Hukuk Fakültesi İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

2021 YKS için “Hukuk Fakültesi İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Hukuk Fakültesi 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Hukuk Fakültesi İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Hukuk Fakültesi İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Yeditepe Üniversitesi (Burslu)0,12496,4173516,252714,535,25237,754,75
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0,12494,3252635,2517,537,515,253922,758,754,75
Kırklareli Üniversitesi0,12491,4381233016,2516,25428,2520,50,753,75
Dicle Üniversitesi0,1249028723,75621,511,530,55,574,75
Girne Amerikan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12486,11026,51321,756206,54,53,5
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12485,487162917,7537,759,2534,2521,756,756
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi0,12485,43810328,7516,2526,51434,2511,753,754
İstanbul Üniversitesi (İÖ)0,12484,9635931,2515,2527,751027,7521,55,255
Maltepe Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12482,455426,2514,2520,752,7511,251634,75
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0,12481,15225113011,2532,25
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12480,835269,2510,5212,5217,54
Lefke Avrupa Üniversitesi (Ücretli)0,12480,2469833,7512,75150,7512174,53,5
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12479,9688822,2512,517,2514,75304,50,252
Çağ Üniversitesi (Ücretli)0,12479,6282512,513313,7517,756,256
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0,12479,4756531,515117,7514,25195,254,75
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Burslu)0,12477,552133,7516,2525,2511,52621,758,754,75
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12477,523301426,250,519,7518,758,756
İstanbul Kültür Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12476,554625,517,759,2536,2518,58,753,75
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12476,4751642515,2529,251536,576,54
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Burslu)0,12476,2872437,51436,514,54021,757,754,75
Özyeğin Üniversitesi (Burslu)0,12475,543033,7517,7535,758,535,75243,754,75
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12475,052631,2515,533,75430,7512,255,254,75
Ankara Medipol Üniversitesi (Ücretli)0,12474,346628,2513,516,250,751920,543,75
Çankaya Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12473,7715224,7515,2523,753,751721,56,754,75
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12471,613183516,2522,2510,2524,519,252,755
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0,12470,557742210,752510,537,5
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0,12470,3371532,516,2537,513,538,7521,58,753,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Ücretli)0,12468,9111714,257,75712,7520,56,53,5
Yaşar Üniversitesi (Burslu)0,12468,484273518,7514,5723,5197,754,75
Koç Üniversitesi (Ücretli)0,12467,99510629,2513,513,254,751620,56,252,5
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12467,447233,7516,2522,258,2531185,253,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12464,05216251226,7552715,7562,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12463,45202317,5171,2526,7517,7553,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Ücretli)0,12462,32126,7512,259415,5186,51,25
Marmara Üniversitesi0,12461,35534927,751528,2511,527,521,56,54,75
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0,12460,8481227,517,523,250,7519,51944,75
İzmir Ekonomi Üniversitesi (Burslu)0,12459,952428,7512,524,75627,521,756,253,75
Marmara Üniversitesi (İÖ)0,12459,6583493016,2521,57,528,7519,257,756
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12457,514428,7512,251927,2520,256,753,5
Antalya Bilim Üniversitesi (Burslu)0,12457,0362427,5152312,7515,520,257,56
Erciyes Üniversitesi0,12456,88821631,7516,25222,528,517,7546
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12456,3723025,59,2527,7535,522,756,55
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,1245522616,2510,526,758,2534,2520,50,255
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12454,920530,25143012,531,5952,25
Anadolu Üniversitesi0,12453,9133643413,25207,525,2521,756,55
Türk-Alman Üniversitesi0,12453,5058237,516,2516,259,2526,52453,75
İnönü Üniversitesi0,12453,2520523,7512,75341536,25912,25
Özyeğin Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12453,11215030,518,758,752,2510,51954,75
Koç Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12453,063431,252032,2512,536,521,57,54,75
Mef Üniversitesi (Burslu)0,12452,5161930,51922,753,7530,7520,754,54,75
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12451,1647525,2514,2514,752,7517,7520,56,54,75
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12450,6975827,751417,5517,519,257,54,75
Antalya Bilim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12450,658527,59,2517,2511,2527,58,750,251,75
Ufuk Üniversitesi (Burslu)0,12450,152328,7516,2523,25618,2520,25104,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12449,16742815,2518,2513,7514,255,254,75
Pamukkale Üniversitesi0,12449,0511337,515,522,514,52212,2575
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12447,652262913,2524,510,528195,253,75
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12447,530241119,254,7536,2510,257,54,75
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12446,051032819202,252322,757,54,75
Altınbaş Üniversitesi (Uolp-Köln Üniversitesi) (Burslu)0,12445,732613200,2531,2520,255,255
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12444,952331,2515,5251029,5176,53,5
Çağ Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12442,514229,756,520,75322,2521,7523,75
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12442,43024,7515,25231,7531,520,2545
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12441,652116,51123,754,53116,754,253,5
Hacettepe Üniversitesi0,12440,8772362517,527,75636,2522,755,253,5
Mef Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12440,7071082116,5125,7515,751853,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0,12440,4713031,751520,53,7531,25195,255
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12437,11132614221029,751744,75
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12435,75973415,515,255,515,25196,256
Koç Üniversitesi (Burslu)0,12434,751929,5203815,754022,757,56
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0,12433,932127,7514,51121,7517,254,251,5
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0,12433,453031,251531,752,537,521,554,75
Kadir Has Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12433,2511822,512,7515,75913,5190,754,75
Çukurova Üniversitesi0,12433,11820525,515,25247,7531,7516,553,75
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (Ücretli)0,12432,9529,2514,25163,2522,519,2553,5
Akdeniz Üniversitesi0,12432,38324631,2513,7528332,7517,7544,75
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12431,882291222,257,528,751932,5
Piri Reis Üniversitesi (Burslu)0,12431,6671215,257,5248241965
İstanbul Medipol Üniversitesi (Ücretli)0,12431,353301412,256,2513,516,556
Ankara Üniversitesi0,12431,255643015,2526,55,7536,521,56,256
Atatürk Üniversitesi (İÖ)0,12431,212311,2513,7536,251,2536,259,56,254,75
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12430,810336,7515,2518,52,2516,7520,757,55
Özyeğin Üniversitesi (Ücretli)0,12430,5021222,51519,2511616,56,251
Maltepe Üniversitesi (Ücretli)0,12429,942222,2513,2512,75419,7517,2533,5
Ankara Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12429,7329631,251513,252,520,7517,7554,75
Sakarya Üniversitesi0,12429,1542463017,512,511,7515,2524104,75
Kocaeli Üniversitesi0,12428,7529832,517,525,251,7532,5191,753,5
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12428,21625,2512183221,56,253,5
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12427,9176826,75169,510,7520,258,754,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12427,82816726,512,7513,251,7517,517,754,254,75
KTO Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12427,652932,513,252127,7519,256,754
Atılım Üniversitesi (Burslu)0,12427,63029,252017,75719,75246,56
Yeditepe Üniversitesi (Ücretli)0,12427,5712235,2514,518,250,7517,58,756,752,5
Çağ Üniversitesi (Burslu)0,12426,953026,7511,517,7534,517,7542,25
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0,12426,466031,518,7519,25918,7521,54,254,75
Doğuş Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12425,46326,7516,2521,520,2515,56,256
Trabzon Üniversitesi0,12425,3524622,7512,7519,752,7526,520,57,54,75
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12424,5176920,251512,55,7512,7520,2544,75
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0,12423,6383031,52021,75429,2521,54,53,75
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12423,0681726,251316,251217,757,753,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12422,154630,51315413,2520,522,75
İstanbul Üniversitesi0,12421,93450332,7515,2532,251135,2520,255,52,25
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12421,8631193316,521,52,518,259,256,53,5
Çankaya Üniversitesi (Burslu)0,12421,83130,2517,7526,251,524,2521,757,54,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12421,3303015242721,56,253,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12420,630301517,2514,2527,75195,256
İzmir Ekonomi Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12420,42513524,758,520,25927,2514,752,252,25
Gaziantep Üniversitesi0,12420,21951911,524,253,2530,520,255,254,75
Altınbaş Üniversitesi (Uolp-Köln Üniversitesi) (%50 İndirimli)0,12419,9531323,7517,516,754,58,2516,56,256
Kadir Has Üniversitesi (Burslu)0,12419,65273517,519,257,52522,757,54,75
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12418,92132,751322-0,2520,2520,533,5
Girne Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12418,55720,2513,7516,255,7520,2516,751,753,5
Bahçeşehir Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12417,25831,2513,2521,58,5159,753,754,75
Yeditepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12416,45692514,2525,75224,7515,257,53,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0,12416,25219,751914,252945,51,25
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Ücretli)0,12416,02912327,516,7516,752,2528,519,52,755
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12415,4738122,511,2520,55,520,2516,51,52,5
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (Burslu)0,12415,40718251527,5330,2515,256,254,75
KTO Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12415,151424,2511,520,754,7531,2516,7553,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12414,358228,2516,2517,252,519,514,756,756
Ankara Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12413,31829,2516,2526,53,2525,521,55,53,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12413,12053211,7522,753,52221,754,253,75
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0,12412,85420,515,2515,751,2517,516,55,53,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12410,756220,75817,7526,2515,2533,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12409,80812026,51117,754,2522,2515,55,52,25
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12408,341830,7514,2522,25227,520,255,753,75
Selçuk Üniversitesi (İÖ)0,12408,252462911,526,75833,7515,2532,5
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12407,25443126,2516,2528,75826,2522,756,256
Kırıkkale Üniversitesi (İÖ)0,12407,118525,259,523,257,7528185,253,75
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0,12406,75152413,2522,757,252513,756,754,75
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12405,212321,517,522,250,531,25195,254,75
Yaşar Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12405,052329,25151110,5201854,75
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0,12404,6512327,52624,25158,753
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12403,452131,2518,7513,752,2520,25197,56
Selçuk Üniversitesi0,12399,226732,751422,7530,7519,257,753,75
Çankaya Üniversitesi (Ücretli)0,12397,45825,2513,2519,2515,516,755,253,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12396,451826,251513,7511,533,517,753,753,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12394,852128,251419,752,7526,516,56,254,75
Ada Kent Üniversitesi (Burslu)0,12392,351131,251911,55,514,521,757,754,75
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,1239213427,517,524,751031,7512,7554,75
Ada Kent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12392127,516,515,54,2517,515,2542,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12391,51492913,7514,25227,2517,756
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12391,251118,7512,7525,252,2527,519,2545
Kadir Has Üniversitesi (Ücretli)0,12389,4622,7512,510,25111,7521,536
Atılım Üniversitesi (Ücretli)0,12386,439693013,2519,7516,513,754,55
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12386,377183017,7527,257,7527,516,57,53,5
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,123852017,251422,752,252817,756,254,75
Türk-Alman Üniversitesi0,12383,35203414,517,253,7527,2519,255,52,75
Ufuk Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12383,35725,7513,520,25-0,7517,516,253,255
KTO Karatay Üniversitesi (Ücretli)0,12381,3510519,513,7521,25419,251453,75
İbn Haldun Üniversitesi (Burslu)0,12381,3202716,526,251,536,5196,252,25
Atılım Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12380,758923,751020,25318,519,256,54,75
Piri Reis Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12376,855528,7515,2525,250,522194,53,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İÖ)0,12376,28227,7518,7521,512819,2544,75
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Ücretli)0,12374,383289,7520,50,7530,2515,752,752,5
Yalova Üniversitesi0,12373,75205301515,2514,525,5196,254,75
Doğuş Üniversitesi (Ücretli)0,12370,45312514,75214,7515,5196,253,5
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Ücretli)0,12368,9425,251413,5-0,52615,253,753,5
Altınbaş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12367,356032,7515,2516,75151833,75
Piri Reis Üniversitesi (Ücretli)0,12365,15132312,515,53,2513,7519,257,54,75
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12364,651720,7518,7520,750,7520,2512,55,753,5
Beykent Üniversitesi (Ücretli)0,12363,752722,515,2515,51,526,514,256,252,25
İstanbul Üniversitesi (Uolp-Hamburg Üniversitesi) (Ücretli)0,123611031,518,7536,513,537,75248,756
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12360,752118,7516,514,750,2533,2520,256,252,25
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0,12353,5532612,7532,751433,75
Yaşar Üniversitesi (Ücretli)0,12338,3346523,75621,524,7515,255,52,5
Atatürk Üniversitesi0,12327,9520522,516,526,252820,756,255
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12262,830827,51016,5726,2522,757,56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu