2024 KPSS Türkçe Kitap Önerileri (En Kaliteliler)

2024 KPSS için “2024 KPSS Türkçe Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. KPSS Türkçe soru bankası önerileri, KPSS Türkçe konu anlatım önerileri, KPSS Türkçe deneme önerileri gibi çok sayıda KPSS Türkçe kaynak önerileri 2024 burada.

KPSS Türkçe Kitap Önerileri

Kolay Seviye KPSS Türkçe Kitap Önerileri

Benim Hocam Yayınları – KPSS Türkçe Konu Anlatımı

Benim Hocam Yayınları - KPSS Türkçe Konu Anlatımı

Türkçe öğretmeni Öznur Saat Yıldırım tarafından hazırlanmış bir kitaptır. Oldukça kapsamlı bir kitap olmasının yanı sıra Benim Hocam Youtube kanalında Türkçe konu anlatımlı video dersleri de bulunmaktadır. Konu ve başlık ayrımının yapılmasının yanı sıra çıkmış soruların bulunması kitabın kalitesini arttıran bir unsur olarak dikkat çekmektedir. Konuların detaylı ve açıklayıcı anlatımlarının yanı sıra her ünitenin sonunda testler bulunmaktadır. Basit ve anlaşılır bir dille yazılması sayesinde Türkçe çalışmaya yeni başlayacak olan kişilere de hitap etmektedir. Benim Hocam serisinin en güzel kaynaklarının başında gelmektedir. Yalnızca bu kaynak bile istenilen Türkçe netlerinin yapılmasını sağlayacaktır.

İsem Yayıncılık – KPSS Aşina Türkçe Tamamı Çözümlü Soru Bankası

İsem Yayıncılık - KPSS Aşina Türkçe Tamamı Çözümlü Soru Bankası

KPSS’de özellikle son yıllarda yeni nesil soru kavramı popüler olmuştur. Bu noktada, adayların etkili ve hızlı öğrenmesinin yanı sıra öğrendiklerini de en kısa sürede yansıtması beklenmektedir. Adayların sınava hazırlık sürecinde ÖSYM formatına uygun sorularla karşılaşması adına hazırlanan bu kitapta tamamı çözümlü ve orijinal binlerce soru bulunmaktadır. Bugüne kadar binlerce adayın memur olmasını sağlayan Aşina serisinin güncel KPSS için hazırlanan bu kitabını sınava hazırlanan her adayın çözmesi tavsiye edilmektedir. Alanında uzman yazarlar tarafından hazırlanan bu kitap; adayların bilgilerini ÖSYM tarzına uygun sorularla pekiştirmesini hedeflemektedir. Farklı soru kalıplarıyla beğeni toplamaktadır.

Pegem Yayınları – KPSS Türkçe 30 Deneme

Pegem Yayınları - KPSS Türkçe 30 Deneme

KPSS Genel Yetenek testinde son derece önemli bir yeri bulunan Türkçe dersine ait son eksiklerinizi gidermenizi sağlayacak otuz adet denemeden meydana gelmektedir. Yıllara göre çıkmış sorular analiz edilmiştir. Analiz sonuçlarına göre KPSS’de çıkması muhtemel sorulardan oluşan denemeler hazırlanmıştır. Kitaptaki soruların her biri KPSS formatına birebir uygundur. Bunun yanı sıra, çıkması muhtemel tüm konulara gerektiği kadar yer verilmiştir. Soruların çözümlerine ulaşmak adına kitabın üzerindeki barkodun okutulması lazımdır. Bunun yanı sıra, kitapla ilgili herhangi bir soruyu sormak adına pegem@pegem.net adresine mail gönderilebilir veya (0538 594 92 40) numarasına WhatsApp üzerinden ulaşılabilir.

Orta Seviye KPSS Türkçe Kitap Önerileri

HocaWebde Yayınları – KPSS Türkçe Soru Bankası

HocaWebde Yayınları - KPSS Türkçe Soru Bankası

Her şeyden önce oldukça kaliteli sorular barındıran bir kitap olduğunu söyleyelim. Adından da anlaşılacağı üzere Youtube kanalında kitaptaki soruların çözümlerine yer verilmektedir. Bunun yanı sıra, kitabın nasıl çözülmesi gerektiğine dair tavsiyeler yine Hoca Webde Youtube kanalında bulunmaktadır. Bu kitaptaki sorular başlangıç seviyesinden ziyade konuyu iyice öğrenmiş ve pekiştirme yapmak isteyen adaylar tarafından tercih edilmektedir. Mikail hocanın videolarını düzenli olarak izleyen adaylar; Türkçe konularını eksiksiz olarak öğrendikten sonra bu kitabı alarak test çözmeye başlayabilirler. Ayrıca geçmiş yıllardaki KPSS Türkçe soru bankasında bulunan yazım hataları ve soruların cevaplarının yanlış verilmesi hususu kitabın bu seneki baskısında bulunmamaktadır.

İsem Yayıncılık – KPSS Türkçe Konu Anlatımı

İsem Yayıncılık - KPSS Türkçe Konu Anlatımı

Bilgi ağırlıklı bir kitap olmasıyla beğeni toplamaktadır. Yorum sorularına çok fazla yer verilmemiştir. Konunun en iyi şekilde öğretilmesi ve bilgi sorularıyla pekiştirilmesi amaçlanmıştır. Paragraf testlerinde ise öğrencileri zorlayacak türden ve ters köşeler barındıran sorulara yer verilmiştir. Öğrencilerin sınava kadar hazır olması adına onları kolaydan zora doğru alıştıracak sorular barındırmaktadır. Bu sayede, öğrencilerin gerçek sınavda alışık olmadıkları türden sorularla karşılaşmaması amaçlanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, kitabın yazarı Gizem Ural’ın Youtube kanalı üzerinden kitaptaki tüm soruların çözümlerine ulaşılmaktadır. Konu anlatımlı olmasının yanı sıra çözümlü sorular barındırması ve konu bitiminde yeterli sayıda ünite testinin varlığı; kitabı değerli kılan etmenler arasındadır.

SoruBankasıNet Yayınları – KPSS Türkçe Soru Bankası

SoruBankasıNet Yayınları - KPSS Türkçe Soru Bankası

Kitabın en önemli özelliği içerisinde bulunan her sorunun ÖSYM tarzına birebir uygun olmasıdır. Konunun tüm ayrıntılarını işleyen sorular bulunmaktadır. ÖSYM’nin 2017 ile beraber yer vermeye başladığı yeni nesil soru tiplerinden fazlasıyla bulunmaktadır. Konulara ait ayrıntıların dikkate alındığı soruların bulunması; bu kitabı farklı kılan detaylardan yalnızca birisidir. Her bir konuyla ilgili çok sayıda test bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, konu sonlarındaki karma sorular ile adayın öğrendiği konuları pekiştirmesi sağlanmaktadır. Kitabın en sonunda yer alan genel tarama testleri de adayın sınava tam olarak hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak, yine kitabın sonunda bulunan soru çözümünde dikkat edilmesi gereken püf noktalar bölümüyle adayların sınavda karşılaşmış oldukları zor sorulara nasıl yaklaşmaları gerektiğine dair ipuçları verilmiştir.

İsem Yayıncılık – KPSS Türkçe Soru Bankası

İsem Yayıncılık - KPSS Türkçe Soru Bankası

Çözümlü bir test kitabı arayanlar için son derece oldukça yeterli başucu kaynak kitabı olacak nitelikte. Kaliteli sorulardan oluşmasının yanında oldukça çok önerilen kitaplardan birisi olan bu kaynak; bilhassa başlangıç seviyesindeki adaylara hitap etmektedir. Kolay soruların yer alması sayesinde KPSS Türkçe çözmeye başlayanların işine yarayacak bir kitaptır. Bilhassa dilbilgisi sorularının konu konu ayrılması kitabı değerli kılan etmenlerden yalnızca birisidir. İsteyenler Gizem Ural tarafından hazırlanan Türkçe konu anlatımlı kitabı çözdükten sonra bu kitaba başlayabilirler. Sözel mantık testleri; özellikle bu konuyu henüz tam öğrenemeyen adayların pratik yapması adına faydalı olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, Gizem Ural’ın Youtube kanalında tüm soruların çözümü bulunmaktadır.

Zor Seviye KPSS Türkçe Kitap Önerileri

Data Yayınları – KPSS Türkçe Soru Bankası

Data Yayınları - KPSS Türkçe Soru Bankası

KPSS kitapları içerisinde en iyilerden birisi olmasıyla bilinmektedir. Ayrıntıyı sevenler için ideal bir kitaptır. İçeriği çok kaliteli olmakla beraber sınava uygun güncel sorular barındırmaktadır. Zor ve öğretici bir kitap oluşuyla sınava tam anlamıyla hazırlanmak isteyenlere hitap etmektedir. Soruların konu konu ayrılması sayesinde öğrencinin hangi konularda eksik olduğunu tespit etmesi kolay hale gelmektedir. İçeriğinde çok fazla öğretici soru bulunmasından dolayı bilhassa başlangıç seviyesindeki öğrencilere hitap etmektedir. Çözümlü soru bankası oluşuyla da yapılamayan soruların nasıl çözüldüğünü görmek mümkün olmaktadır. Yeni tarzıyla beğeni toplayan Data Yayınları’nın bu kitabının kağıt kalitesinin de oldukça iyi olduğunu dile getirmeliyiz.

Doğru Tercih Yayınları – KPSS’nin Pusulası Türkçe Soru Bankası

Doğru Tercih Yayınları - KPSS'nin Pusulası Türkçe Soru Bankası

Mustafa Onur Bozkuş tarafından hazırlanan kitabın tamamı çözümlü sorulardan oluşmaktadır. Oldukça özgün sorular bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, her testin sonunda soruların çözümlerine yer verilerek öğrencinin neden doğru veya yanlış yaptığını görmesi sağlanmaktadır. Farklı bilgiler öğrenmek ve konuyu pekiştirmek isteyenler için ideal bir kaynaktır. Kaliteli sorularının varlığı sayesinde adayları sınava tam olarak hazırlamaktadır. Kitabın içerisinde adayların nasıl çalışması gerektiğine dair kısa tavsiyeler de bulunmaktadır. Soruların bazılarının zorlayıcı ve kafa karıştırıcı nitelikte olmasıyla beğeni toplamaktadır. Yeri geldiğinde yorum yeri geldiğinde ise bilgi ağırlıklı soruları sayesinde adayların KPSS maratonuna en iyi şekilde hazırlanması sağlanmaktadır.

Yediiklim Yayınları – KPSS Tamamı Çözümlü Türkçe Soru Bankası

Yediiklim Yayınları - KPSS Tamamı Çözümlü Türkçe Soru Bankası

Bumerang serisine ait olan bu kitap; tamamı çözümlü olan sorulardan meydana gelmektedir. Konuların ayrılmış olması sayesinde beğeni toplamaktadır. Kitabın boyutu ve baskısı ideal olmakla beraber her bir sorunun çözümüne yer verilmiş olmasının bu kitabı farklı kılan detaylardan yalnızca birisi olduğunu söyleyebiliriz. Türkçe’de zorlananlar için ideal bir kaynaktır. KPSS için en önemli derslerin başında gelen Türkçe’nin kısa sürede halledilmesi için sınavdan önce muhakkak çözülmesi gereken bir kaynaktır. İçerisinde bulunan geçmiş dönem soruları sayesinde ekstra bir kaynak almak zorunda bırakmaz. Uygun fiyatıyla da dikkat çeken bu kaynak sayesinde hem başlangıç, hem orta hem de ileri seviyedeki sorularla karşılaşılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu