2024 AYT Kimya Kitap Önerileri (ÖSYM) (MEB)

2024 AYT için “2024 AYT Kimya Kitap Önerileri” / “2024bAYT Kimya Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz. AYT kimya soru bankası önerileri 2024, AYT kimya konu anlatımı önerileri 2024, AYT kimya deneme önerileri 2024 ile en iyi AYT kimya kaynak önerileri 2024 bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

AYT Kimya Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Birey Yayınları – A Serisi Temel Düzey Video Çözümlü Kimya Soru Bankası

Birey Yayınları - A Serisi Temel Düzey Video Çözümlü Kimya Soru Bankası

Kimya hakkında çok bilginiz yoksa veya konuları pekiştirmek için tekrar etmek istiyorsanız Birey Yayınları tarafından çıkarılan “A Serisi Kimya Temel Düzey Video Çözümlü Soru Bankası” size göre. 208 sayfadan oluşan kitap video çözümlü olmasıyla da adaylara takıldıkları sorularda çözüm sunuyor. Yeni sınav sistemine uygun olan kitap içerisinde pek çok soru barındırıyor.

Okyanus Yayınları – 40 Seansta Kimya

Okyanus Yayınları - 40 Seansta Kimya

Fadime Ömür Sarıyar ve Ahmet Sarıyar tarafından yazılan ve Okyanus Yayınları tarafından çıkarılan “40 Seansta Kimya” kitabı kolay seviyede olup adaylara kimya için temel atma fırsatı sunuyor. 351 sayfa sayısına sahip olup her konu bir seansa ayrılmış.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınevi – AYT Kimya Soru Kitabı

Palme Yayınevi - AYT Kimya Soru Kitabı

Palme Yayınevi” tarafından özenle piyasaya sunulan “AYT Kimya Soru Kitabı” kaliteli içeriğiyle dikkat çekiyor. Hakan Söylemez tarafından yazılan ve toplamda 280 sayfadan oluşan bu soru kitabı orta seviyedeki adaylar için oldukça ideal.

Palme Yayınevi – AYT Kimya Konu Anlatımlı

Palme Yayınevi - AYT Kimya Konu Anlatımlı

Palme Yayınevi” tarafından çıkarılan “AYT Kimya Konu Anlatımlı” kitabı detaylı konu dağılımıyla oldukça güzel bir içeriğe sahip. Hakan Söylemez tarafından yazılan ve toplamda 296 sayfadan oluşan bu konu anlatımlı kitabı orta seviyedeki adaylar için öneriyoruz.

Karekök Yayınları – AYT Kimya Soru Bankası

Karekök Yayınları - AYT Kimya Soru Bankası

Orta seviyeli bir AYT kimya kitabı arıyorsanız bu kaynak tam size göre! 360 sayfalık bu kitap ile AYT kimya konularındaki tüm eksiklerinizi gidermiş olacaksınız. Kitapta bulunan tüm soruların çözümlü olması da ciddi bir avantaj! Bu sayede, kimya gibi önemli bir derste yapamadığınız soruların çözümlerini yakından görme şansına erişirsiniz. Akıllı tahta ve uzaktan eğitimle de uyumlu olduğunu söylemeliyiz. Modern atom teorisinden başlayarak enerji kaynakları ve bilimsel gelişmeler konusuna kadar kitapta toplam on farklı bölüm bulunuyor. Her bir bölüm ile ilgili birçok testin olması ile konuları en iyi şekilde öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca, kitapta şekilli ve yeni nesil soruların var olduğunu da eklemeliyiz.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Apotemi Yayınları – Organik Kimya

Apotemi Yayınları - Organik Kimya

Apotemi Yayınları” tarafından çıkarılan ve bu kitap ile artık AYT Kimya’da soru sayısı bakımından önemli bir yüzdeliğe sahip “Organik Kimya” konusundan soru kaçırmayacaksınız. Kitap içerik bakımından adımlama tekniğiyle konuları işliyor ve özgün sorulara sahip. Ek olarak kitabın içeriğinde açık uçlu soru örnekleriyle de adaylara farklı bir bakış açısı sunuyor.

Limit Yayınları – AYT Kimya Soru Bankası

Limit Yayınları - AYT Kimya Soru Bankası

Hedefi yüksek olanlar için hazırlanan ve Limit Yayınları tarafından çıkarılan “AYT Kimya Soru Bankası” içerisindeki zorlayıcı sorular ile dikkat çekiyor. Erkan Yüksek, Mehmet Sait Özdemir tarafından yazılan kitap toplam 344 sayfa sayısına sahip ve kazanım odaklı, video çözümlü olmasıyla da adaylara kolaylık sağlıyor.

Limit Yayınları – Avantaj Serisi TYT AYT Kimya Soru Bankası

Limit Yayınları - Avantaj Serisi TYT AYT Kimya Soru Bankası

256 sayfalık bu kitap ile hem TYT hem de AYT için son derece kaliteli soruları çözme şansına erişebilirsiniz. Yeni nesil sorulardan meydana gelen bu kaynakta kitabın sonunda denemelerin olması ciddi bir avantaj! Bu sayede, tüm konuları bitirdikten sonra kimya denemeleri çözerek kendinizi gerçek sınava en iyi şekilde hazırlamış olursunuz. Kitaptaki tüm soruların video çözümlü olması ile yapamadığınız soruların nasıl yapıldığını görmüş olursunuz. Limit Cepte uygulamasını indirdiğiniz takdirde video çözümlerini görebilirsiniz. Limit Yayınları’nın daha zor sorulardan oluşan kitaplar hazırladığını biliyoruz. Bu noktada, kimya bilgi seviyeniz yüksek ise bu kaynağı satın almalısınız.

Bilgi Sarmal Yayınları – AYT Kimya 25×13 Branş Denemeleri

Bilgi Sarmal Yayınları - AYT Kimya 25x13 Branş Denemeleri

Bilgi Sarmal Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve Bünyamin Aktaş tarafından yazılan AYT Kimya Branş Denemeleri” kitabı zor seviye tercih eden adaylar için oldukça ideal. 25×13 şeklinde tasarlanan AYT kimya branş denemeleri içerdiği yeni nesil sorular ile de oldukça dikkat çekiyor.

Bilgi Sarmal Yayınları – AYT Kimya Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - AYT Kimya Soru Bankası

Bayram Yıldız, Bünyamin Aktaş tarafından yazılan ve Bilgi Sarmal Yayınları tarafından çıkarılan bu kitabı sınavda soru kaçırmak istemeyen adaylara öneriyoruz. Toplam 304 sayfa sayısına sahip olup bu kitap sayesinde bir çok soru çeşidini tek bir kaynakta görmek mümkün. İçerisindeki sorular ise video çözümlü. Bu sayede takıldığınız soruları kısa süreler içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

ÇAP Yayınları – AYT Kimya Seti

ÇAP Yayınları - AYT Kimya Seti

ÇAP yayınları tarafından çıkarılan “AYT Kimya Seti” Modern Atom Teorisi – Gazlar – Sıvı Çözeltiler ve Çözünürlük – Kimyasal Tepkimelerde Enerji ve Hız – Kimyasal Tepkimelerde Denge, Asitler, Bazlar – Kimya ve Elektrik – Organik Kimya bölümleri olmak üzere toplam 7 bölümden oluşuyor ve sorularının tamamı video çözümlü. Böyle bir set arayanlar için oldukça ideal bir ürün olmuş.

Fen Bilimleri Yayınları – TYT AYT Kimya Soru Bankası

Fen Bilimleri Yayınları - TYT AYT Kimya Soru Bankası

Hem TYT hem de AYT konularının bir arada bulunduğu bu kaynak sayesinde her bir sınav için ayrı ayrı soru bankası almak zorunda kalmayacaksınız. Sayısal alandan sınava hazırlanan bir öğrenci iseniz bu tür kaynaklar işinize yarayabilir. Ancak, içerisinde bulunan soruların seviyesinin biraz yüksek olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, tüm kimya konularını bitirdikten sonra bu kaynağı satın almalısınız. İçerisinde bulunan farklı soru tiplerini görerek kendinizi sınava en iyi şekilde hazırlamış olursunuz. 384 sayfalık bu kitap; akıllı tahtaya uyumludur. Konuların bölümlere ayrılması ile her bir bölüm için yeterli oranda testler bulundurmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu