keyboard_capslock

2020 TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitap Önerileri 📚

TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitap Önerileri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Yazdır

2020 TYT için “2020 TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Benim Hocam Yayınları – 2+2 TYT Felsefe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Destekli Özet Konu Çalışma Yaprakları

Benim Hocam Yayınları - 2+2 TYT Felsefe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Destekli Özet Konu Yaprakları

İsmini son yıllarda sık duyduğumuz Benim Hocam Yayınları tarafından çıkarılan ve editörlüğünü Melis Teke‘nin yaptığı kitap kullanıcılarına hem felsefe hem de din kültürü ve ahlak bilgisi kısmını tek kitapta sunuyor. Kitabı incelediğimizde de farklı bir konsept ile karşılaştığımızı belirtelim. 2+2 olarak adlandırılan metodla kitabın genelinde iki sayfa konu, iki sayfa soruya yer verilmiş. Yani tamamen soru bankası veya tamamen konu anlatım kitabı olmanın dışına çıkılmış. Yayınevi kitabın tanıtımında bu metod ile etkili ve kalıcı öğrenmenin olabileceğini belirtmiş ve öncelikle konu özetleri ardından ise konu pekiştirme testleri ile hızlı tekrar yapılabileceği ve kendinizi sınayabileceğiniz vurgulanmış. Son olarak ise kitap toplam da 100 sayfa.

Benim Hocam Yayınları – TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Video Ders Notları ve Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları - TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Video Ders Notları ve Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları” tarafından çıkarılan “TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Video Ders Notları ve Soru Bankası” kitabı yeni ve güncel müfredata uygun ve ücretsiz videolarla tamamen uyumlu bir şekilde hazırlanmış. Seviye olarak baktığımız da ise kolay ve kolay-orta düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Kitap Çetin Zencir tarafından yazılmış ve 168 sayfadan oluşuyor. Son olarak bu kitap sayesinde hem konu çalışabilir hem de soru çözebilirsiniz. Kitabı almak isteyenler için ise ISBN numarası 9786052773635.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Hız ve Renk Yayınları – TYT Felsefe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları - TYT Felsefe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları” tarafından çıkarılan ve Aytekin Demircioğlu tarafından yazılan kitapta TYT için hem felsefe, hem de din kültürü ve ahlak bilgisi kısımlarını içerisinde barındırıyor. Bu açıdan yayınevi tek bir kitap ile iki derse de çalışma imkanı sunuyor. Ek olarak kitabın bir diğer önemli avantajı ise video çözümlü olması. Bu noktada da teknolojinin imkanlarından oldukça iyi yararlanılmış diyebiliriz. Kitabı incelediğimizde ise “ÖSYM Tarzı Yeni Sorular“, “Kavram Haritaları” ve “Basamaklı Zaman Yönetimi” gibi özellikleriylede piyasadaki diğer kitaplardan farkının olduğuna vurgu yapılmış. Toplamda ise 160 sayfadan oluşuyor.

Karekök Yayınları – TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Denemeleri

Karekök Yayıncılık - TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Denemeleri

Karekök Yayınları” tarafından piyasaya sunulan “TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Denemeleri” deneme seti din kültürü dersinden hata yapmamak ve kendini sınava yakın en iyi sorularla sınamak isteyenler için oldukça yararlı bir deneme seti olmuş. Setin içeriğindeki 50 adet denemenin tamamını çözerek din kültürü adına görmedik soru bırakmayabilirsiniz. Seti almak isterseniz ISBN kodu 9786057554352.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları – TYT AYT Felsefe Din Kültürü El Kitabı

Limit Yayınları - TYT AYT Felsefe Din Kültürü El Kitabı

Derece isteyenlerin tercihlerinden olan “Limit Yayınları” tarafından hazırlanan “TYT AYT Felsefe Din Kültürü El Kitabı” hem felsefe dersine hem de din kültürü dersine bir arada çalışmak isteyenler için bütüncül bir kitap olarak hazırlanmış. Aynı zamanda TYT ile AYT konularını da bir arada sunan kitap ile TYT için ayrı, AYT için ayrı ders çalışmanıza gerek kalmayabilir. El kitabı niteliğinde olmasıyla da pek çok yerde yanınızda taşımanıza imkan verilmiş. Müfredata uygun ve yeni sınav sistemine uyumlu olmasıyla da güncel bir kitap olmayı başarmış. Toplam da 320 sayfadan oluşan bu el kitabını almak isterseniz de ISBN kodu 9786052281222.

Aydın Yayınları – Konu Özetli TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası

Aydın Yayınları” tarafından çıkarılan ve Havvanur Kepir Tekeli, Muhammed Fatih Tekeli tarafından yazılan “Konu Özetli TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası” kitabı adaylara hem TYT için hem de AYT için dolu dolu bir içerik sunuyor. Kitabın yapısına baktığımızda ise Konu testleri, genel tarama testleri ve temel dini kavramlarla desteklenmiş durumda. Kitap aynı zamanda yeni sınav sistemine uygun olması, ÖSYM tarzı soruları ve soruların tamamı çözümlü olmasıyla da dikkat çekiyor. Seviye olarak orta-zor seviyesinde yer aldığı söylenebilir. Kitabı almak isteyenler için ISBN numarası 9786057945198.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir