2024 KPSS Geometri Kitap Önerileri (Güncel ve Yeni)

2024 KPSS için “2024 KPSS Geometri Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. KPSS geometri soru bankası önerileri, KPSS geometri konu anlatım önerileri, KPSS geometri deneme önerileri gibi çok sayıda KPSS geometri kaynak önerileri 2024 burada.

KPSS Geometri Kitap Önerileri

Pegem Akademi Yayınları – KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Matematik – Geometri 30 Deneme

Pegem Akademi Yayınları - KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Matematik - Geometri 30 Deneme

Sınav kitapları konusunda kendisini en iyi şekilde ispat eden Pegem Akademi Yayıncılık’a ait olan bu deneme kitabı sayesinde sınav öncesinde geometri netlerinizi arttırma şansına sahip olacaksınız. Soruların tamamının çözümlü olması sayesinde yapamadığınız soruların nasıl çözüldüğünü görme şansına erişeceksiniz. Geometri temeliniz çok zayıfsa bu durumu kurtarmak adına bol bol soru çözmelisiniz. Tüm çalışmalarınızı bitirdikten sonra da deneme çözmeye gayret etmelisiniz. ÖSYM ve MEB müfredatına uygun yeni nesil sorulardan oluşan bu kitap sayesinde gerçek sınav öncesinde netlerinizin ne durumda olduğunu görme şansına sahip olacaksınız. 216 sayfalık bu kitap ile hayalinizdeki mesleğe bir adım daha yaklaşacaksınız.

Yargı Yayınları – KPSS Geometri ve Mantık Kısa ve Öz Ders Notları

Yargı Yayınları - KPSS Geometri ve Mantık Kısa ve Öz Ders Notları

Geometri dersinde başarılı olmak hiç kolay değil! Her şeyden önce, konuları sırasıyla çalışmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra, köklü sayılar başta olmak üzere rasyonel sayılar, birinci dereceden denklemler gibi matematik konularını da iyi bilmelisiniz. Konu çalıştıktan sonra ise mutlaka test çözmeli ve soru bankasındaki tüm soruları bitirmelisiniz. Bu noktada, konu çalışırken işinize yarayacak bir kaynak olan bu kitaptan muhakkak faydalanmalısınız. Hem geometri hem de mantık için son derece faydalı, kısa ve öz ders notlarının olduğu bu kaynak ile soru çözerken muhakkak bilmeniz gereken formül ve kuralları hatırlama şansına erişeceksiniz.

Yedi İklim Yayınları – KPSS Cebimdeki Notlar Matematik – Geometri

Yedi İklim Yayınları - KPSS Cebimdeki Notlar Matematik - Geometri

KPSS kaynakları konusunda kendisini defalarca ispat etmiş olan Yediiklim Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitaba kesinlikle hayran kalacaksınız. Geometri; herkesin bildiği gibi zor anlaşılan bir derstir. Bu noktada, konuları iyice öğrenmeniz dahi yeterli olmayacaktır. Sürekli olarak konu tekrarı yapmalısınız. Konu tekrarlarının ardından düzenli ve bol miktarda soru çözerek konuyu pekiştirmeniz gerekir. 2021 KPSS için geometri ve matematik konu anlatımı kitabına ihtiyaç duyuyorsanız bu kaynak tam size göre! Uygun boyutu sayesinde istediğiniz her yere taşıyabileceğiniz bu kaynak; bilhassa geometri çalışmaya yeni başlayanlara hitap etmektedir. Konuları en basit şekilde anlatan bu kaynak ile geometri çözemiyorum derdinden kurtulacaksınız.

Nobel Sınav Yayınları – KPSS Genel Yetenek Matematik – Geometri Soru Bankası

Nobel Sınav Yayınları - KPSS Genel Yetenek Matematik - Geometri Soru Bankası

Nobel Sınav Yayınları’na ait olan bu kaynak ile geometri ve matematikte pratik yapma şansına erişeceksiniz. Soru bankası; alanında uzman bir ekip tarafından hazırlanmıştır. Kitapların hazırlanmasından evvel geçmiş yıllarda KPSS’de çıkan sorular analiz edilmiştir. ÖSYM’nin KPSS müfredatı için belirlemiş olduğu soru tiplerine göz atılmıştır. Yıllar içerisinde yapılan değişikliklere uygun testler vardır. Kitabın bireysel öğrenme tekniklerine uygun olduğunu söyleyebiliriz. Sınav konuları; kendi içinde başlıklara ayrılmıştır. Buna ek olarak, her bir test; 15 ila 20 sorudan meydana gelmektedir. Soruların zorluk ve kolaylık derecesinin ise tamamen ÖSYM formatına göre belirlendiğini de ifade etmeliyiz.

Nobel Sınav Yayınları – KPSS Genel Yetenek Matematik – Geometri Konu Anlatımı

Nobel Sınav Yayınları - KPSS Genel Yetenek Matematik - Geometri Konu Anlatımı

Devlet memuru olmak için girdiğiniz KPSS’de genel yetenek testinde sorulan 30 matematik ve geometri sorusunu eksiksiz olarak çözmelisiniz. Bilhassa geometride temel eksikleriniz varsa iyi bir konu anlatımlı kitap üzerinden çalışmaya başlamalısınız. Bu noktada, size Nobel Sınav Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu konu anlatımlı kitabı tavsiye ediyoruz. Kolay, sade ve son derece anlaşılır içeriğe sahip olan kitap ile geometri çalışmaya yeni başlamış olsanız dahi sorun yaşamayacaksınız. Konu anlatımının yanı sıra çözümlü sorular ve konu kavrama testleri sayesinde konuyu öğrendikten sonra pratik yapma şansına erişeceksiniz. Buna ek olarak, kitapta yer alan önemli ara notlar ile sınava hazırlık süreciniz daha kolay hale gelecek!

Yedi İklim Yayınları – KPSS Genel Yetenek Matematik – Geometri Tamamı Çözümlü 20 Deneme

Yedi İklim Yayınları - KPSS Genel Yetenek Matematik - Geometri Tamamı Çözümlü 20 Deneme

Geometrinin en önemli kuralı bir şeyi ezberlemekten ziyade onu yorumlamaktır. Bu noktada, çok fazla soru çözdüğünüz takdirde yorumlama gücünüz gelişecektir. Soruların çözümü için farklı bakış açılarına sahip olmanız şarttır. Bunun yanı sıra, geometriyi sevmeniz de gerekiyor. Aksi takdirde başarılı olmanızın pek mümkün olmadığını da söyleyebiliriz. Dersi hobi olarak görmek ve pratik çözümler geliştirmek adına kaliteli kaynaklara ihtiyacınız olacaktır. Bu noktada, Yediiklim Yayınları tarafından hazırlanan tamamı çözümlü yirmi deneme sayesinde sınav öncesinde son kez pratik yapma şansına erişebilirsiniz. Denemelerde bulunan tüm soruların çözümlü oluşuyla nerelerde yanlış yaptığınızı görme fırsatınız olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu