2024 AYT Coğrafya Kitap Önerileri (ÖSYM) (MEB’e Uygun)

2024 AYT için “2024 AYT Coğrafya Kitap Önerileri” / “2024 AYT Coğrafya Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz. AYT coğrafya soru bankası önerileri 2024, AYT coğrafya konu anlatımı önerileri 2024, AYT coğrafya deneme önerileri 2024 ile en iyi AYT coğrafya kaynak önerileri 2024 bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

AYT Coğrafya Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Okyanus Yayınları – AYT Coğrafya Özel Ders Konseptli Soru Bankası

Okyanus Yayınları - AYT Coğrafya Özel Ders Konseptli Soru Bankası

AYT coğrafya çalışmak için daha basit bir kitap arıyorsanız bu kaynak tam size göre! 184 sayfalık bu kitap ile coğrafya gibi hem bilgi hem de yorum isteyen bir dersteki tüm sorunlarınızı giderme şansına sahip olacaksınız. Kitabın yalnızca soru bankası olmadığını, konu eksiklerinizi tamamlamaya yarayacak detaylı konu anlatım kısmının bulunduğunu da söylemeliyiz. Bir başka deyişle, konu anlatım videoları ve çözmekte zorlandığınız soru tiplerinin nasıl çözüldüğünü görebileceğiniz çözüm videoları da yer alıyor. Kitapta bulunan tüm soruların ÖSYM tarzına ve MEB müfredatına uygun olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, her birisi yeni nesil olan soruları çözme şansınız var!

Hocalara Geldik – Haritalarla Coğrafya Çözümlü Soru Bankası

Hocalara Geldik - Haritalarla Coğrafya Çözümlü Soru Bankası

160 sayfalık bu kitap sayesinde AYT coğrafya dersine en iyi şekilde çalışabilirsiniz. Bu kitabın herhangi bir örneğinin olmadığını söylemeliyiz. Her şeyden önce, coğrafya çalışan bir öğrencinin harita bilmesi şarttır. Bu noktada, bu kitap, adayların en büyük eksiği olan coğrafya harita bilgisini onlara kazandırmaktadır. Harita bilmeden soru cevaplamakta zorlanıyorsanız bu kitabı kesinlikle satın almalısınız. Kolay seviyedeki sorulardan meydana geldiğini de eklemeliyiz. Öğrencilerin harita okuma becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bu kitap ile tüm coğrafya sorularını doğru cevaplamanın keyfini yaşayacaksınız. Tüm bunlara ek olarak, kitaptaki tüm soruların çözümlerinin de yine kitap içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Benim Hocam Yayınları – AYT Coğrafya Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları - AYT Coğrafya Soru Bankası

Orta seviyede bir coğrafya soru bankası arıyorsanız bu kaynak tam size göre! Henüz soru çözümleri olmasa da yakın zamanda eklenecektir. 208 sayfalık bu kitap; beş bölümden meydana geliyor. AYT coğrafya testinde altı soru çıksa da bu kitapta bulunan bol miktardaki harita soruları ile hepsini doğru cevaplayabileceksiniz. 41 adet konunun en iyi şekilde anlaşılması adına yeterli sayıda soru bulunuyor. Kitabın sonunda altı adet denemenin olması ciddi bir avantaj! Tüm kitabı bitirdikten sonra denemelerle en iyi şekilde pratik yapabilirsiniz. MEB müfredatına ve ÖSYM tarzına uygun olarak hazırlanan bu kitap; fiyat performans oranı bakımından en iyisidir.

Palme Yayınevi – AYT Coğrafya Soru Bankası

Palme Yayınevi - AYT Coğrafya Soru Bankası

AYT’de başarılı olmak için konuları iyi öğrenmek kadar soru çözmek de şart! Bu noktada, Palme Yayınevi’nın AYT coğrafya soru bankasını satın aldığınız takdirde en kaliteli ve aynı zamanda yeni nesil olan sorularla karşılaşacaksınız. Coğrafya dersine çalışmak zannedildiği kadar kolay değil! Her ne kadar AYT’de coğrafyadan yalnızca altı soru çıksa da bu soruları doğru cevaplamak için konuları en ince ayrıntısına kadar öğrenmek gerekiyor. Çünkü, sorulan sorular, genellikle bilgi ağırlıklı! 239 sayfalık bu kitapta birbirinden kaliteli ve yeni nesil soruların olduğunu söylemeliyiz. Bunun yanı sıra, eski klasik soru tiplerini de görebilirsiniz. Sonuç olarak, orta seviyeye hitap eden işinize yarayacak bir kitaptır.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları – AYT Coğrafya Soru Bankası

Limit Yayınları - AYT Coğrafya Soru Bankası

320 sayfalık bu kitap sizin için harika bir kaynak! Kitabın içerisinde 818 adet grafik sorusu, 717 adet bilgi sorusu, 82 adet öncüllü soru olmak üzere toplam 1617 soru bulunmaktadır. Kitaptaki soruların bir kısmının kolay, bir kısmının ise zor olduğunu söylemeliyiz. Ancak, genel olarak orta zorluk seviyesine sahip sorular bulunuyor. Bu sayede, rahatlıkla çözebileceğiniz bir kaynak olduğunu ifade etmeliyiz. 11 ve 12. sınıf öğrencileri de bu kitabı kullanabilir. Dört adet bölümden oluşan kitapta orijinal ve yeni nesil soruları bulabilirsiniz. Buna ek olarak, her bölümün başında dünya ve Türkiye haritalarının olması da önemli bir avantajdır. Sonuç olarak, her seviyeye uygun soruların olduğundan bu kaynağı kesinlikle çözmelisiniz.

Limit Yayınları – AYT Coğrafya El Kitabı

Limit Yayınları - AYT Coğrafya El Kitabı

AYT coğrafya dersinde çok fazla eksiği olanlar için faydalı bir kaynak olacaktır. Kitapta bol miktarda haritanın olduğunu söylemeliyiz. Bu sayede, harita okuma ve yorumlama becerilerinizi geliştireceksiniz. Her konunun ayrıntılı olmasa da önemli bilgilere yer verilerek anlatıldığı bu el kitabını yanınızdan ayırmamalısınız. Kitapta bazı kısımlarının altının çizili olması test çözerken çok fazla işinize yarayacaktır. Bu kitabın AYT coğrafya çalışmaya daha yeni başlamış bir aday için uygun olmadığını söylemeliyiz. Çünkü, bu tür adayların daha detaylı bir konu anlatım kitabına ihtiyacı olacaktır. Bu noktada, coğrafyada kendinizi yeterli hissediyorsanız bilhassa test çözmeden evvel tekrar amacıyla bu kitabı edinebilirsiniz.

Karekök Yayıncılık – AYT Coğrafya Soru Bankası

Karekök Yayıncılık - AYT Coğrafya Soru Bankası

Coğrafya dersinde kendinizi yeterli hissediyorsanız ve daha zor bir kaynağa ihtiyacınız varsa tercihiniz Karekök Yayınları olmalı! Kitapta bulunan sorular zor olsa da sizi sınava en iyi şekilde hazırlayacaktır. Kitabın akıllı tahta ve uzaktan eğitimle uyumlu olduğunu söylemeliyiz. Kitapta tam dokuz farklı bölüm bulunuyor. Son derece kaliteli ve yeni nesil sorulardan oluşan ünite değerlendirme testlerinin yanı sıra geleceğin dünyası adı verilen başka bir test türü de bulunuyor. Bu sayede, gerçek sınavda çıkması muhtemel sorularla birebir karşılaşmış oluyorsunuz. Kitaptaki soruların dolu dolu haritalardan, grafiklerden, tablolardan oluştuğunu söylemeliyiz. Klasik ezber sorularının yerine yorum bilginizi geliştiren bu tür sorular daha çok işinize yarayacak!

Bilgi Sarmal Yayınları – AYT Coğrafya Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - AYT Coğrafya Soru Bankası

Sınav kadar kolay, sınav kadar zor olan yeni öğretim programına uygun sorular sayesinde AYT’nin bir simülasyonunu yaşamış olursunuz. Tüm bunlara ek olarak, Bilgi Sarmal’ın tüm kitaplarının video çözümlerinin olduğunu söylemeliyiz. Bu sayede, kitapta bulunan ve çözemediğiniz soruların nasıl çözüldüğünü görmüş olursunuz. Video soru çözümlerine hem Bilgi Sarmal’ın internet sayfasından hem de akıllı telefonunuza indireceğiniz Bilgi Sarmal video çözüm uygulamasından ulaşabilirsiniz. EA ve SÖZ ayrımının olduğu bu kitapta aynı zamanda TYT tekrar testlerinin olduğunu da ifade etmeliyiz. 230 sayfalık bu kitap ile yeni öğretim müfredatına ve yeni nesil sorulara sahip bir soru bankasını elde etmenin hazzını yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu