2024 AYT Edebiyat Kitap Önerileri (ÖSYM’ye Göre)

2024 AYT için “2024 AYT Edebiyat Kitap Önerileri” / “2024 AYT Edebiyat Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz. AYT edebiyat soru bankası önerileri 2024 , AYT edebiyat konu anlatımı önerileri 2024 , AYT edebiyat deneme önerileri 2024 ile en iyi AYT edebiyat kaynak önerileri 2024 bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

AYT Edebiyat Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Okyanus Yayıncılık – AYT Türk Dili ve Edebiyatı Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı

Okyanus Yayıncılık - AYT Türk Dili ve Edebiyatı Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı

Okyanus Yayıncılık tarafından piyasaya sunulan “AYT Türk Dili ve Edebiyatı Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı” kitabı kolay seviyeden başlayarak edebiyatta temel atmak isteyenler veya edebiyatta tekrar yapmak isteyenler için oldukça yararlı olabilecek bir kitap hazırlamış. Metin Kirazlı tarafından yazılan kitap toplamda 368 sayfadan oluşuyor. Seviye olarak ise herkese hitap ettiği için kolay ve orta-kolay seviyede denilebilir.

Palme Yayınevi – AYT Edebiyat Konu Anlatımlı

Palme Yayınevi - AYT Edebiyat Konu Anlatımlı

Yıllardır YKS’ye hazırlananlar arasında en öncelikli tercih olan Palme Yayınevi‘nden çıkan “YKS AYT Edebiyat Konu Anlatımlı” kitabı “Yeni Öğretim Programına Uygun” hazırlanmış şekilde adayları bekliyor. Yazarlığını Taylan Tatlı‘nın yaptığı kitap toplamda 512 sayfadan oluşuyor ve adayları dolu dolu bir içerik bekliyor.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Editör Yayınevi – AYT Edebiyat Konsensüs Soru Bankası

Editör Yayınevi - AYT Edebiyat Konsensüs Soru Bankası

Editör Yayınevi” tarafından hazırlanan “AYT Edebiyat Konsensüs Soru Bankası” kitabının ismini her ne kadarda yeni duysakta son zamanlardaki satış adedi ile isminden söz ettirmeyi başarmış bir kitap. Kitabın yapısını incelediğimizde ise kaliteli içeriklere sahip görselleriyle ve notlarıyla ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Seviyesi için ise orta seviye de bir kitap olduğu söylenebilir. Sayfa sayısı olarakta 208 sayfadan oluşmakta.

Karekök Yayınları – AYT Edebiyat Soru Bankası

Karekök Yayınları - AYT Edebiyat Soru Bankası

Yılların markası olan Karekök Yayıncılık tarafından hazırlanan muhteşem bir kitap daha. Orta ve zor seviye seven adaylar için tavsiye edebileceğimiz “AYT Edebiyat Soru Bankası” kitabı toplamda 309 sayfadan oluşuyor.

Palme Yayınevi – AYT Edebiyat Soru Kitabı

Palme Yayınevi - AYT Edebiyat Soru Kitabı

Palme Yayınevi piyasadaki az sayıdaki kaliteli yayıncılardan biri olarak AYT edebiyat için çok güzel bir kitap hazırlamış. Kitabın içerisinde ağırlıklı olarak orta seviye sorular bulabileceğiniz gibi zor soruların sayısıda bir hayli fazla. Taylan Tatlı ve Kıymet Dolaner tarafından yazılan kitap toplam da 364 sayfadan oluşuyor.

Yayın Denizi Yayınları – AYT Edebiyat TEK Serisi Konu Anlatımı

Yayın Denizi Yayınları - AYT Edebiyat TEK Serisi Konu Anlatımı

Soru çözmek yerine önce konu çalışmalıyım diyenler için tavsiye edebileceğimiz “AYT Edebiyat Konu Anlatım” kitabı Yayın Denizi Yayınları’ndan çıkmış. Hasan Kurt, Özhan Yalçınkaya, Sadullah Karayanık ve Göksu Çetin tarafından hazırlanan kitap toplam da 560 sayfadan oluşuyor. Yeni müfredat programına uygun olması ve zengin içeriğiyle alınabilir kitap olmayı başarmış.

Yayın Denizi Yayınları – AYT Edebiyat TEK Serisi Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları - AYT Edebiyat TEK Serisi Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları‘nın hazırladığı ve Hasan Kurt, Özhan Yalçınkaya, Sadullah Karayanık ile Göksu Çetin’in yazdığı “Tek Serisi” edebiyat soru bankası toplamda 464 sayfası ile dolu ve kaliteli bir içeriğe sahip olmuş. Bunun yanında kitabın video çözümlü olmasıyla cevapsız soruları çok kısa sürede çözüme kavuşturmak mümkün. Seviye olarak orta seviyede soruları bulunuyor.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları – Edebiyat El Kitabı

Limit Yayınları - Edebiyat El Kitabı

Limit Yayınları” tarafından hazırlan “Edebiyat El Kitabı” her an yanında çalışma kitabı bulundurmak isteyenler için mükemmel bir kitap olmuş. Yazarlığını Feyzullah Çelikbağ ile Mehmet Saylan’ın yaptığı el kitabı adaylar arasında da oldukça popüler. Toplamda 488 sayfa ile dolu dolu bir içeriğe ulaşmak mümkün. Seviye olarakta orta-zor ile zor seviyede olmuş denilebilir.

Limit Yayınları – Türk ve Dünya Edebiyatında Eser Özetleri El Kitabı

Limit Yayınları - Türk ve Dünya Edebiyatında Eser Özetleri El Kitabı

“Edebiyatta konulara hakimim fakat yanımda taşıyabileceğim güzel bir eser özetleri kitabı olsa!” diyenler için Limit Yayınları’ndan çok kaliteli bir çalışma ortaya çıkmış. Kitap toplamda 400 sayfadan oluşuyor ve Feyzullah Çelikbağ ve Mehmet Saylan tarafından yazılmış. Hali hazırda Limit Yayınları’nın el kitabına ek olarak sadece eser özetleri için bir kaynağa ihtiyacınız varsa alınacak bir kitap olabilir. Sayfa sayısı ve içeriğine baktığımızda da dolu bir kaynağa ulaşacağınızdan şüpheniz olmasın.

Limit Yayınları – AYT Edebiyat Soru Bankası

Limit Yayınları - AYT Edebiyat Soru Bankası

448 sayfalık bu kitap; AYT edebiyat çalışmak isteyen birçok kişi tarafından tercih ediliyor. İçerisinde 2671 adet sorunun bulunması çok ciddi bir avantaj! Bu sayede, edebiyat ile ilgili her konuda yeteri kadar soru çözme şansını elde etmiş olacaksınız. Kitapta toplam 188 adet test bulunuyor. Konu bilginizi dikkate alarak bu testleri belirli bir sıralamaya göre çözebilirsiniz. Kitabın en sonunda yeni nesil sorular kısmı bulunmaktadır. Bu sayede, yeni nesil sorular için pratik yapma şansınız olacak! Buna ek olarak, yine kitabın en sonunda yüz soruluk sınavdan önce mutlaka çözülmesi gereken bir test daha var! Yılların efsanesi olan bu kaynağı muhakkak satın almalısınız!

Bilgi Sarmal Yayınları – AYT Eser Yazar İnceleme Testleri Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - AYT Eser Yazar İnceleme Testleri Soru Bankası

AYT edebiyat çalışmak istiyorsanız Bilgi Sarmal Yayınları’ndan şaşmamalısınız. AYT edebiyat soru bankasının yanı sıra bir de eser yazar inceleme testleri soru bankası bulunuyor. Bilgi ve yorum dengesinin gözetilerek hazırlandığı bu kitapta son derece kaliteli sorular ile karşılaşabilirsiniz. Tüm önemli eserler ve yazarların yer almasının yanı sıra şiir, roman, hikaye ve tiyatro yorumlarına da ulaşabilirsiniz. Kitaptaki soruların her birinin video çözümünün olması da büyük bir avantaj! Bu sayede, yapamadığınız soruların nasıl çözüldüğünü görebilirsiniz. Kitabımız bir soru bankası olmasına rağmen içerisinde çok fazla işinize yarayacak konu özetleri de bulunuyor.

Bilgi Sarmal Yayınları – AYT Edebiyat Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - AYT Edebiyat Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları’nın AYT Edebiyat Soru Bankası, sınava hazırlanmak isteyenler için son derece uygun bir kaynakların başında yer almakta. Kitapta bulunan tüm soruların video çözümlerinin olması sizin için ciddi bir avantaj! Bu sayede, yapamadığınız soruları görme şansına erişebilirsiniz. Sarmal testler sayesinde öğrendiğiniz konuları en iyi şekilde pekiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, konu testleri ile ÖSYM tarzına uygun yeni nesil sorularla pratik yapma şansınız olacaktır. Bilgi Sarmal Video uygulamasını akıllı telefonunuza indirdiğiniz takdirde soruların video çözümlerine ulaşabilirsiniz. Kitabımız her ne kadar soru bankası olsa da her konunun başında işinize çok fazla yarayacak konu özetleri bulunuyor. Öğretici metinler, sarmal test, ÖSYM tipi olmak üzere farklı isimlerde testler yer alıyor.

Data Yayınları – AYT Edebiyat Resimli Notlu Soru Bankası

Data Yayınları - AYT Edebiyat Resimli Notlu Soru Bankası

225 sayfalık bu kitap sayesinde AYT edebiyat dersinde herhangi bir eksiğiniz kalmayacak! Kitabın içerisinde her birisi yeni nesil sorulardan oluşan çok sayıda test bulunuyor. Bunun yanı sıra, her testin yanında o konuyla ilgili birtakım resimler ve notlar yer alıyor. Bir başka deyişle, bir yandan test çözerken bir yandan da konuya dair birtakım bilgileri hatırlamış veya öğrenmiş oluyorsunuz. Özellikle, yazarların hayatına dair başucu bilgilerine yer veriliyor. Kitaptaki testlerin genellikle 15 ila 20 sorudan oluştuğunu söyleyebiliriz. Ancak, soruların seviyesi sizi biraz zorlayabilir! Bu noktada, edebiyat çalışmaya yeni başlayanlardan ziyade belirli bir birikimi olanların tercih etmesi doğru olacaktır.

Data Yayınları – AYT Edebiyat Tamamı Çözümlü 15 Deneme Sınavı

Data Yayınları - AYT Edebiyat Tamamı Çözümlü 15 Deneme Sınavı

210 sayfadan oluşan bu kitapta tamamı çözümlü 15 AYT edebiyat denemesi sizleri bekliyor. Kitaptaki denemelerin her birinin büyük bir ciddiyetle hazırlandığını söyleyebiliriz. ÖSYM tarzındaki soruların yanı sıra MEB müfredatına uygun bir içeriği bulunuyor. Denemelerdeki soru sayısına karar verilirken ÖSYM’nin soru dağılımı dikkate alınmış. Bir başka deyişle, gerçek sınav ile paralel sorularla karşılaşıyorsunuz. Ancak, Data Yayınları’nın edebiyat denemesini sınava yakın bir zaman diliminde çözmelisiniz. Daha önce çözdüğünüz takdirde sizi biraz zorlayabilir. Bunun yanı sıra, kitaptaki soruların hepsinin çözümü de bizzat kitabın içerisinde bulunuyor. Bilgi ve yorum karışımı sorulardan oluşan bu kaynağı muhakkak satın almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu