2024 AYT Geometri Kitap Önerileri (MEB’e Göre)

2024 AYT için “2024 AYT Geometri Kitap Önerileri” / “2024 AYT Geometri Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz. AYT geometri soru bankası önerileri 2024, AYT geometri konu anlatımı önerileri 2024, AYT geometri deneme önerileri 2024 ile en iyi AYT geometri kaynak önerileri 2024 bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

AYT Geometri Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık - Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık tarafından çıkarılan “Antrenmanlarla Geometri” serisi kitabı geometri hakkında hiç bir bilgisi olmayan kişiler dahil olmak üzere geometride temeli zayıf olanların adeta kurtarıcı niteliğinde bir kitap. Daha öncede “Antrenmanlarla Matematik” serisi ile de YKS adaylarının taktirini toplayan yayınevi bu kitabında da mükemmel bir iş çıkarmış. Kitap içerisinde özel öğretmenden ders alıyormuş gibi örnekler ile önemli anlatımlar size sunuluyor ve ardından pratiklik kazanmanız için size sorular yöneltiliyor. İsterseniz meslek lisesi mezunu olun isterseniz geometriye bir türlü ısınamamış birisi. Bu kitapla geometriye mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. Fakat orta seviye biriyseniz bu kitap yerine daha üst seviye bir kitaba yönelmeniz vakit kaybetmemek adına daha iyi olabilir. Kitabın yapısına baktığımızda ise toplamda 2 parçadan oluşuyor, yazarı Halil İbrahim Küçükkaya ve sayfa sayısı ise 710.

Hız ve Renk Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları - TYT AYT Geometri Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları tarafından çıkarılan “TYT AYT Geometri Soru Bankası” kitabı hem TYT hem de AYT içeriklerine sahip olmasıyla bütüncül bir yapıda olmuş. Selçuk Otkun, Serhat İpek ve Cem Ekici tarafından yazılan kitap toplamda 320 sayfadan oluşuyor ve adaylara ÖSYM tarzı yeni sorular, zengin kavram içeriği, basamaklı zaman yönetimi gibi özellikler sunuyor. Kitaptaki soruların cevaplarına ise video çözümlü olarak erişmek mümkün. Eğer geometriye yeni başlayan biriyseniz ve yeni yeni geometriye ısınmak istiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Çözüm Yayınları – 3D AYT Geometri Soru Bankası

Çözüm Yayınları - 3D AYT Geometri Soru Bankası

Çözüm Yayınları tarafından çıkarılan “AYT 3D Geometri Soru Bankası” AYT geometri adına sınırlı sayıdaki kitap çeşitliliği içerisinde önemli bir yer edinmiş. Mehmet Bolat tarafından yazılan kitap “Yeni ÖSYM Tarzına %100 Uygun” başlığıyla iddialı bir çıkış yapıyor. IOS ve Android platformlarında yer alan “Çözüm Bende” uygulamasıyla tüm testlerin üzerindeki QR kod desteğiyle kitaptaki tüm soruların video çözümlerine ulaşmak çok kolay bir hale getirilmiş. Youtube’un ünlü eğitim kanalı Hocalara Geldik ile de işbirliği yapan yayınevi konu anlatım videoları ile kitaptan o konuyla ilgili seçilmiş soruları videolu olarak sunuyor. 3D ibaresinden de anlaşılacağı gibi kitap 3 düzey testlerine ayrılmış ve kolay, orta ve zor olmak üzere seviyelendirilmiş. Böylelikle kitapta hem kolay hem de zor seviye sorular bulmak mümkün. “Bire Bir ÖSYM Testleri” ile de konu sonlarında öğrencilerin konuları bütünsel olarak taramasına da imkan verilmiş. Piyadaki diğer kitaplardan farklı olarakta “Tümevarım Testleri” ile ünite aralarına yerleştirilen tarama testleriyle öğrencilerin son ana kadar dinamik şekilde konulara hakim olabilmesi amaçlanmış. Toplam da 296 sayfadan oluşmakta.

Orjinal Yayınları – Orjinal TYT AYT Geometri Soru Bankası

Orjinal Yayınları - Orjinal TYT AYT Geometri Soru Bankası

Orjinal Yayınları‘nın orjinal serisine ait “TYT AYT Geometri Soru Bankası” içerisinde yeni nesil soruların ve klasik soruların yer aldığı karma ve oldukça dolu bir kitap. Soruların dağılımı ise kitabın yarısında yeni nesil sorular, diğer yarısında ise klasik sorular olarak ayarlanmış. Kitabın yapısına baktığımızda ise 432 sayfadan oluşmakta ve toplamda 2000’e yakın soru var. Bu açıdan oldukça kalın bir kitap olduğunu söyleyebiliriz. İçeriği ise kazanımlara göre öğreten sorular, ÖSYM tarzı sorular ve ÖSYM tarzı orjinal sorular olarak ayrılmış. Böylelikle öğrencilerin seviyelerine göre testlere odaklanması sağlanmış. Kitabın çözümleri ise “Orjinal Yayınları” mobil uygulamalarında yer alıyor.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Acil Yayınları – Acil TYT AYT Geometri Soru Bankası

Acil Yayınları - Acil TYT AYT Geometri Soru Bankası

Acil Yayınları tarafından çıkarılan “TYT AYT Acil Geometri Soru Bankası” kitabı geometride bütün konuları bitirmiş ve sınavda geometri sorusu kaçırmak istemeyenler için harika bir kitap olmuş. İbrahim Turan Başay ve Mahsum Öztürk tarafından yazılan kitap toplamda 431 sayfadan oluşuyor. Kitaptaki soruların çözümlerine ise Youtube üzerinden “Kenan Kara ile Geometri Video Çözümleri” ile ulaşmak mümkün. Kitaptaki sorular içerik bakımından da incelendiğinde “Ön Çalışma Soruları” ve “Sentez Soruları” olmak üzere gruplandırıldığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu