2024 AYT Biyoloji Kitap Önerileri (En İyiler ve Günceller)

2024 AYT için “2024 AYT Biyoloji Kitap Önerileri” / “2024 AYT Biyoloji Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz. AYT biyoloji soru bankası önerileri 2024 , AYT biyoloji konu anlatımı önerileri 2024 , AYT biyoloji deneme önerileri 2024 ile en iyi AYT biyoloji kaynak önerileri 2024 bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

AYT Biyoloji Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – AYT Biyoloji Sıfır

Karekök Yayınları - AYT Biyoloji Sıfır

Karekök Yayınları tarafından çıkarılan ve biyoloji dersinden sıfırım veya biyolojiye sıfırdan başlamak istiyorum diyenlerin işine yarayabilecek bir kitap olan “AYT Biyoloji Sıfır” toplam da 269 sayfadan oluşuyor. Eğer biyoloji dersinizin zayıf olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı kullanmanızı tavsiye ederiz. Konu işleyiş tarzıyla bir çok konuyu tek başınıza öğrenebilir ve biyolojide iyi noktalara gelebilirsiniz.

Okyanus Yayınları – AYT 40 Seans Biyoloji Soru Bankası

Okyanus Yayınları - AYT 40 Seans Biyoloji Soru Bankası

Okyanus Yayınları tarafından hazırlanan ve Yeşim Kabadaş Kırsaç tarafından yazılan “AYT 40 Seans Biyoloji Soru Bankasıtemeli zayıf olanlar veya biyolojiye sıfırdan başlamak isteyenler için güzel bir kitap. Kitap adından da anlaşılacağı üzere adaylara seans seans biyoloji öğretmeyi amaçlıyor. Toplamda 239 sayfadan oluşan kitabın içeriğine baktığımızda ise farklı soru tiplerinden oluşan, video çözümlü ve müfredata uygun 1000’e yakın soru görüyoruz. Eğer siz de biyolojideki seviyenizi temelden başlayarak geliştirmek istiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz.

Aktif Öğrenme Yayınları – TYT-AYT Biyoloji Kitabı

Aktif Öğrenme Yayınları - TYT-AYT Biyoloji Kitabı

Biyoloji çalışmaya yeni başladıysanız veya bu ders ile ilgili önyargılarınız varsa bu kaynak tam olarak size hitap ediyor! Konu anlatımlı bu kitabımız sayesinde her bir konuyu görsellerle ve doyurucu anlatımlarla en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak, her bir konunun ardından çözümlü sorular ile konuya dair alıştırma yapmanız sağlanıyor. Konu testlerinin bir hayli fazla olması sayesinde tüm biyoloji konularını en iyi şekilde öğrenmiş olacaksınız. Başlangıç seviyesinde bir biyoloji kitabı olmasına rağmen içerisinde çok sayıda yeni nesil soru bulunuyor. Son olarak, Aktif Yayınları’nın mobil uygulamasını indirdiğiniz takdirde kitaptaki tüm soruların video çözümlerine ulaşabileceğinizi de söylemeliyiz.

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Biyoloji

Antrenman Yayıncılık - Antrenmanlarla Biyoloji

399 sayfadan oluşan bu kitabın biyoloji çalışmaya daha yeni başlayan adaylar için uygun olduğunu söylemeliyiz. Konu anlatımlı bu kitap sayesinde hem TYT hem de AYT biyoloji konularının hepsini eksiksiz olarak öğrenebilirsiniz. Bu kitap ile biyolojiye temelden başlayabilirsiniz. Kitabın iç tasarımına hayran kalacaksınız. Konu anlatımları sırasında görsellerden, tablolardan yararlanılması sayesinde konuyu en iyi şekilde öğreneceksiniz. Konu anlatımlarının ardından gelen çözümlü sorular ile de soruların nasıl çözülmesi gerektiğini kavrayacaksınız. Testlerdeki soruların seviyeleri de çok iyi bir şekilde ayarlanmış. Konuları kavratmaya yönelik kolay sorular ile biyoloji hakkındaki önyargılarınızı kırmış olacaksınız. Kitabımızdaki soruların video çözümleri henüz olmasa da bunun için çalışma yapılıyor.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınevi – TYT AYT Biyoloji B Soru Kitabı

Palme Yayınevi - TYT AYT Biyoloji B Soru Kitabı

Yıllardır yaptığı kaliteli kitaplarla bilinen Palme Yayınevi tarafından piyasaya sunulan ve Banu Karaağaç ile Bilgehan Peri tarafından yazılan “TYT AYT Biyoloji Soru Kitabıorta ve orta-zor seviyedeki adayların seviyelerini daha da ileriye taşıması için çok iyi bir kitap olarak hazırlanmış. İçeriğinde kolaydan en zora kadar her seviyeden adayın çözebileceği sorular bulunurken aynı zamanda adayın seviyesini de geliştirmesine yardımcı oluyor. 253 sayfadan oluşan kitap aynı zamanda QR kod destekli.

Karekök Yayınları – AYT Biyoloji Soru Bankası

Karekök Yayınları - AYT Biyoloji Soru Bankası

Karekök Yayınları tarafından hazırlanan ve 242 sayfadan oluşan “AYT Biyoloji Soru Bankası” kaliteli ve özgün soruları ile AYT biyoloji alanından belki de ilk 3’te sayılabilecek kitaplar arasında diyebiliriz. Eğer hedefiniz yüksekse ve biyolojiden ortalama bütün konuları bitirdiyseniz bu kitabı çözerek kendinizi en iyi şekilde değerlendirebilir ve geliştirebilirsiniz. İçeriğindeki QR kodu desteğiyle de takıldığınız soruları çok kısa süreler içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Apotemi Yayınları – Sistemler

Apotemi Yayınları - Sistemler

Derece isteyenlerin tercihlerinden olan Apotemi Yayınları biyoloji içerisinde adeta bir ders gibi olan “Sistemler” konusunu en iyi şekilde ele alan mükemmel bir kitap hazırlamış. Toplamda 302 sayfadan oluşan kitabın yapısına baktığımızda ise içeriğinin yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlandığını, kitabın akışında adımlama tekniğinin kullanıldığını, içeriğinde konu özetlerinin yer aldığını, kaliteli soruların bolca bulunduğunu ve gayet sade bir dil kullanıldığını belirtebiliriz. Eğer siz de YKS’de sistemler konusundan soru kaçırmak istemiyorsanız bu kitap tercihiniz olabilir.

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Biyoloji Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - TYT AYT Biyoloji Soru Bankası

Derece yapmak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği Bilgi Sarmal Yayınları tarafından hazırlanan “Biyoloji Soru Bankası” her şeyden önce orta ve zor seviyedeki kaliteli sorularıyla dikkat çekiyor. Ümit Demir tarafından yazılan kitap aynı zamanda hem TYT hem de AYT sorularını içerisinde barındırmasıyla tek bir kaynaktan gitmeyi seven öğrenciler için yararlı olmuş. Videolu çözüm özelliği, yeni öğretim programına uygunluğu, kazanım sıralı ve tam hücreleme gibi farklı özellikleriyle güncelliğini koruyor. Sayfa sayısı ise toplamda 356.

Aydın Yayınları – AYT Biyoloji Soru Bankası

Aydın Yayınları - AYT Biyoloji Soru Bankası

Tüm biyoloji konularını bitirdiyseniz ve sınav öncesi ÖSYM tarzındaki zor sorularla pratik yapmak istiyorsanız bu kaynak tam size göre! Kitaptaki sorular gerçekten çok kaliteli ve zordur. Bu yüzden, başlangıç ve orta biyoloji bilgisine sahip öğrencilere önerilmediğini söylemeliyiz. Fakat, ileri seviyedeki öğrenciler için çok faydalı bir kaynak olacaktır. Biyoloji dersinden zevk alıyorsanız, biyoloji olimpiyatlarına çalışıyorsanız ve AYT’de tüm biyoloji sorularını doğru yapmak gibi bir hedefiniz varsa bu kaynak sizin için çok doğru bir tercih! Soru çeşitliliğinin de son derece iyi olduğunu söylemeliyiz. Son olarak, soruların video çözümleri Aydın Yayınları’nın internet sitesinde ve mobil uygulamasında bulunmaktadır.

Apotemi Yayınları – AYT Biyoloji 20’li Denemeleri

Apotemi Yayınları - AYT Biyoloji 20'li Denemeleri

Piyasada kaliteli branş denemeleri bulmanın zorluğunu Apotemi Yayınları görmüş olmalı ki, AYT biyoloji için mükemmel bir çalışma hazırlamış. Toplamda 20 denemeden oluşan deneme seti özellikle hedefi yüksek olan adayların öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Ek olarak içeriğinde soruların tamamı çözümlü. Siz de AYT biyoloji için kaliteli bir deneme arıyorsanız bu seti kesinlikle kullanmalısınız.

Limit Yayınları – TYT AYT Biyoloji Soru Bankası

Limit Yayınları - TYT AYT Biyoloji Soru Bankası

Çıkardığı her kitabın kaliteli ve özenle hazırlanmış olmasıyla dikkat çeken Limit Yayınları bu kez biyoloji alanında TYT AYT kitabı ile tekrar dikkat çekmeyi başarıyor. Özellikle sayısal alandaki soru bankaları ve denemeleriyle ismini duyuran yayınevinden İbrahim Torcan tarafından yazılan kitap seviye olarak genellikle orta-zor ile zor seviyede. Bazı sorular ise zor seviyede denilebilir. Yoğunlukla biyolojiden konuları bitirip kendini zorlamak isteyen adayların tercihi bu kitap olabiliyor. Ekstra olarak video çözümlü olması, yeni nesil sorular içermesi ve kazanım odaklı olması gibi pek çok özellikte kitaba artı değer katmış. Son olarak kitap 328 sayfadan oluşmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu