2024 KPSS Matematik Kitap Önerileri (Tamamı Yeni)

2024 KPSS için “2024 KPSS Matematik Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. KPSS matematik soru bankası önerileri, KPSS matematik konu anlatım önerileri, KPSS matematik deneme önerileri gibi çok sayıda KPSS matematik kaynak önerileri 2024 burada.

KPSS Matematik Kitap Önerileri

Kolay Seviye KPSS Matematik Kitap Önerileri

Benim Hocam Yayınları – KPSS Matematik Konu Anlatımlı

Benim Hocam Yayınları - KPSS Matematik Konu Anlatımlı

İlyas Güneş tarafından hazırlanan kitap; KPSS Matematik çalışanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok kişi tarafından harika bir kitap olarak değerlendirilmektedir. Matematik dersini hiçbir şekilde yapamayan adaylar için son derece uygundur. İlyas Hoca’nın konu anlatımlı videoları ile beraber takip edildiği takdirde verim alınacaktır. Kitabın tamamının örnekli ve çözümlü anlatımı sayesinde matematiği kötü olan sözelciler dahi kısa sürede netlerini arttırabilirler. Soruların basit ve anlaşılır seviyede olmasının yanı sıra konu tekrarı için de son derece uygun bir kaynaktır. Bu kitapta gelebilecek soru tipleri üzerinden söz konusu konunun öğretilmesi amaçlanmaktadır. Geometri için de oldukça faydalıdır.

Benim Hocam Yayınları – KPSS Taktiklerle Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları - KPSS Taktiklerle Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası

Problemler ile ilgili sıkıntı yaşayanlara hitap etmektedir. İlyas Güneş’in problem sorularının nasıl çözüleceğine dair önemli taktikler verdiği bu kitap sayesinde kısa sürede matematik netlerini arttırmak mümkün olmaktadır. Hem konu anlatımının olması hem de soru bankası oluşuyla beğeni toplamaktadır. Problemleri tek bir kaynaktan halletmek isteyenlere hitap etmektedir. Müfredata göre hazırlanan bu kitaptaki tüm soruların video çözümü de bulunmaktadır. Bu sayede, adaylar, yapamadıkları soruların nasıl çözüldüğünü detaylı bir şekilde görmüş olurlar. Uygun fiyatıyla beğeni toplayan bu kitapta her seviyeye uygun problem soruları da bulunmaktadır. Zorluk seviyesinin artması sayesinde adaylar sınava girmeden evvel kendilerini test etmiş olurlar.

HocaWebde Yayınları – KPSS Matematik Soru Bankası

HocaWebde Yayınları - KPSS Matematik Soru Bankası

Özellikle matematiğe yeni başlayanlara tavsiye edilmektedir. Orta ve ileri seviyede bulunan adaylar için biraz kolay bir kaynak olduğu düşünülmektedir. Youtube kanalında bulabileceğiniz ders anlatım videoları ve soru çözümleriyle beraber son derece kaliteli bir kaynaktır. Önceki versiyonunda bulunan ve eleştirilere konu olan yazım yanlışları ve birtakım eksiklikler kitabın güncel versiyonunda bulunmamaktadır. Fatih Hoca’nın video ders notunu satın alanlar konuları o kaynakta iyice öğrendikten sonra soru bankasını alarak öğrendiklerini pekiştirme şansını elde ederler. Fatih Hoca’nın ders anlatımına aşina olanların kitaptaki soruları rahatça çözdüğü de bilinmektedir. Matematiğe yeni başlayanlar için uygun olan bu kitapta yeni nesil sorular da bulunmaktadır.

Orta Seviye KPSS Matematik Kitap Önerileri

Kozmik Oda Yayınları – KPSS Matematik Konu Anlatımlı

Kozmik Oda Yayınları - KPSS Matematik Konu Anlatımlı

KPSS Matematik için çalışanlara uygun bir kaynaktır. Orta seviyede olduğunu ifade etmek gerekir. Bu noktada, işin başında olanlara veya matematikte kendisini geliştirenlere çok fazla hitap etmez. Kozmik Oda Yayınları’nın KPSS hazırlık serisinin en beğenilen kitaplarından birisi olmaktadır. Matematik ve sayısal mantık sorularını içermektedir. KPSS adayları bu kitap sayesinde yeni nesil sorularla tanışma şansına erişirler. Buna ek olarak, kitapta yer alan yüzlerce sorunun her birisi özgündür. Genel yetenek testinde fire vermeden tüm soruları cevaplamak isteyenler için en uygun kaynaklardan birisidir. Konu anlatımlı olmasının yanı sıra çözümlü testleriyle de beğeni toplamaktadır.

İsem Yayıncılık – KPSS Aşina Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası

İsem Yayıncılık - KPSS Aşina Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası

Kitabın tamamının çözümlü olması beğeni toplamaktadır. KPSS’ye girmeden evvel matematikte alıştırma yapmak isteyenler tarafından tercih edilmelidir. Aşina KPSS matematik kitabın tüm hazırlık sürecinde size oldukça yardımcı olacak başucu kaynağıdır. Değerlendirme olarak ise mutlaka çözmeniz ve kendinizi geliştirmeniz gereken ek bir kaynak niteliğinde denilebilir. Kitabın zorluk seviyesinin düşük olduğuna dair yorumlar olsa da bilhassa matematiğe yeni başlayanlar için önemli bir kaynak olduğunu ifade etmek gerekir. Bu yüzden, olumsuz yorumlara aldırış etmeden matematikteki temel eksikleri gidermek adına çözülmelidir. Bunun yanı sıra, konu tekrarı yapmak isteyen adaylara da hitap etmektedir. Bu kitabı çözdükten sonra biraz daha zor bir kaynak daha çözülürse daha verimli olacaktır.

Pelikan Yayıncılık – KPSS Matematik Geometri Soru Avı

Pelikan Yayıncılık - KPSS Matematik Geometri Soru Avı

Youtube üzerinde de son derece popüler olan Nuh Hoca’nın KPSS’ye hazırlanan adayların yalnızca 131 soruda matematik ve geometriyi halletmesini sağlayan bu kitap oldukça sevilmektedir. KPSS’de hangi tip sorular gelir, adaylar hangi soru tipleriyle karşı karşıya kalır sorularına cevap vermek adına Nuh Hoca tarafından kaleme alınmıştır. Sanal gerçeklikten ziyade canlı bir şekilde soruları görüp incelemek isteyenlere uygun bir kitaptır. Tüm KPSS konularını kapsamasından dolayı adaylar tekrar yapma şansına erişmektedir. Kitaptaki sorular hazırlanırken son on yılın KPSS soruları dikkate alınmıştır. Çözümlerde Oku Anla Yap ve Çalış Öğren Yap gibi uyarılar da bulunmaktadır.

İnformal Yayınları – KPSS Matematiğin Kara Kutusu Tamamı Çözümlü Konu Özetli Soru Bankası Seti

İnformal Yayınları - KPSS Matematiğin Kara Kutusu Tamamı Çözümlü Konu Özetli Soru Bankası Seti

KPSS’ye çalışırken konuları öğrenip soru çözmek kadar geçmiş yılların çıkmış sorularını da çözmek önem taşımaktadır. Bu gerçeğin farkında olan İnformal Yayıncılık; adayların faydalanması adına konu özetli çıkmış soru setlerini hazırlamıştır. İki ciltten oluşan kaynakta bugüne kadar çıkmış tüm KPSS matematik konularına yer verilmektedir. Bunun yanı sıra, soru çözmeden evvel konuyu hatırlamak isteyenler için konu özetleri bulunmaktadır. Her adayın sınava girmeden önce muhakkak çözmesi gereken bir kaynaktır. Bunun yanı sıra, iki cilt çıkmış sorular kitabının yanı sıra bir de tüm dersler sınavı bulunmaktadır.

İnformal Yayınları – KPSS Matematiğin Kara Kutusu Tek Kitap

İnformal Yayınları - KPSS Matematiğin Kara Kutusu Tek Kitap

KPSS matematik soruları; yeni nesil kavramıyla beraber bilgiden ziyade bilginin yorum katılarak kullanılması şeklinde sorulmaktadır. Bu hususun farkında olan İnformal Yayınları; KPSS için Matematiğin Kara Kutusu kitabını hazırlamıştır. Çıkmış soru havuzu şeklinde değerlendirilebilecek olan bu kitap sayesinde adaylar sınava girmeden evvel verimli bir şekilde konu tekrarı yapmış olurlar. Her bir konu için detaylı konu özetlerinin olması ile adaylar konuya dair unuttukları detayları hatırlama şansına sahip olurlar. Bunun yanı sıra, kitapta bulunan her bir sorunun çözümü de vardır. Yeni nesil sorulardan ekleme yapılarak oluşturulan bu kitaba her aday sahip olmalıdır.

Zor Seviye KPSS Matematik Kitap Önerileri

İvme Yayınları – KPSS Matematik Problemler ve Sayısal Mantık Video Anlatımlı Soru Bankası

İvme Yayınları - KPSS Matematik Problemler ve Sayısal Mantık Video Anlatımlı Soru Bankası

İvme Yayınları’nın en sevilen kitaplarından birisi olan bu kaynakta yüzde yüz yeni nesil sorulara yer verilmektedir. Problemler ve sayısal mantık konularında sıkıntı yaşayanlara hitap etmektedir. Çıkmış sorulara benzer sorular içermesinden dolayı adaylar sınava en iyi şekilde hazırlanmış olurlar. Kitapta bulunan soruların her birinin video çözümlü olması sayesinde adaylar yapamadıkları soruların nasıl çözüldüğünü de yakından görme şansına erişirler. Kitabı alanlar özel yöntemler sayesinde zorlandıkları soruları nasıl çözeceklerini de görebilirler. Sayısal mantık konusunda ise bilhassa bu konuyu daha önceden bilmeyen ve yeni öğrenen kişilere hitap eden sorular vardır.

Yargı Yayınları – KPSS Matematik Soru Bankası

Yargı Yayınları - KPSS Matematik Soru Bankası

Her biri çözümlü olmak üzere 2500 sorudan oluşan oldukça değerli bir kaynaktır. Soruların ne çok zor ne de çok kolay olması sayesinde beğeni toplamaktadır. Soruların çözümlü olması sayesinde adaylar yapamadıkları soruların nasıl çözüldüğünü anlama şansına erişirler. Buna ek olarak, soru çözümlerinin açıklayıcı oluşuyla da adayların aklında herhangi bir soru işareti bulunmamaktadır. Kaliteli ve seçici sorular sayesinde adaylar sınava girmeden evvel pratik yapma şansına erişirler. Tamamı güncel ve yeni baskı olan bu kitap neredeyse her seviyeden adayın çözebileceği zorlukta sorulardan meydana gelmektedir. Genel yetenek netlerini arttırmak için ideal bir kaynaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu