 TYT Biyoloji Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere, güncel TYT biyoloji soru bankası önerileri 2024, TYT biyoloji konu anlatımı önerileri 2024 ve TYT biyoloji deneme önerileri 2024 burada. TYT biyoloji kaynak önerileri 2024 için en iyiler bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

TYT Biyoloji Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Benim Hocam Yayınları – TYT Biyoloji Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları - TYT Biyoloji Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları tarafından hazırlanan ve Dilek Kuvvet tarafından yazılan “TYT Biyoloji Video Ders Notları” kitabı güncel müfredata göre hazırlanmış ve ücretsiz videolar ile uyumlu olacak şekilde kurgulanmış. Toplamda 240 sayfadan oluşan kitap seviye olarakta kolay ve orta-kolay seviye zorluk isteyenler için önerebiliriz. Aynı zamanda kitabın içeriğini interaktif bir şekilde kullanmak isterseniz YouTube üzerinden Benim Hocam kanalını takip edebilirsiniz. Böylelikle özel dersteymiş veya etütteymiş gibi ders işleyebilirsiniz.

Benim Hocam Yayınları – TYT Biyoloji 30 Deneme

Benim Hocam Yayınları - TYT Biyoloji 30 Deneme

Benim Hocam Yayınları‘nın deneme seti serisinden olan ve Dilek Kuvvet tarafından yazılmış olan “TYT Biyoloji 30 Deneme” seti biyoloji dersinden kendini geliştirmeye başlamak isteyenler için güzel bir set olmuş. Seviye olarakta kolay ve kolay-orta seviyede denilebilir. Güncel MEB kazanımlarına göre hazırlanan setin sayfa sayısı ise 72.

Tonguç Akademi Yayınları – TYT Biyolojik

Tonguç Akademi Yayınları - TYT Biyolojik

Tonguç Akademi Yayınları tarafından hazırlanan “TYT Biyolojik” kitabı biyoloji dersinde zorlananlara göre kurgulanmış ve bütün biyoloji sorularının en kolay nasıl çözüldüğünü öğretmeyi amaçlayan bir kitap olmuş. İçeriğinde en çok çıkan soru tipleri ve en sıra dışı sorular gibi soru tarzlarına yer verilmiş. Kitabın yapısına baktığımızda ise ilk başlarda temel düzey sorular (TDS) ve orta düzey sorular (ODS) ile kendinizi geliştirmeye başlayacaksınız. Daha sonra yeni nesil sorularla (YNS) ile öğrendiklerinizi pekiştirmeye yönelik adımlar atacaksınız. Eğer soruları çözerken herhangi bir noktada takılırsanız da “Tonguç Akademi” tarafından hazırlanan video çözümlere ulaşabilmeniz de sağlanmış. Kitap toplamda da 192 sayfadan oluşuyor.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Eğitim Vadisi Yayınları – TYT Biyoloji Modüler Soru Bankası

Eğitim Vadisi Yayınları - TYT Biyoloji Modüler Soru Bankası

Eğitim Vadisi Yayınları tarafından piyasaya sunulan ve Murat Sarıışık, Elif Sarıışık ile Yeliz Başçiftçi’nin yazdığı “TYT Biyoloji Modüler Soru Bankası” toplamda 2 modül, 192 sayfa, 94 test, 1504 sorudan oluşuyor. Seviye olarakta kolay, orta ve zor olarak gruplandırılmış olan kitapta, her seviye için soru görmek mümkün. Kitap aynı zamanda yeni müfredata göre uyumlu hazırlanmış. Eğitim Vadisi Yayınlarının özellikle fen bilimleri kitaplarında oldukça başarılı olduğunu göz önünde bulundurursanız bu kitabı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Biyotik Yayınları – TYT Biyoloji Soru Bankası

Biyotik Yayınları - TYT Biyoloji Soru Bankası

Biyotik Yayınları tarafından çıkarılan ve Canset Yıldız ile Dilek Korkmaz‘ın yazdığı “TYT Biyoloji Soru Bankası” orta seviyedeki adayları için oldukça ideal bir soru bankası olarak karşımıza çıkıyor. Toplamda 224 sayfadan oluşmakta.

Palme Yayınevi – TYT AYT Biyoloji A Soru Kitabı

Palme Yayınevi - TYT AYT Biyoloji A Soru Kitabı

Palme Yayınevi tarafından hazırlanan ve Bilgehan Peri Banu‘nun yazdığı “TYT AYT Biyoloji A Soru Kitabı” orta seviyedeki adayları için oldukça verimli bir soru bankası niteliğinde. Toplamda 256 sayfadan ibaret.

Hız ve Renk Yayınları – 40×6 TYT Biyoloji Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları - 40x6 TYT Biyoloji Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları tarafından çıkarılan ve Yusuf Mustafa Yıldırım‘ın yazdığı “TYT Biyoloji Denemeleri” orta seviyedeki adaylar için oldukça güzel bir deneme seti olmuş. Toplamda 40×6‘dan oluşuyor. İçeriğinde soruların tamamının çözümü de internette yer alıyor. Böylelikle takıldığınız yerleri ve nerelerde hata yaptığınızı videoları izleyerek rahatlıkla görebilirsiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Biyoloji Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - TYT AYT Biyoloji Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları‘nın hem TYT, hem de AYT için hazırladığı “Biyoloji Soru Bankasıgüncel müfredat içeriğine uygun olması ve özgün sorularıyla diğer pek çok biyoloji soru bankası arasından sıyrılıyor. Özellikle detaylı video çözümlerinin olması, takıldığınız soruda kısa süre içerisinde cevaba ulaşmanıza imkan veriyor. Bunun yanında kitabın kazanım sıralı olması, akıllı kağıt imkanı ve tam hücreleme gibi çeşitli özellikleri de bulunuyor. Sayfa sayısı ise 356. Yazarları da Davut Börekçioğlu ile Ümit Demir.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – TYT Biyoloji Denemeleri

Karekök Yayınları - TYT Biyoloji Denemeleri

Karekök Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Biyoloji Denemeleri” seti biyoloji alanında kaliteli bir deneme seti arayanlar için tercih edilebilecek çok güzel bir ürün olmuş. İçerisinde toplamda 50 adet çözümlü deneme sayesinde dolu dolu bir içeriğe sahip olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Seviye açısından da orta-zor ve zor olarak nitelendirilebilir.

Üç Dört Beş Yayınları – TYT Biyoloji Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları - TYT Biyoloji Soru Bankası

Her zamanki gibi Üç Dört Beş Yayınları‘nın oldukça kaliteli hazırladığı ve Erdinç Çakıroğlu‘nun yazdığı “TYT Biyoloji Soru Bankası” orta ve orta-üst seviyedeki adayları için oldukça ideal bir soru bankası olarak karşımıza çıkıyor. Toplamda 280 sayfadan oluşmakta ve tamamı video çözümlü. İçeriğindeki soruların video çözümlerine ise internet üzerinden gayet kolay bir şekilde erişilebiliniyor.

Çözüm Yayınları – 3D TYT Biyoloji Soru Bankası

Çözüm Yayınları - 3D TYT Biyoloji Soru Bankası

Çözüm Yayınları‘nın çıkardığı ve Kerim Korkmaz tarafından yazılan 3D serisi içerisindeki “3D TYT Biyoloji Soru Bankası” kitabı biyolojide hedefi yüksek olanlar için oldukça kaliteli bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Toplamda 232 sayfadan oluşan kitap ÖSYM tarzı ile de çok yakın denilebilir. Zorluk seviyesi olarakta kolay, orta ve zor olmak üzere 3 seviyeye bölünmüş. Piyasadaki diğer kitaplardan farklı olarak içeriğinde yer alan “Tümevarım Testleri” ile son ana kadar çalıştığınız bütün konuları hatırlamanıza ve pratik yapmanıza olanak tanınmış. Konu anlatım ve video çözümler için de internetin tanınan projelerinden olan Hocalara Geldik ile işbirliği yapılarak videoların buradan takip edilmesi sağlanmış.

Aydın Yayınları – TYT Biyoloji Soru Bankası

Aydın Yayınları - TYT Biyoloji Soru Bankası

Aydın Yayınları‘nın hazırladığı “TYT Biyoloji Soru Bankası” ileri seviyedeki adayları için oldukça dolu dolu bir soru bankası olarak bizleri karşılıyor. Eğer TYT’de biyolojiden soru kaçırmak istemiyorsanız bu soru bankası tam size göre. Bu soru bankası toplamda da 248 sayfadan oluşmakta.

Bir Yorum

  1. Biyoloji için hepsi güzel kaynaklar. Kullanacaklar tereddütsüz Tercih Koçu’nun bu önerilerinden faydalanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu