2024 AYT Tarih Kitap Önerileri (Etkili ve Güncel)

2024 AYT için “2024 AYT Tarih Kitap Önerileri” / “2024 AYT Tarih Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz. AYT tarih soru bankası önerileri 2024, AYT tarih konu anlatımı önerileri 2024, AYT tarih deneme önerileri 2024 ile en iyi AYT tarih kaynak önerileri 2024 bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

AYT Tarih Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Okyanus Yayıncılık – AYT Tarih Soru Bankası

Okyanus Yayıncılık - AYT Tarih Soru Bankası

Kolay seviyede tarih soru bankası arıyorsanız bu kitap tam size göre! Okyanus Yayıncılık tarafından hazırlanan bu kitap sayesinde temel bilgilerinizi ölçebilirsiniz. Buna ek olarak, yorum gücünüzü geliştirebilirsiniz. Soruların oranlarının dengeli olması bu kitabı değerli kılan etmenlerden yalnızca birisi! Kitabın içerisinde bulunan açık uçlu sorular sayesinde kendinizi sınava en iyi şekilde hazırlayarak geliştirmiş olacaksınız. Bu kitap; bilhassa AYT tarih çalışmaya yeni başlayanlara hitap etmektedir. Tarih testinde bulunan karmaşık soruları çözmeden evvel daha basit soruları çözerek pratik yapmanız gerekir. İşte tam bu noktada başlangıç seviyesindeki bu kitabı kullanmalısınız.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınevi – TYT AYT Tarih Konu Anlatımlı

Palme Yayınevi - TYT AYT Tarih Konu Anlatımlı

Palme Yayınevi tarafından hazırlanan bu kaynak; son derece detaylı ve kaliteli bir konu anlatımına sahip! Bu kitap üzerinden düzenli bir şekilde tarih çalıştığınız takdirde hem TYT hem de AYT tarih netleriniz en kısa sürede artacaktır. 423 sayfadan oluşan bu kitap; yeni öğretim programına uygun olarak hazırlanmıştır. Orta seviyede bir kitap olduğunu söyleyebiliriz. Hem TYT hem de AYT konuları ayrıntılara yer verilerek anlatılıyor. Bu sayede, adayların tarih konularını en iyi şekilde öğrenmesi sağlanıyor. Bunun yanı sıra, her ne kadar konu anlatımlı olsa da ünite sonlarında yer alan konu testleriyle öğrenilen konuların pekiştirilmesi hedefleniyor.

Karekök Yayıncılık – AYT Tarih Soru Bankası

Karekök Yayıncılık - AYT Tarih Soru Bankası

Kitabın bilhassa video çözümlü olması çok ciddi bir avantajdır. Tarih testlerinde çok fazla yorum sorusu olmasından dolayı adaylar yanlış yapsalar dahi söz konusu yanlışı neden yaptıklarına dair bir fikir edinemezler. Orta seviyeye hitap eden bir tarih soru bankası arayanlar için uygun olan bu kaynak; detaylı video çözümleri sayesinde adayların tarih sorularında nasıl yorumlar yapması gerektiğini onlara öğretmektedir. Kitabın soru seviyesinin herkese hitap etmesi ciddi bir avantajdır. Kolay ve zor soruların yanı sıra ÖSYM tarzına uygun ve bir tık daha zor sorular bulunur. Sonuç olarak, AYT gibi bilgi ve yorumun harmanlanarak sorulduğu bir sınava başarılı olmak istiyorsanız bu kitabı muhakkak satın almalısınız.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları – TYT AYT Tarih Soru Bankası

Limit Yayınları - TYT AYT Tarih Soru Bankası

Video anlatım desteğinin olması adaylar için son derece önemlidir. Tarih sorularında bilmek kadar doğru yorum yapmak da önemlidir. Bu noktada, bu kitabı çözerken hangi sorularda yanlış yaptığınızı görmek istiyorsanız kitabın video çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Tamamen ÖSYM tarzına uygun sorulardan oluşan bir kitaptır. Soru kalitesine hayran kalacaksınız. Ancak, bu kitabı konu çalıştıktan sonra çözmelisiniz. Çünkü, içerisinde sizi zorlayacak türden sorular var! Bilhassa sözel alandan sınava girecek bir öğrenci iseniz bu kaynağı kesinlikle edinmeniz gerekiyor. Konu çalışmanızın ardından pratik yapmak için kaynak ihtiyacı hissediyorsanız da Limit Yayınları’nın “TYT AYT Tarih Soru Bankası” önemli bir yeri dolduruyor. İçerisindeki soruları tamamen çözdüğünüz takdirde kendinizi sınava hazır hissedeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu